Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

TOHO

( ilość produktów: 575 )

Japońskie koraliki to obowiązkowe wyposażenie dla rękodzielniczek tworzących biżuterię w technice beadingu. Jeśli się zastanawiasz jakich użyć do sznura beadingowego lub do bransoletki na krośnie, to własnie ta marka będzie najlepszym wyborem. Dlaczego właśnie one są najchętniej wybierane? Przede wszystkim dlatego, że są równe. Wybierając na przykład rozmiar 11/0 masz pewność, że wszystkie będą równe i będą w identycznym kolorze. W przypadku takich pracochłonnych technik jak ścieg peyote, brick stich, RAW, sutasz czy kumihimo - to niezwykle ważne. Warto użyć równych koralików do wykonania estetycznej biżuterii. I tutaj świetnie sprawdzają się TOHO. Największą popularnością cieszy się typ Round, mają kształt oponki. Kolejnym chętnie wybieranym typem są Treasure, które mają kształt małych walców. Pięknie prezentuje się w przypadku płaskich wzorów, jak broszka czy bransoletka na krośnie.

Japońskie koraliki TOHO

TOHO są wyrobem japońskiej firmy specjalizującej się w produkcji szklanych koralików od 1957 roku. Możemy sobie zatem wyobrazić długość drogi jaką przebyły, by stać się finalnym produktem w obecnej postaci. Wygląd, wykonanie, kolor, wykończenie ? to cechy, które plasują je w czołówce wśród drobnych koralików. Produkty tej firmy charakteryzują się równym wykończeniem, dlatego są najczęściej wybierane do beadingu oraz haftu koralikowego. Typ Round 11/o wielkości około 2,2mm wykorzystuje się do sznurów beadingowych oraz do haftu. Typ Treasure z kolei, równiutko układają się w płaski wzór bransoletki na krośnie.

Aby koraliki TOHO dobrze się układały, należy do pracy dobrać mocne i odpowiednie nici jubilerskie oraz igły, często kluczowych przy tego typu projektach. Produkty tej marki swoją urodą potrafią zachwycić zarówno w małych jak i większych projektach, o czym możemy przekonać się zaglądając na pasartowego bloga. Jest tam pokazanych blisko 200 różnych kursów biżuterii dla początkujących w beadingu. Zawierają cenne informacje i wskazówki, które rozwiewają wszelkie wątpliwości i ułatwiają rozpoczęcie wielkiej przygody, jaką jest beading. Decydując się na wykonywanie własnej biżuterii z koralików tej marki musimy koniecznie zapoznać się bliżej z ich rozmiarami, które odbiegają od klasycznego określania wiekości w milimetrach.

Rozmiary japońskich koralików

Rozmiar umieszczony przy danej grupie oznacza ile sztuk mieści się w 1 calu. I tak:
*rozmiar 15/0 oznacza, że w 1 calu (2,54 centymetra) mieści się 15 sztuk i są najmniejsze w ofercie.
*rozmiar 11/0 oznacza, że w odcinku o długości 2,54 cm mieści się 11 sztuk, itd. Czyli, im większa liczba podana jako rozmiar, tym mniejszy koralik.
*największymi są te o rozmiarze 3/0, które odbiegają od zasady i mają wielkość 5,5 milimetra.
Znajomość rozmiarów pozwoli na dobrą orientację przy podejmowaniu decyzji, co również dotyczy różnych wykończeń.

Kolory koralików TOHO

Jeśli chcesz użyć metalicznych, z których nie ściera się powłoka wybierz wykończenie PermaFinish lub Permanent. Matowe to wykończenie o nazwie Matte i Frosted. Wnętrza ze srebrnym kolorem to Silver Lined, a przezroczyste to Transparent. Te z wykończeniem typu Hybrid należy wykorzystywać do biżuterii takiej jak kolczyki czy broszki zrobione haftem koralikowym. W tych bowiem projektach jest mniejsza szansa, że powłoka nie będzie się ścierała. 

Treasure doskonale nadają się do ściegu peyote, którym można zrobić pierścionek i różne kształty roślin i zwierząt. Round wykorzystuje się do obszywania baz biżuterii lub prac sutaszowych. 

pixel