Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kwarc

( ilość produktów: 33 )

Kwarc to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez rękodzielników kamieni naturalnych i nic dziwnego, bo jest minerałem, który zachwyca bogactwem dostępnych form i kolorów. W pasartowej ofercie znaleźć można najróżniejsze odmiany tych kamieni, między innymi: fioletowy, tytanowy, tygrysi, kryształ górski czy lodowy. Jest kamieniem znanym i lubianym, szeroko wykorzystywanym w rękodziele, zarówno do tworzenia najprostszych bransoletek na gumce czy drucie pamięciowym, jak i do tworzenia naszyjników czy kolczyków. Liczne odmiany, barwy i kształty sprawiają, że każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie, bez względu na to czy woli tworzyć delikatne, kobiece projekty czy też biżuterię z pazurem.

Kwarc to kamień o wielu twarzach. Bezbarwna, przeźroczysta odmiana minerału znana jest jako kryształ górski. Wśród rękodzielników szczególnie lubiany jest kryształ lodowy, który urzeka delikatnymi spękaniami o iście zimowym charakterze. W kolorowych odmianach to doskonale znany Wam: ametyst, awenturyn, chalcedon, cytryn, kwarc różowy, kwarc dymny czy tygrysie oko. Na pasartowych półkach znajdziesz też tytanowy. Te bryłki najczęściej wykorzystuje się do tworzenia naszyjników. Pięknie mieniące się tęczą kamienie, wyjątkowo ładnie prezentują się oprawione drutem jubilerskim lub sznurkiem jubilerskim. Równie piękne są bryłki w formie druz, które oprawia się na podobnej zasadzie. 

Minerał ten najczęściej pojawia się w towarzystwie innych kamieni naturalnych lub elementów metalowych typu przekładki jubilerskie czy gładkie kulki metalowe. Możesz go skomponować np. z agatami lub fluorytem. Nie potrzebuje wiele by zachwycać, bo sam w sobie jest pięknym produktem. W zależności od Twoich preferencji kulki lub oponki, umieścić możesz na elastycznej gumce jubilerskiej lub na sznurku. Umieszczony w bransoletkach może mieć kształt gładkiej kulki, kulki fasetowanej lub oponki o klasycznym lub matowym wykończeniu. Użyty w biżuterii takiej jak naszyjniki czy wisiorki to np. bryłki o wyjątkowych kształtach lub zawieszki o kształcie serca, łezki, owalu, trapezu czy kwiatka. Kamień ten jest minerałem pochodzenia naturalnego, a więc każdy koralik jest na swój sposób wyjątkowy i niepowtarzalny, co pozwala Wam na tworzenie biżuterii z charakterem.

Minerał kwarcu jest wrażliwy na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie słoneczne czy woda, jeśli więc chcesz by Twoja biżuteria długo Ci służyła, musisz o nią odpowiednio dbać. Biżuterię najlepiej przechowywać w zacienionym miejscu, np. w specjalnie do tego przeznaczonym pudełeczku. Jeśli sprzedajesz wytwarzaną przez siebie biżuterię, warto przekazać klientom informację o tym, że to kamień naturalny, który pod wpływem światła słonecznego może zmieniać zabarwienie lub się odbarwić i stracić przy tym swój wyjątkowy urok. Jeśli szukasz inspiracji na to jak wykorzystać go w biżuterii, koniecznie zajrzyj na naszego instagrama lub bloga.

pixel