Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nici jubilerskie

( ilość produktów: 97 )

Nici do beadingu

Gdyby handmade było rowerem, a koraliki i kamienie naturalne stanowiłyby jego ramę i koła, to nici jubilerskie zdecydowanie byłyby łańcuchem. Nierzucającym się w oczy, ale napędzającym całą maszynę ;). Te do biżuterii pozwalają nie tylko na wyplatanie pięknych, ozdobnych plecionek z rozmaitych kształtów koralików w technice beadingu, ale także stanowią bazę wszystkich sznurów szydełkowo-koralikowych, pozwalają tworzyć niesamowite prace w technice haftu koralikowego lub sutaszu, można użyć ich do tkania biżuterii z koralików na krośnie, lub wyplatania na dysku kumihimo... Możliwości są wręcz nieograniczone! Wystarczy tylko sprawdzić, jakiego rodzaju produkty będziesz potrzebować ? czy będą to te nylonowe, polietylenowe, poliestrowe, czy może monofilowe; dobrać odpowiedni kolor, dopasować go do innych elementów Twojego super projektu... i tworzyć!

Nici do bransoletek

Nici do beadingu to jeden z najważniejszych elementów potrzebnych do realizowania pomysłów, w których biorą udział koraliki TOHO. Ilość technik biżuteryjnych i sposób realizacji projektów sprawiły, że każda z nich ma przypisane niteczki o właściwościach maksymalnie koncentrujących się na wymaganiach danej techniki. Wszystkie nitki do bransoletek< posiadają cenną właściwość ? są mocne, a prym wiodą japońskie KO, których wytrzymałość określa się na 1,8kg. Nawet chyba sobie nie potrafimy wyobrazić noszenia prawie 2 kilogramowego naszyjnika na nicianym nośniku, ale możemy sobie wyobrazić i słusznie, że to idealne nici do biżuterii z kamieniami. Inne, przeźroczyste monofilowe doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie chcemy, aby nić była niewidoczna, np. w sutaszu (chociaż tutaj trzeba wprawy, żeby się ta nić jubilerska się nie plątała), oraz w pracach z transparentnymi koralikami, a kolorowe, wręcz przeciwnie. Zresztą kolorów jest dużo i takich, że łatwo dopasujemy je do korali i kamieni, bo one podkreślą ich barwę i pięknie się układają.

Przydatne nici do koralików

Techniką najpopularniejszą, która bez nitek nijak się nie obejdzie jest właśnie koralikowanie. Biżuteria gdzie królują bransoletki ze sznurów koralikowych, naszyjniki, które niejednokrotnie są dziełami sztuki, misternie wyplecione kolczyki. Wszystkie one w większości są tworzone z udziałem koralików drobnych, produkowanych między innymi przez wiodącą na rynku światowym firmę TOHO, która jest też producentem One-G. Podobną jakością cieszą się MIYUKI?, popularne niteczki. O ich zaletach możemy dowiedzieć się więcej w ich opisie i poznać ich właściwości. Nie sposób nie wspomnieć też o niciach BeadSmith i ich idealnym wyrobie do mikromakramy i kumihimo - SuperLon. Większość z nich wykonana jest z nylonu, włókna cienkiego i mocnego, ale są również z poliestru, które są grubsze i niezastąpione, jeśli chodzi o supełkowanie i szydełkowanie. Są także nici do bransoletek wykonane z włókna metalizowanego, używane do haftu w biżuterii frywolitkowej i makramie. W opisach przynależnych poszczególnym rodzajom wyszczególnione zostały ich najważniejsze cechy, które mogą ułatwić właściwy wybór do planowanych projektów. Wiele z nich jest do wykorzystania jako mocne nitki naprawcze w pracach domowych a również do wędkowania.

pixel