Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nakładki

( ilość produktów: 3 )

Nakładki do biżuterii to uniwersalny komponent do jej produkcji. Jest wykonany z metalu o różnej kolorystyce i fakturze powierzchni. Bywają takie mocno zdobione ornamentami oraz zupełnie gładkie, jak popularne miseczki. Szeroki wybór daje projektantowi możliwość  odpowiedniego stylu wykonywanego projektu. Pięknie prezentują się zarówno na kulistych koralikach wykonanych z naturalnych minerałów jak i z kulek szklanych (crackle, koraliki powlekane), akrylowych czy zamszowych. Te o delikatnej fakturze pięknie komponują się z perłami szklanymi podkreślając ich urodę i delikatność. Czapeczki do koralików mogą przybierać struktury różnych obiektów: mogą przypominać liście, płatki śniegu, kwiaty i inne. Ozdoby te wzbogacą estetycznie każdy rodzaj biżuterii dodając jej szyku i elegancji.

Nakładki do biżuterii są produktami, którymi maskujemy otwór oraz okolice otwóru w koralikach. Są używane przy tworzeniu naszyjników, bransoletek czy kolczyków, ale także podczas wytwarzania zakładek do książek czy breloków. Zakładamy ją bezpośrednio na koralik, w taki sposób, by koraliki stykały się powierzchniami. W sznurze koralików umieszczonych na lince jubilerskiej każdy koralik z obu stron może być zabezpieczony. Pomiędzy koralikami możemy umieścić inne elementy ozdobne jak przekładki czy kulki gładkie bądź ażurowe. Nakładki na koraliki bardzo często są komponentem używanym w procesie tworzenia kolczyków. By wykonać takie kolczyki wystarczy na szpilce umieścić miseczkę, następnie koralik. Kroki powtarzamy zgadnie z pomysłem. Odcinamy szpilkę na długość około 1 centymetra od jej końca i formujemy z niej oczko. Oczko podczepiamy do bigla. Ważnym czynnikiem w wykonywaniu prac jubilerskich przy pomocy omawianych ornamentów jest dopasowanie ich do wielkości koralika.

Możemy wyróżnić miseczki o różnych wielkościach, wykonane z różnych metali oraz ozdobne bądź proste. Proste, bez fakturowanej powierzchni nazywane są popularnie miseczkami. Miseczki pasują do stylu minimalistycznego oraz w stylu casual. Te o ozdobnej powierzchni idealnie nadają się do stylu eleganckiego na wielkie wyjścia lub do podarowana bliskiej osobie w prezencie. Czapeczki do koralików z ornamentem będą też idealne do biżuterii w stylizacjach ślubnych. Wielkość warto by była dobrze dopasowana do koralika, do którego ma przylegać. Nie może być zbyt duża, ponieważ będzie wystawała poza obwód jego obwód i zaburzy estetykę produktu. Lepiej by nie była także zbyt mała, nie spełni wtedy swojej roli. Są z różnego rodzaju stopów metali. Od składu stopu zależy kolor metalu. Najczęściej używanymi i lubianymi przez rękodzielników są nakładki na koraliki w kolorach srebrnym, złotym, miedzianym i w kolorze starego złota oraz wykonane ze stali chirurgicznej.

Te elementy ozdobne są wykonane ze metali. Zazwyczaj są to mieszanki metali lub stal. Różny kolor produktu, zależy od składu stopu.

pixel