• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Każda kobieta kocha piękne i proste bransoletki. Bransoletki wykonane na gumce jubilerskiej są właśnie takie: piękne, proste i pożądane przez każda kobietę. Ich wykonanie jest wyjątkowo łatwe, dlatego jest to świetny pomysł, by właśnie od takich bransoletek zacząć swoją przygodę w tworzeniem biżuterii. Na dostosowany do obwodu nadgarstka kawałek gumki do robienia biżuterii nawlekamy jeden po drugim wybrane przez siebie koraliki. Jeśli sznur koralików osiągnie już zaplanowaną przez nas długość, wówczas końce gumki zawiązujemy dwu lub trzykrotnie supełkiem płaskim a końce gumki wkładamy z powrotem w wewnętrzne otwory kulek znajdujących się tuż przy węźle. Aby supeł był bardziej trwały możemy na niego nałożyć kropelkę kleju szybkoschnącego lub zwykłego lakieru do paznokci. Nie zaleca się nakładania kleju cyjanowego na gumki jubilerskie silikonowe, gdyż gumki do bransoletek mogą ulec rozpuszczeniu. Na gumkę jubilerską możemy nawlec przeróżne koraliki. Obok koralików w kształcie kulek czy kwadratów mogą to być talarki z drewna kokosowego, wówczas powstanie bransoletka talarkowa. Pomiędzy kulki umieszczone na gumce jubilerskiej możemy ulokować ozdobne nakładki czy zawieszki. Taką sama metoda możemy zrobić na bazie gumki jubilerskiej także naszyjnik. Gumki do bransoletek są produktami chętnie stosowanymi przez twórców biżuterii, gdyż bransoletki wykonane na ich bazie są mocne, trwałe, dobrej jakości i bardzo wygodne.

Rodzaje:
Gumki jubilerskie mają różne grubości i kolory. Średnice gumek wahają się od 0,5mm do 1mm. Jeśli zależy nam na tym, by gumka była niezauważalna w biżuterii używamy gumki przezroczystej. Jeśli zaś kolor gumki ma być widoczny, dobieramy taki kolor gumki, by pasował do całego projektu i miało odpowiednią grubość. Gumki do biżuterii dzielimy także na: gumki silikonowe, strech i gumki
okrągłe kapeluszowe. Gumka kapeluszowa sprawdzi się do nawlekania koralików  o dużych otworach. Ma taką strukturę, jakby składała się z kilu cienkich nitek scalonych w jedną całość gumka do bransoletki strech jest rozciągliwa, miękka i dobrze sprężynuje. Ma szerokie zastosowanie do koralików o małych otworach wewnętrznych. Gumka silikonowa jest w porównaniu do gumki strech mniej rozciągliwa i mniej sprężynuje.

Z czwego są zrobione:
Gumki do bransoletek zwykle są wykonane ze strechu lub silikonu. Mogą być domieszkowane innymi polimerami. Gumki strech są rozciągliwe, miękkie i wytrzymałe oraz bardziej sprężyste niż silikonowe gumki.

Gumki jubilerskie

Gumki jubilerskie są podstawą pięknych, zawsze modnych i niezwykle wygodnych bransoletek. Bransoletki na bazie gumki jubilerskiej sprawdzą się dla kobiet w każdym wieku, i tych starszych, ale i tych najmłodszych. Bransoletki takie nie wymagają montowania zapięcia w związku z tym odpada kłopot z zapinaniem i odpinaniem bransoletki podczas jej użytkowania. Na gumki do bransoletek możemy nawlec koraliki różnego rodzaju i dowolnej wielkości, od naturalnych, fasetowanych kulek wykonanych z naturalnych minerałów, poprzez szklane koraliki crackle czy szklane perły, po duże, kwadratowe korale drewniane w ulubionym kolorze. Gumka jubilerska sprawdzi się jako baza bransoletki, którą można z powodzeniem podarować w prezencie bliskiej osobie. Bransoletka na gumce sprawdzi się w każdej sytuacji i przyniesie radość każdej kobiecie.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 24 z 51
Sortuj wg:
strona: z 3