Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kulki, rurki i stopery

( ilość produktów: 20 )

Kulki, rurki i stopery są ornamentami wśród półfabrykatówi jubilerskich. Te niewielkich gabarytów elementy potrafią zmienić wygląd i styl projektowanej z ich udziałem biżuterii. Stosowane do ozdabiania zarówno bransoletek jak i naszyjników. Równie często widziane również wśród kolczyków, broszek czy breloczków. Mają one różne formy, od prostych, gładkich po bardziej wyszukane kształty i rodzaje powierzchni, jak powierzchnie karbowane, o ornamentem czy nawet wysadzane cyrkoniami. Najczęściej wykonywane są z metalu lub akrylu. Kolory powierzchni to zazwyczaj odcienie srebra, złota, miedzi a także inne kolory, którymi pokryta jest powierzchnia tych elementów. Biżuteria ozdobiona tymi elementami potrafi nadać prostemu projektowi zupełnie nowy wygląd i sprawić, że będzie to rzecz wyjątkowa.

Koraliki metalowe oraz rurki to wyjątkowe półfabrykaty biżuteryjne, dzięki którym niejedna bransoletka czy naszyjnik zyskały zupełnie nowy wygląd. Są to ozdobne elementy biżuterii, które nakładamy na nośnik w danym projekcie. Zakładamy je na linki, sznurki czy rzemienie jubilerskie w funkcji separatorów lub w funkcji ozdobnej. Kuleczki oraz rurki zazwyczaj pełnią rolę i oddzielającą od siebie poszczególne moduły projektu lub koraliki i jednocześnie pełnią rolę ozdobną. Przekładki pełnią funkcję ornamentu, najczęściej zakładamy je na rzemienie lub sznurki. Kule i rurki częściej na linki jubilerskie lub cieńsze sznurki do biżuterii. Kolor metalu, z jakiego są wykonane należy dopasować do pozostałych metalowych elementów, które zostaną użyte w tej samej biżuterii. Różnorodność tych ozdobnych elementów jest tak duża, że dopasujemy je do każdego niemal stylu od casual, poprzez rockowy czy boho po glamour.

Rodzaje:
Możemy podzielić ze względu na kształty, materiały z jakich są wykonane a także na rozmiary. Kulki do biżuterii oczywiście mają jeden kształt, za to ich powierzchnia może być ozdobiona na wiele sposobów. Wśród wielu rodzajów wyróżnić warto gładkie, karbowane, diamentowe oraz ażurowe. Jeśli chodzi rurki jubilerskie to do najpopularniejszych zaliczyć możemy proste, skręcane oraz zaokrąglone. W kategorii przekładek mamy bardzo szeroki asortyment. Mają przede wszystkim różne kształty wewnętrzne co determinuje kształt rzemienia, na który mogą być nałożone. Wewnętrzny otwór ozdoby w kształcie koła będzie pasował do rzemieni okrągłych lub do kilku sznurków, przez owalny otwór można przełożyć dwa lub więcej rzemieni okrągłych a przekładki z prostokątnymi wewnętrznymi otworami będą pasowały do rzemieni płaskich. Przekładki mogą być metalowe lub akrylowe. Są też dostępne takie do biżuterii modułowej. Mogą być wysadzane cyrkoniami lub mieć fakturowaną powierzchnię. Wielość dostępnych kształtów jest imponująca. Obok okrągłych czy owalnych znajdziemy także takie w kształcie serca, kwiatka czy innych. Upiększą każdą biżuterię.
Omawiane produkty produkowane są ze stopów metali lub z akrylu. Akrylowe akcesoria są nieznacznie lżejsze.

pixel