• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Bransoletki z użyciem gumki silikonowej

Każda kobieta kocha piękne i proste bransoletki. Te, gdzie bazą jest gumka silikonowa są właśnie takie: piękne, proste i pożądane. Ich wykonanie jest wyjątkowo łatwe. Jest to świetny pomysł, by właśnie od takich bransoletek zacząć swoją przygodę w tworzeniem biżuterii. Na dostosowany do obwodu nadgarstka kawałek gumki do robienia biżuterii nawlekamy jeden po drugim wybrane koraliki. Jeśli sznur koralików osiągnie już zaplanowaną przez nas długość, wówczas koniec gumki jubilerskiej zawiązujemy dwu lub trzykrotnie supełkiem płaskim. Końce wkładamy z powrotem w wewnętrzne otwory kulek znajdujących się tuż przy węźle. Aby supeł był bardziej trwały możemy na niego nałożyć kropelkę kleju do biżuterii, szybkoschnącego lub zwykłego lakieru do paznokci. Nie zaleca się nakładania kleju cyjanowego na gumki silikonowe. Mogą ulec rozkruszeniu. Na gumki do bransoletek możemy nawlec przeróżne koraliki. Obok tych w kształcie kulek czy kwadratów mogą to być talarki z drewna kokosowego, wówczas powstanie bransoletka talarkowa. Pomiędzy kulki umieszczone na gumce jubilerskiej możemy ulokować ozdobne nakładki czy zawieszki. Taką sama metoda możemy zrobić także naszyjnik. Żyłki do bransoletek są produktami chętnie stosowanymi przez twórców biżuterii, gdyż bransoletki wykonane na ich bazie są mocne, trwałe, dobrej jakości i bardzo wygodne.

Gumki do bransoletek

Gumki do bransoletek mają różne grubości i kolory. Średnice gumki silikonowej wahają się od 0,3mm do 1mm. Jeśli zależy nam na tym, by gumka jubilerska była niezauważalna w biżuterii używamy tej przezroczystej. Jeśli zaś jej kolor ma być widoczny, dobieramy go w taki sposób, żeby pasował do całego projektu. Dobór powinien też uwzględniać odpowiednią grubość. Gumki do biżuterii dzielimy także na gumki silikonowe, elastyczne - strech i okrągłe kapeluszowe. Kapeluszowa sprawdzi się do nawlekania koralików o dużych otworach. Ma taką strukturę, jakby składała się z kilu cienkich nitek scalonych w jedną całość gumka do bransoletek jest rozciągliwa, miękka i dobrze sprężynuje. Ma szerokie zastosowanie do koralików o małych otworach wewnętrznych. Jest w porównaniu do gumki strech mniej rozciągliwa i mniej sprężynuje. Zwykle są wykonane ze strechu lub silikonu. Mogą być domieszkowane innymi polimerami. Są rozciągliwe, miękkie i wytrzymałe oraz bardziej sprężyste niż silikonowe.

Gumki jubilerskie

Gumki jubilerskie do bransoletek

Gumki jubilerskie są podstawą pięknych, zawsze modnych i niezwykle wygodnych bransoletek. Gumka silikonowa sprawdza się niezwykle dobrze do tworzenia bransoletek dla kobiet w każdym wieku. Zarówno dla tych dojrzałych, jak i młodszych. Bransoletki takie nie wymagają montowania zapięcia w związku z tym odpada kłopot z zapinaniem i odpinaniem bransoletki podczas jej użytkowania. Żyłka do bransoletek służyć może do nawlekania koralików różnego rodzaju i różnej wielkości. Nadają się zarówno kamienie jubilerskie wykonane z naturalnych minerałów oraz koraliki szklane. Gumka jubilerska sprawdzi się jako baza bransoletki, którą można z powodzeniem podarować w prezencie bliskiej osobie. Bransoletka na gumce elastycznej sprawdzi się w każdej sytuacji i przyniesie radość każdej kobiecie.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 24 z 43
Sortuj wg:
strona: z 2