Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Linki jubilerskie

( ilość produktów: 3 )

Linka jubilerska jest elementem niezbędnym do tworzenia biżuterii na każdym poziomie zaawansowania twórcy. Można wykonać z niej proste formy rękodzielnicze lub bardziej skomplikowane wzory i prace. Są przydatne zarówno do robienia naszyjników, korali i wisiorków, ale także do stworzenia bransoletek czy kolczyków. Jej funkcjonalność zwiększa fakt, że jest produkowana w wielu rozmiarach i kolorach. Dzięki temu możemy dobrać ją kolorystycznie do danego koloru koralików czy minerałów. Wierzchnie pokrycie linki warstwą nylonu powoduje, że jest ona elastyczna, dzięki czemu z łatwością możemy z niej formować łezki, kółka czy łuki. Szerokie zastosowanie stawia ją w rzędzie najbardziej uniwersalnymi akcesoriami do tworzenia biżuterii.

Linka jubilerska

Produkt ten służy do nawlekania na niego różnych elementów. Najczęściej wykorzystujemy linki do robienia naszyjnika. Zależnie od wielkości użytych koralików naszyjnik może być delikatny bądź bardziej okazały. Jeśli chcemy, by umieszczone na linkach ozdoby swobodnie się na nich poruszały po prostu luźno je nasuwamy. Jeśli natomiast mają one znajdować się w określonym miejscu warto stabilizować je za pomocą kulek zaciskowych. Z linki możemy wykonać zakończenie typu "pętelka". Możemy do takiego zakończenia podczepić karabińczyk, bigiel, kółko montażowe czy inny element, który akurat będzie nam potrzebny.

Jak zakończyć linkę jubilerską

Aby wykonać pętelkę znależy zgiąć linkę w taki sposób, by utworzyła ona oczko o pożądanej wielkości. Następnie zamknąć oczko kulka zaciskową. Resztę linki, która zbytecznie wystaje poza koralik zaciskowy należy odciąć lub umieścić na niej elementy ozdobne, jeśli takie akurat przewiduje nasz projekt. Do stworzenia naszyjnika możemy także wykorzystać pojedynczą linkę. Wówczas nawlekamy na nią wybrane koraliki, które możemy rozdzielić przekładkami ozdobnymi lub nakładami. Dzięki niewielkim grubościom przy jednocześnie dużej wytrzymałości tego produktu, pasuje ona niemal na każdy koralik, kulkę czy stoper. Nawet koraliki o niewielkiej średnicy wewnętrznej mają dużą szansę, by zmieścić się na lince jubilerskiej. 

Rodzaje:
Te półfabrykaty różnią się między sobą grubością i kolorem. Rozmiary mieszczą się w granicach od 0,30mm do 1mm. Cieńsze używane są głównie do produkcji kolczyków, a grubsze (od 0,45mm w zwyż) do wytwarzania naszyjników bądź bransoletek. Mamy wówczas pewność, że biżuteria nie zerwie się. Kolorowe nadadzą projektowi lekkości. Można dostosować kolor do konkretnego zestawu koralików, a później także do konkretnej stylizacji.

Materiały z jakich są wykonane:
Produkt ten to tak naprawdę linka stalowa lub kilka bardzo cienkich linek, które zostały pokryte nylonem. Dzięki polimerowej powłoce linka jest miękka, elastyczna a co najważniejsze jest bardzo wytrzymała. Aby ją przeciąć, najlepiej użyć narzędzi jubilerskich jak szczypce tnące.

pixel