Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jadeit

( ilość produktów: 46 )

Jako kamień do tworzenia biżuterii jadeit wybierany jest bardzo często, nie tylko ze względu na swój piękny wygląd, ale i na właściwości symboliczne. Podobno nie tylko przynosi szczęście, ale i chroni! A nawet jak uważają niektórzy, uzdrawia. Dzięki temu jest minerałem, który nadaje się na biżuterię przeznaczoną na prezent dla bliskiej nam osoby. Kamienie jadeitu stanową obiekt westchnień większości handmaderek, bez względu na technikę, którą się zajmują. Kamienie to składowa naszej pasji i wiemy, że u Was jest podobnie. Nie wstydzimy się tego, że mamy prawdziwego hopla na punkcie handmadowych przydasi i z wielką uwagą wybieramy te, które mają pojawić się w naszej ofercie. Dlatego możecie być pewni, że kamień, który właśnie oglądacie, został wybrany i sprawdzony przez nas osobiście.

Jeśli chodzi o popularność wśród handmaderek - jadeit bije inne kamienie na głowę. I nic dziwnego, bo jest minerałem, który łączy w sobie trzy bardzo ważne cechy: wysoką jakość kamienia, piękny wygląd i do tego naprawdę niską cenę. Jest dosłownie uwielbiany przez handmaderki, choć i on nie jest kamieniem bez wad, bo wadę ma, konkretnie jedną: masz jeden, chcesz więcej (sami byśmy na to nie wpadli, ale to cytat jednej z naszych klientek, który znaleźliśmy w opiniach pod jadeitem. I tu cenna rada: jeśli nie przekonują Was nasze teksty o tym jakim jest fajnym kamieniem, jeśli nie przekonują Was nawet jego zdjęcia, czytajcie opinie innych superhandmadowców! Znajdziecie tam obiektywne opinie na jego temat, które pomogą Wam podjąć decyzję!). Tak więc przestrzegamy, pragnienie posiadania ich więcej w swojej kolekcji jest nieuniknione i jest to całkiem zrozumiałe, bo te kamienie budzą same ochy i achy, najpierw na sznurze, a później w wykonanej przez zdolne łapki biżuterii.
Kamienie jadeitu występują w wielu różnych kolorach, od tych jednolitych, pastelowych, po bardziej wyraziste czy wzorzyste. W ofercie znajdziecie np. transparentny, który występuje w delikatnych, nieco rozmytych kolorach. Koraliki z jadeitu to przede wszystkim kule, czasem łączone z innymi kamieniami lub metalowymi półfabrykatami np. zawieszkami czy przekładkami. W bransoletkach wykorzystywany jest bardzo często, głównie ze względu na jego ciekawą i bogatą kolorystykę, która sprawia, że wygląda dobrze nawet sam. No może nie tak do końca sam, ale już w towarzystwie gumki jubilerskiej czy żyłki, daje bardzo fajny efekt. Wciąż pracujemy nad tym, by nasza oferta była coraz większa, dlatego koraliki jadeitu do bransoletek to nie jedyne, co mamy Wam do zaoferowania. Znajdziecie go też u nas w formie dużych, rzeźbionych zawieszek, idealny do naszyjników a w kształcie kulek również do wykorzystania przy  tworzeniu naszyjników np. na lince jubilerskiej. Z racji tego, że znaleźć możecie u nas kulki w wielu rozmiarach, będzie można wykonać klasyczne naszyjniki stopniowane. W zależności od wielkości otworu koralika, nawlec go można na sznurki, rzemienie czy żyłkę lub gumkę jubilerską. I właśnie za to lubimy go najbardziej ? daje wręcz nieograniczone możliwości tworzenia ręcznie robionej biżuterii!

pixel