Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czechmates

( ilość produktów: 191 )

Obowiązkowy punkt na liście zakupów każdego rękodzielnika zakręconego na punkcie drobnych koralików! Są to malutkie ozdoby z dwiema dziurkami, dostępne w niezliczonej ilości kształtów, kolorów i wykończeń. Dzięki ich nietypowym kształtom i rozbudowanej kolorystyce można wykorzystać je w wielu różnych projektach. Czeskie Koraliki  CZECHMATES? to przede wszystkim cztery podstawowe kształty: kwadratowe - Tile z dwoma dziurkami z boku koralika; Crescent - płaskie koraliki w kształcie półksiężyca; niewielkie trójkąty z dziurkami przy podstawie - Triangle oraz nieco większe elementy w kształcie kła, z dziurkami wierconymi w górnej części koralika ? Dagger.

To szklane, drobne koraliki, które produkowane są w Czechach. Cechą, która wyróżnia je spośród innych koralików szklanych jest przede wszystkim fakt, że wiercone są zawsze w dwóch miejscach Dzięki czemu stają się niezastąpione przy tworzeniu plecionych bransoletek, naszyjników czy kolczyków metodą beadingu.

Koraliki CZECHMATES? - kolory i kształty

Ze względu na swoje oryginalne kształty i charakter koraliki dwudziurkowe świetnie sprawdzą się też w charakterze koralików wykończeniowych. Dostępne są w całej, przeogromnej gamie kolorystycznej i w różnych wersjach wykończenia: matowych, satynowych, błyszczących, metalicznych, brokatowych, neonowych, perłowych i wielu innych. Te drobne paciorki świetnie sprawdzą się w połączeniu z innymi, także drobnymi koralikami: Firepolish, TOHO czy Superduo lub niewielkimi kamieniami naturalnymi.

 

Czechmates System to przede wszystkim cztery podstawowe kształty:

  • Tile ? to niewielkie, kwadratowe płytki w rozmiarze 6mm, z dwiema dziurkami z boku.

  • Triangle ? czyli płaskie trójkąty w rozmiarze 6mm, wiercone podwójnie tuż przy podstawie trójkąta.

  • Crescent ? to dziesięcio milimetrowe paciorki w kształcie półksiężyca, obie dziurki w przypadku tych produktów znajdują się w pobliżu środka ?rogalika?. 

  • Dagger ? kształcie kłów o długości 16mm, w których obie dziurki znajdują się jedna pod drugą przy węższym końcu.

  • Cabochon - okrągłe z jednej strony płaskie, z drugiej wypukłe. Wyglądem przypominają małe kaboszony.

 Do własnoręcznego wykonania biżuterii z użyciem tych koralików przydadzą się także żyłki lub nici jubilerskie, igły oraz klasyczne elementy wykończeniowe, takie jak końcówki do biżuterii, zapięcia czy kółeczka montażowe. Drobnych koralików możesz użyć nie tylko w klasycznych projektach wykorzystujących metodę beadingu, ale także w wielu innych, niekoniecznie aż tak skomplikowanych technikach. Świetnie sprawdzą się też nawleczone na gumkę czy linkę jubilerską, w postaci drobnych bransoletek lub jako elementy ozdobne w innych elementach biżuterii handmade. Inspirację do wykonania biżuterii tego typu możesz znaleźć na naszym blogu lub Instagramie.  

pixel