Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przekładki jubilerskie

( ilość produktów: 189 )

Przekładki do biżuterii pełnią funkcję ozdobną, a jednocześnie określają styl biżuterii, do projektowania której zostały użyte. Najczęściej są używane do ozdabiania bransoletek i naszyjników, ale możemy je także z powodzeniem wkomponować w kolczyki. Przekładki jubilerskie to niezwykłe elementy, dzięki którym biżuteria nabiera charakteru i pozwala na wykreowanie własnego wizerunku. Ozdobniki mają rozmaite kształty. Począwszy od tych o prostych formach, jak koło, owal czy kwadrat po bardziej wyszukane kształty jak czterolistna kończyna, serce, biedronka czy kwiatek. Rodzaj spersonalizowanej stanowi przekładka z literą. Może być to pierwsza litera naszego imienia lub imienia ukochanej osoby. Osobny rodzaj elementów stanowią przekładki z cyrkoniami oraz do biżuterii modułowej. Te niezwykłe ozdoby dodadzą blasku każdej biżuterii.

Przekładki do bransoletek

Przełamią każdą monotonię w projekcie i pozwolą spojrzeć na biżuterię z zupełnie nowej perspektywy. Możemy na przykład wkomponować element ozdobny do dzieła, którego noszenie już nam się znudziło. Jednak najczęściej przekładki pełną funkcję separatora pomiędzy koralikami lub kamieniami naturalnymi. Elementy ozdobne mogą być użyte do różnego typu projektów. Srebrne o prostej formie, będą się ładnie prezentowały z kolorowymi koralikami lub kamieniami, które mają fakturę lub deseń, jak agat fasetowany czy jaspis cesarski. Produkty z cyrkoniami będą z kolei uzupełnieniem dla delikatnych kolorów koralików czy kamieni. Jeśli bransoletki stanowią ulubioną część naszego codziennego stroju możemy dobrać do nich przekładki metalowe lub akrylowe w prostych formach. Dużą popularnością cieszą się przekładki modułowe. Mają duży otwór, dlatego powinny być nawlekane na grube rzemienie albo specjalnie do tego przeznaczone łańcuszki. Rozmiar i budowa takiego elementu biżuterii modułowej dostosowana jest do bazy bransoletek dedykowanej dla tej techniki.

Rodzaje:
Możemy podzielić ze względu na rodzaj materiału z jakiego zostały wyprodukowane. Najczęściej spotykamy metalowe, akrylowe albo ze stali chirurgicznej. Możemy także wyróżnić takie o różnych kształtach otworów wewnętrznych. Decydują o tym, czy element pasuje do rzemienia płaskiego, do rzemienie okrągłego czy do bransoletki na gumce. W przekładkach możemy wyróżnić grupę do biżuterii modułowej.

Z czego są wykonane:
Wykonane są ze stopów metali, akrylu lub stali szlachetnej. Skład stopu określa takie właściwości jak jej kolor, twardość, wytrzymałość a także stopień odporności na utlenianie. Jeśli stop jest odporny na utlenianie, wówczas przekładka szybko nie zmieni koloru. Z kolei przekładki jubilerskie wykonane z akrylu są znacznie lżejsze od metalowych. Często ich powierzchnia pokryta jest specjalną powłoką CCB, która nadaje im wyjątkowy złoty odcień i piękny blask. Ozdoby antyalergiczne są najbardziej trwałe, do tego nie uczulają.

pixel