Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Łączniki jubilerskie

( ilość produktów: 98 )

Niebanalne w designie elementy często spotykane w tworzeniu biżuterii to właśnie łączniki jubilerskie. Stosowane głównie do wyrobu bransoletek, rzadziej naszyjników są uroczymi i wygodnymi dodatkami do biżuterii. Potrafią oddać charakter i styl osoby, która ozdabia nimi swoje prace. Dużych rozmiarów łączenia sprawują obok funkcji ozdobnej także ważny element całej konstrukcji bransoletki. Produkty te mogą mieć prostą formę, wykonaną z gładkiego metalu lub innego materiału. Mogą być to też świecące, pełne blasku, ornamentów i ażurów na powierzchni oraz wyrazistych kolorów ozdoby do biżuterii. To jedne z chętniej używanych przez jubilerów i rękodzielników półproduktów do wyrobu biżuterii. Ich wybór w ofercie akcesoriów jest tak szeroki, że każda kobieta na pewno znajdzie coś dla siebie.

Łączniki do bransoletek

To niezastąpione komponenty do tworzenia prostej i funkcjonalnej biżuterii. Ozdabiamy nimi zarówno bransoletki, kolczyki, jak i naszyjniki. Większe, te do bransoletek często są wyprofilowane w formę lekkiego łuku. Taki zabieg, podczas procesu ich produkcji jest stosowany po to, by bransoletka w naturalny sposób układała się na nadgarstku. By nie odstawała od ręki i nie zahaczała o długie rękawy ubrania. Niektóre z nich mają na swoich końcach niewielkie kółka, do których możemy przymocować dalsze elementy bransoletki. Najczęściej doczepiane są łapaczki oraz kółka montażowe. Tego typu półfabrykaty stosuje się również w roli łączników. Można też przez nie przełożyć sznurki i wykonać w ten sposób bardzo modną i wygodną bransoletkę sznurkową. Interesująco prezentuje się nadgarstek z kilkoma bransoletkami wykonanymi z różnymi łącznikami i różnego koloru sznureczkami. Takie rozwiązanie sprawi, że stylizacja nabiera młodzieńczości i finezji. Łączniki są wyjątkowym półproduktem także dlatego, że jako jedne z nielicznych można użyć ich w projektowaniu biżuterii dla mężczyzn. Element ten będzie wyglądał niezwykle ciekawie wkomponowany w męską biżuterię. Można wykorzystać proste formy, na przykład w kształcie blaszki z gwarwerem czy krzyża. Dla zakochanych par polecamy noszenie biżuterii z elementem serca, znakiem nieskończoności, z napisem love lub imieniem ukochanej osoby. Dla wszystkich polecane są bransoletki z elementem informującym o naszej grupie krwi.

Rodzaje:
Produkty te możemy spotkać w różnych formach. Często przedstawiają modne i uniwersalne motywy jak znak nieskończoności, serce, krzyżyk, motylki, kółka, rozgwiazdy, motywy roślinne a także zabawne jak wąsy, oko, sowy czy rękę fatimy (hamsa). Może to też być forma słonika lub czterolistnej koniczynki na szczęście, z imieniem lub napisem.

Z czego są zrobione:
Zazwyczaj wykonane są ze stopów metali lub stali szlachetnej. Metale, z których powstają stopy to srebro, miedź, mosiądz, aluminium, cyna, złoto i inne. Osoby o wrażliwej i alergicznej skórze powinny zwrócić uwagę na to, czy w składzie stopu nie występuje nikiel. Jest on bowiem częstym czynnikiem uczulającym. Dla takich osób, najlepszy wybór to stal chirurgiczna.

pixel