Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sztyfty do kolczyków

( ilość produktów: 27 )

To popularne i bardzo wygodne elementy do biżuterii. Są wytwarzane ze stopów metali w różnych kolorach, mają także bardzo zróżnicowane kształty i wielkości. Duża dostępność tych półfabrykatów daje projektantom i designerom duże możliwości w procesie tworzenia kolczyków w wybranej przez siebie formie i stylu. Sztyfty do kolczyków mogą być wykonane w różnych stylach. Proste, niewielkich rozmiarów będą pasowały do stylu minimalistycznego lub casual. Sztyfty ozdobione ciekawymi elementami sprawdzą się w stylizacjach wymagających większego rozmachu, jak stylizacje wieczorowe czy ślubne. Małe kolczyki na sztyftach będą doskonałą formą ozdoby dla małej dziewczynki. Sprawdza się także w postaci prezentu, który podarowany w pięknie opakowanym pudełeczku jubilerskim przyniesie radość każdej kobiecie.

Sztyfty do kolczyków są elementami bazowymi w procesie powstawania kolczyków o zazwyczaj niewielkich rozmiarach. Składają się z krótkiego, prostego kawałka metalowego drucika, który wkładamy do ucha i części ozdobnej, która po założeniu kolczyka znajduje się z przodu ucha. Ta część często jest ozdobiona ornamentami, metalową kulką czy też jest tam miejsce do wklejenia kaboszona czy innego minerału lub ozdoby. U dołu przedniej części może być w niektórych rodzajach sztyftów umiejscowione oczko. Służy ono do mocowania ozdobnej części wiszącej kolczyka. Kolczyki bez oczka u dołu są baza do kolczyków przylegających do ucha, bardzo bezpiecznych i wygodnych, zwłaszcza w noszeniu ich na co dzień. Są też kolczyki, które panie zakładają na wielkie wyjścia. Małe złote kuleczki lub niewielkie sztyfty z ametystem umieszczonym w małej, srebrnej bazie doskonale sprawdza się jako dyskretna ozdoba skromnego wyjściowego stroju. Te elementy, które przekładamy bezpośrednio przez ucho to właśnie sztyfty. By dobrze trzymały się w uchy po przełożeniu na koniec drucika zakładamy zatyczkę, zwaną czasami barankiem. Zatyczki mogą być wykonane z metalu, najlepiej z metalu w tym samym kolorze co reszta lub z tworzywa sztucznego przypominającego silikon lub gumę.

Możemy podzielić je według koloru metalu z jakiego są wykonane i tak w kolorze srebrnym są najczęściej używane i najbardziej uniwersalne. Można je nosić na co dzień. Występują też w wersji przyciemnionego koloru srebrnego, czyli w kolorze srebra oksydowanego. Kolor oksydowanego srebra powoduje, że elementy biżuterii wykonane z metalu o takim właśnie kolorze wyglądają bardziej tajemniczo. W kolorze złotym - to akcesoria dla osób lubiących błysk i styl glamour. Metal w kolorze złotym zawsze doda blichtru biżuterii, która jest z niego wykonana. Sztyftów kolorze miedzianym - to dobry kolor metalu do kolczyków tworzonych w stylu vintage i retro. Specjalnym rodzajem sztyftów do kolczyków są takie do mocowania kryształów Swarovski. Góra elementu jest klasyczna, u dołu zaś występują dwa charakterystyczne bolce, na które zakładamy kryształowa zawieszkę Swarovski i w ten sposób powstają wytworne i piękne kolczyki.

Są wykonywane z metalu. Dla osób alergicznych polecane są ze srebra, złota lub ze stali chirurgicznej. Osoby o mniej wrażliwej skórze z powodzeniem mogą stosować takie wykonane ze stopów metali nieszlachetnych.

pixel