Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Drewniane

( ilość produktów: 11 )

Jeden z najchętniej używanych komponentów przy tworzeniu biżuterii to właśnie koraliki drewniane. Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów pochodzących prosto od przyrody. Od tysiącleci  budowano z niego domy (ściany, stropy i dachy), używano do wykonania narzędzi, naczyń, a także do ogrzewania i oświetlania pomieszczeń. Jest lekkie, a zarazem wytrzymałe. Materiał ten, dzięki temu, że daje się łatwo barwić na wiele kolorów oraz kształtować w dowolne formy zyskał dużą popularność wśród artystów między innymi rzeźbiarzy i twórców biżuterii. Biżuteria z drewnianych koralików jest bardzo uniwersalna. Często twory się z nich bransoletki typu hippi lub wykorzystując zawieszki drewniane kolczyki w stylu regionalnym. Dobrze prezentuje się zarówno na młodych dziewczynach, jak i dojrzałych kobietach, niezależnie od typu urody. Nadaje się też do ozdabiania różnych przedmiotów takich jak: torebki, ubrania, a nawet obuwie.

Koraliki drewniane

Cechują się lekkością i wielobarwnością. Idealnie nadają się do wykonania biżuterii ze względu na kształty i niezwykłe kolory. Można kupić je na przykład w kształcie kulek, kostek, dysków, kwiatków , obręczy, a nawet w postaci koralików modułowych z metalowym tunelem. To nie wszystkie spotykane kształty. Niektóre z nich są naprawdę unikatowe. Drewno nadaje się również do wykonywania niepowtarzalnych ażurowych zawieszek. Kolorystyka koralików drewnianych także dystansuje wiele innych typów koralików. Można je bowiem malować taśmowo za pomocą specjalnych maszyn lub malować ręcznie. Ten ostatni typ malowania podnosi ich cenę, ale za to nadaje unikalności. Lekkość, możliwe kształty oraz gama kolorystyczna to zdecydowanie najważniejsze zalety koralików z drewna. Wykorzystywane są do tworzenia biżuterii różnego typu: można z nich robić kolczyki, bransoletki oraz naszyjniki drewniane. Najczęściej właśnie wykorzystywane są do tworzenia naszyjników, szczególnie tych długich zwanych potocznie koralami. W ten sposób wykorzystywana jest ich lekkość, bo pomimo użycia wielu elementów cała kompozycja jest lekka i przyjemnie się ją nosi. Często wykorzystuje się je także do wyrobu wisiorów. Koraliki w postaci ażurowych zawieszek (zawieszki drewniane) są wspaniałym materiałem na kolczyki lub wisiory. Występują w bardzo wielu kolorach oraz posiadają piękne, wycięte wzory. Wystarczy doczepić do nich kółeczko, zawiesić na biglu lub krawatce i oryginalna biżuteria gotowa! Takie ozdoby szczególnie dobrze prezentują się latem. Połączone z lekkim i kolorowym strojem dają ciekawą stylizację. Dodatkowo korale te bardzo dobrze sprawdzają się też w projektowaniu biżuterii dla mężczyzn. Są naturalne, a w połączeniu z prostym rzemieniem lub sznurkiem tworzą ciekawe dopełnienie stroju.

Te produkty robione są z różnych gatunków drewna, najczęściej są to sosny, ale również drzewa takie jak grusza czy jabłoń. Zdarzają się także koraliki wykonane z drewna bambusowego czy sandałowego, te jednak mają wyższą cenę. Powierzchnia tych produktów może zostać gładko pomalowana w jednym kolorze, malowana w fantazyjne wzory lub też opleciona warstwą kolorowej masy fimo. Bardzo często w końcowym procesie wykonania, powierzchnia takich elementów powlekana jest bezbarwnymi lakierami ? zapobiega to blaknięciu kolorów oraz wchłanianiu wilgoci. Rodzaje koralików drewnianych: Dzielą się na kilka rodzajów: - wielowymiarowe (w formie brył): występują w takich kształtach jak kulki, kostki, oponki, dyski, owale, koła i inne. Takie koraliki świetnie sprawdzą się przy nawlekaniu. Zwłaszcza, że większość koraliczków posiana duże otwory przez które swobodnie można przewlec sznurki, rzemienie i grubsze linki. - płaskie: najczęściej są to zawieszki lub łączniki albo ażurowe ozdoby o najróżniejszych, fantazyjnych wycięciach i wzorach.

pixel