Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Łańcuszki

( ilość produktów: 49 )

Jest niezwykle uniwersalnym produktem, służącym nie tylko do tworzenia biżuterii. Znajdują one zastosowanie również w drobnej galanterii czy warsztacie domowym. Ich rozliczne sploty, wielkości i kolory dają rękodzielnikom szeroki wybór do stosowania ich przy projektowaniu biżuterii. Służą zarówno do wyrobu naszyjników, bransoletek jak i kolczyków. Łańcuszki jubilerskie pełnią rozliczne funkcje: mogą stanowić ozdobę samą w sobie, którą zakładamy na szyję. Można też na nim umieścić zawieszkę czy medalik tworząc wisiorek. Krótkie jego kawałki stosujemy jako łańcuszki regulujące. Możemy także połączyć części biżuterii lub podwiesić na nich ozdobny element. Długie natomiast przy produkcji naszyjników czy bransoletek. Metalowe ładnie wyglądają w towarzystwie rzemieni a także sznurków. Łańcuch o ciekawym splocie może stanowić bazę bransoletki.

Jak wybrać odpowiedni łańcuszek do biżuterii

Łańcuch tp metalowa podstawa wielu projektów handmade. Obecnie są nie tylko zakładane przez kobiety, ale również przez mężczyzn. Produkt ten o dużych ogniwach nadaje się do wykorzystania jako podstawa bransoletki do zawieszek charms i chwostów. Aby wykonać taką bransoletkę podczepiamy na ogniwkach dowolną ilość zawieszek ozdobnych typu charms zakończonych karabińczykiem, za pomocą kółka montażowego mocujemy zapięcie i bransoletka jest gotowa do noszenia. Tym samym sposobem możemy również wykonać naszyjnik. Łańcuch o dużych ogniwach nadaje się również do noszenia jako samodzielna ozdoba. Ciekawym sposobem wykorzystania go w biżuterii jest dodanie go jako jednego z modułów bransoletki wykonanej np. z rzemieni czy sznurków. Ten o drobnych ogniwkach możemy wykorzystać do wszelkich pomysłów biżuteryjnych projektowanych w stylu minimal. Żmijka służy zaś do łączenia elementów lub ich podwieszania. Z obu stron zakończony oczkiem wykonanym z tego samego metalu, co inne rodzaje. Wykorzystywany zazwyczaj przy tworzeniu kolczyków. Krótkie kawałki stosujemy jako regulacje do naszyjników lub bransoletek (tzw. regulacyjny). Zwiększa to funkcjonalność noszonej biżuterii. W zależności od potrzeb możemy nosić naszyjnik długości, w której został zrobiony albo, korzystając z łańcuszka regulacyjnego, przedłużyć go o kilka centymetrów. Na naszyjniki najczęściej wybiera się typ kulkowy.

Rodzaje:
Kryteriów podziału jest tak dużo jak i rodzajów ich splotów. Możemy zacząć od wyróżnieniakolorów. Najczęściej spotykane to te w kolorze srebrnym, złotym, miedzianym oraz mosiężnym, popularnie zwanym starym złotem. Kolor zależy od składu stopu metali z jakich jest wykonany lub koloru stali. Bardzo popularnym typem jest łańcuszek ze stali chirurgicznej w kolorze złotym i srebrnym. Kolejnym kryterium rozróżniającym je jest grubość drutu, z którego wykonane są ogniwa. Wielkość ogniwek jest kolejną cechą, według której możemy je rozróżniać. I w końcu cecha, która jest prawdopodobnie najbardziej charakteryzującym parametrem: rodzaj splotu. Splotów jest wiele. Różnorodność splotów sprawia, że każdy odnajdzie idealnie do niego pasujący wzór oraz grubość. Wśród rodzajów splotów do najpopularniejszych należą takie jak: rolo okrągły, rolo owalny, żmijka, koreanka, pancerka, ankier, singapur, figro, kłos, bismarck, kord, kostka a także splot bizantyjski.

Z czego jest zrobiony:

Jest produkowany ze stopów metali, srebra, akrylu i stali nierdzewnej. Od składu stopu zależy kolor. Akrylowy może być barwiony na dowolny kolor. Natomiast ze stali jest najczęściej polecany jako łańcuszek antyalergiczny.

pixel