Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kocie oko

( ilość produktów: 18 )

Kolorowe, połyskliwe kocie oko to bestseller wśród kamieni. Pionowa smuga światła, którą możemy zaobserwować kojarzona jest ze źrenicą kota. Stąd właśnie pochodzi jego nazwa. Ale jest to propozycja nie tylko dla wszystkich miłośniczek kotów :). Nazwa kamienia odnosi się do migotliwych odmian kwarcu, cymofanu i ich syntetycznych odpowiedników. Jasne, przebiegające po powierzchni pasmo światła to efekt optyczny. Przemieszcza się w zależności od kąta padania światła. Kamień kociego oka najefektowniej wygląda oszlifowany w formę kuli lub kaboszonu. Szlif taki potęguje połyskliwy efekt tworząc materiał na biżuterię o subtelnym błysku w ulubionym kolorze.

Kocie oko jest świetnym kamieniem do bransoletek. Są to syntetyczne kule, dostępne w niemal wszystkich kolorach i przeróżnych odcieniach. Dzięki takiej różnorodności kolorystycznej można w swoich pracach uzyskać efekt ombre, czyli przejścia barwnego. Jeśli jesteś początkującym rękodzielnikiem i chcesz użyć tego materiału skorzystaj z poradnika na naszym blogu. Ten wpis to prawdziwe kompendium wiedzy na temat tworzenia bransoletek na gumce :). Każda kulka czy oponka to błyszczący, nietransparentny okaz. Refleksy świetlne, jakie możemy zauważyć na powierzchni kamienia nazywane są efektem kociego oka.
  
Ten minerał występuje niezwykle rzadko w naturze, jako chryzoberylowy lub kwarcowy. Zaliczany jest do kamieni szlachetnych. Najczęściej spotykanym jest jego syntetyczna wersja. Okazy występujące naturalnie mają wiele odmian barwnych. Kwarcowe są zielonoszare, niebieskozielone, szare, szarobrązowe lub białe. Chryzoberylowe kamienie są najczęściej w odcieniu żółtym, zielonym. Zdarzają się egzemplarze w kolorze szarym, niebieskim i pomarańczowobrązowym. Są to minerały bardzo twarde. Inkluzje sprawiają, że kamień jest nieprzeźroczysty.

Kocie oko do wyrobu biżuterii, które znajdziesz w sklepie internetowym to zazwyczaj wyroby syntetyczne w różnych kształtach.
 Można spotkać kule, oponki, kaboszony lub zawieszki. Kamień jest sztucznie zabarwiany. Stworzone naszyjniki, bransoletki czy kolczyki zrobione z tego kamienia będą połyskiwać w świetle. W dziale Półfabrykaty znajdziesz wszystkie elementy techniczne i ozdobne do stworzenia wymarzonych projektów. Druty, linki jubilerskie, zapięcia i ogromny wybór elementów metalowych ze stali chirurgicznej i stopów metali. Wśród biżuteryjnych dodatków znajdziesz też zawieszki, chwosty, łączniki i przekładki. 

 Jeśli szukasz inspiracji do tworzenia, całe mnóstwo pomysłów na projekt znajdziesz na naszym blogu, instagramie i facebooku. Zapraszamy Cię też na nasz kanał YouTube.

pixel