Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zapięcia

( ilość produktów: 76 )

Stanowią element wieńczący cały projekt biżuteryjny. Są bardzo ważnym komponentem biżuterii. Mogą nadać jej styl i charakter oraz podkreślić walory. Zapinki to półfabrykaty głównie metalowe. Mogą mieć różne kolory, jednak najczęściej używa się tych w kolorach srebrnym i złotym. Srebrne mają uniwersalne zastosowanie. Pasują zarówno do biżuterii w stylu casual jak i wieczorowej. Metalowe dodatki w kolorze oksydowanego, czyli lekko czernionego, srebra powodują, że biżuteria z nich wykonana nabiera tajemniczości i elegancji. Złote nadają się do biżuterii na wielkie wyjścia, a także do biżuterii ślubnej i w stylu glamour.

Zapięcia do biżuterii

To podstawowe elementy w warsztacie osób samodzielnie tworzących biżuterię. Pomagają wykończyć pracę. Wkleja się w nie rzemienie, linki czy sznurki jubilerskie. Służą też do wykańczania prac w technice beadingu i innych. Stosuje się je zarówno do wyrobu naszyjników, jak i bransoletek. Można stworzyć z nich nawet kolczyki. Pęk kolorowych sznurków jubilerskich mocujemy w jedna całość za pomocą cienkiej nitki i tak uformowane sznurki wklejamy do końcówki z oczkiem przy pomocy kleju jubilerskiego. Następnie końcówkę łączymy za pomocą kółka montażowego z biglem. Sprzączki pełnią rolę zamykającą cała pracę. Bez klamerki biżuteria byłaby przedmiotem nieużytecznym. Łączy w jedną całość nasz biżuteryjny projekt. Końcówki jubilerskie i zapięcia to elementarne produkty w procesie jej powstawania.

Zapięcia do bransoletek

Dostępne są na rynku półfabrykatów do biżuterii w wielu wariantach. W segmencie końcówek najczęściej spotykamy podział na te do wklejania i zaciskowe. Z kolei produkty do wklejania możemy dalej podzielić na okrągłe i płaskie. Końcówki mogą mieć na swoim szczycie oczko, przy pomocy którego łączymy ją do biżuterii z innymi elementami, jak łapaczka, kółka montażowe i inne. Spinki do bransoletek to głównie klasyczne karabińczyki, federingi, toggle, magnetyczne oraz ozdobne. Klasyczne karabińczyki zna chyba każdy, kto nosi czy tworzy biżuterię. To najpopularniejszy i uniwersalny rodzaj łączników. Najbardziej popularne, to zapięcia magnetyczne. 

Zapięcia do naszyjników

Występują w różnej wielkości. Od małych, pasujących do naszyjników minimalistycznych, aż po duże, nadające się do łączenia pokaźnych rozmiarów naszyjników. Federingi są mniejsze i delikatniejsze od karabińczyków, mają okrągły kształt i najczęściej są wykorzystywane do produkcji bransoletek. Toggle to ozdobny zestaw składający się z dwóch części: kolistej (lub w innym kształcie, np, kwiatka, ale mającej wewnątrz duży otwór) i skobla, patyczka. Przekłada się przez część kolistą i na tej zasadzie następuje spinanie bransoletki.
Zapinki magnetyczne są klamerkami bardzo wygodnymi w użytkowaniu. Działają na zasadzie dwóch przyciągających się magnesów, z których każdy umieszczony jest w oddzielnej części. Dopiero po przybliżeniu do siebie obu części następuje silne scalenie biegunów magnesu, a trzymanie obu części biżuterii jest bardzo mocne. Klamerki ozdobne do biżuterii mają rozmaite kształty, wielkości i kolory. Mogą być wysadzane cyrkoniami i mieć fakturowaną powierzchnię.

Z czego zrobione są zapinki jubilerskie

Końcówki i sprzączki wykonane są ze stali chirurgicznej, innych metali lub stopów metali. Najczęściej mają kolor srebrny, srebrny oksydowany, złoty, jasno złoty typu kc gold oraz miedziany. Mogą być to stop metali nieszlachetnych lub stopy metali nieszlachetnych ze szlachetnymi w różnym stosunku procentowym. Rzadziej spotykanymi materiałami jest akryl czy drewno.

pixel