Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Toggle

( ilość produktów: 15 )

Świat półfabrykatów do wykonywania biżuterii własnoręcznej jest bardzo inspirujący i cały czas się zachwyca czymś nowym. Wiele kobiet pokochało ręcznie wykonywane przedmioty, a w szczególności biżuterię hand made. Dzięki takim ozdobom mogą wyrazić siebie i posiadać coś naprawdę wyjątkowego. Nic więc dziwnego, że również wśród zapięć do biżuterii powstało tak wiele różnych nowych wzorów i typów. Jednym z nich są tak zwane zapięcia toggle. Są one efektowe i mogą występować w najróżniejszych kształtach. Ich cechą charakterystyczną jest to, że składają się z dwóch elementów - kółka i pałeczki. Takimi elementami możemy nie tylko wykończyć, ale bardzo gustownie i oryginalnie ozdobić wykonywaną biżuterię. Występuje tak dużo wzorów, że z pewnością dobór odpowiedniego do własnego projektu nie jest problemem.

Zapięcia toggle to kolejny rodzaj zapinek do biżuterii. Niebanalny wygląd każdego z nich sprawił, że wiele osób zajmujących się rękodziełem sięga właśnie po te półfabrykaty. Zawsze składają się z dwóch części: kółeczka (ogniwka) i elementu który służy jako zapięcie (najczęściej przypomina on pałeczkę, którą przekładamy przez ogniwko). Pałeczka ma większą długość niż średnica kółeczka dlatego nie musimy się obawiać, że całość się rozepnie lub będzie wypadać. Produkty te mają przeróżne kształty od najprostszych poprzez delikatnie zdobione i o kształtach geometrycznych, aż po te w kształcie kotów, rybek, kwiatów, gwiazdek, listków, serduszek i motylków. Występują one również w rozmaitych odmianach kolorystycznych między innymi srebrnym, srebrnym oksydowanym, złotym, miedzianym, czarnym lub w kolorze starego złota. Twórcy ręcznie robionej biżuterii nie mają problemu by dobrać właściwe do realizowanego pomysłu. Zapięcia toggle używane są do wykańczania naszyjników i bransoletek. W tych ostatnich są najbardziej popularne. W bransoletkach możemy łatwo uwidocznić fantazyjną zapinkę. W naszyjnikach  - ze względu na to, że zapięcie umieszczone jest najczęściej na karku jest to utrudnione. Do takich zapięć toggle możemy także dobrać różne ciekawe zawieszki i dzięki temu dodatkowo udekorować i spersonalizować bransoletkę.

Te elementy podobnie jak wiele innych zapięć (na przykład karabińczyki, federingi lub magnetyczne) wykonane są najczęściej z metalu lub stopów różnych metali. Wśród nich najpowszechniejszym jest miedź, stal chirurgiczna, ale występują również mosiądz, srebro, brąz i inne.

Można podzielić je według dwóch głównych kategorii.
*ze względu na mocowanie:
- z oczkiem / z uchwytem: najczęściej spotykany rodzaj, to te gdzie na końcach obydwóch elementów znajdują się oczka, do których mocujemy kółeczka lub bezpośrednio zaczepiamy końce biżuterii
- do wklejania: są one rzadziej spotykane; na końcach posiadają elementy, w które możemy wkleić końcówki różnego rodzaju sznurków i rzemieni.
*ze względu na kształt:
- proste: złożone są tylko z prostego kółeczka i przekładki (pałeczki); najlepiej dopełnią prostą i minimalistyczną biżuterię lub też taką, która już posiada inne, wyraźne ozdoby
- ozdobne : występują w rozmaitych kształtach i ozdabiane są różnymi ornamentami

pixel