Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Magnetyczne

( ilość produktów: 11 )

Bransoletka z karabińczykiem czy zapinką magnetyczną? Oto jest pytanie! Moda na produkty magnetyczne zaczęła się kilka lat temu i do dzisiaj nie pozwala się zdetronizować. Te niezwykle łatwe w użyciu akcesoria świetnie sprawdzają się w połączeniu z rzemieniami i sznurkami. Zapięcia na magnes są szerokie i wąskie, płaskie i okrągłe, gładkie i z wzorem, co pozwala nam na tworzenie niezliczonych kombinacji bransoletkowych. Mając jeden rzemień i kilka rodzajów zapięć, można kształtować wzór w różnych stylach. Zatem z tego samego rzemienia, możesz zrobić bransoletkę dla córki, mamy i babci, dopasowując tylko zapięcie. To jakie wybierasz? Z cyrkoniami, w kształcie serduszka czy prostokątne?

Jakie zapięcia magnetyczne do bransoletek

Zapięcia magnetyczne do bransoletek są lubiane przez kobiety charakteryzujące się skromnością i jednocześnie lubiące niebanalne dodatki. Wykonanie bransoletki z użyciem tych zapinek jest bardzo proste, a efekt ? w zależności od wybranego typu ? może być wyjątkowy. Do jednolitych sznurków czy rzemieni można dobrać ozdobne z cyrkoniami lub grawerem. Natomiast do sznurków złożonych z kilku kolorów lub rzemieni szytych ze wzorem, dobiera się gładkie.

Z czego są wykonane zapięcia

Te magnetyczne do bransoletek najczęściej wykonane są ze stopów metali lub stali chirurgicznej. Mogą to być stopy metali nieszlachetnych lub miedź. Wykonane z miedzi charakteryzują się równymi kształtami, gładką powierzchnią i ładnie zarysowanymi krawędziami. Miedziane są polecane do biżuterii wysokiej jakości, robionej przez profesjonalistów oraz osób lubiących nienagannie wyglądający produkt. Zapinki magnetyczne ze stali chirurgicznej są wybierane do misternych sznurów koralikowo-szydełkowych, ze względu na dobrą jakość oraz długi okres użytkowania. Ze stali nierdzewnej to często produkt wybierany jako antyalergiczny.

Rodzaje zapięć magnetycznych do bransoletek i naszyjników

1.Kształt - płaskie na magnes stworzone z myślą o wielbicielkach rzemieni i sznurków. Występują w różnych rozmiarach, mogą być kwadratowe, prostokątne i okrągłe. Wielkość i ilość sznurków lub rzemieni, dobiera się w zależności od wielkości otworu do wklejania. Jeśli lubisz rzemienie płaskie, wybierz zapięcie z otworem płaskim, odpowiadającym wielkości rzemienia. Jeśli wolisz sznurki lub rzemienie okrągłe o dużej średnicy, zwróć uwagę, aby wysokość otworu była odpowiednia do szerokości wybranych materiałów do wklejania. Niektóre są bardzo duże, dlatego nadają się do biżuterii ciężkiej, z dużymi elementami ozdobnymi,
- okrągłe na magnes zaprojektowane do elementów okrągłych, takich jak rzemienie okrągłe, sznurki satynowe, woskowane czy plecione, sznury koralikowo-szydełkowe. Najczęściej wybierane do stylizacji delikatnych i skromnych.

2. Mocowanie:
- wklejane magnetyczne do biżuterii - bardzo łatwe w użyciu zapięcie, nie wymagające specjalnych umiejętności jubilerskich. Sznurki i rzemienie, wkleja się do zapięcia za pomocą kleju jubilerskiego lub kleju szybkoschnącego typu ?kropelka?,
- z kółeczkiem do zaczepienia - aby stworzyć biżuterię potrzebujesz dodatkowych akcesoriów takich jak kółeczka montażowe i końcówki. Całość łączy się ze sobą, a końcówkę wkleja lub mocuje do elementu takiego jak sznurek czy rzemień. Można je dołączyć do łańcuszka,
- przekładane - nie wymagają dodatkowych akcesoriów, natomiast warto znać techniki zaplatania supełków, które przydadzą się w przypadku wybrania tego rodzaju.

3. Powłoka:
- gładkie - klasyczne, wykorzystywane do każdego rodzaju elementów metrażowych.
- z grawerem - ozdobne magnetyczne, które najładniej wyglądają z gładkimi akcesoriami biżuteryjnymi,
- z cyrkoniami - wyjątkowe, romantyczne i bardzo eleganckie zapięcia, które pasują do gładkich akcesoriów.

pixel