Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Miyuki

( ilość produktów: 25 )

Koraliki Miyuki to rodzaj japońskich koralików szklanych, które dziś są bardzo popularne w świecie biżuterii. Są to małe, regularne koraliki o kształcie sześciokątnym, produkowane z wysokiej jakości szkła.

Seiichi Katsuoka, pradziadek obecnego prezydenta firmy Miyuki Co., Ltd., rozpoczął produkcję szklanych koralików w Fukuyamie w Hiroszimie już w 1930 r. Założyciel firmy wynalazł technikę platerowania srebrem i wkrótce zaczął eksportować produkty do Stanów Zjednoczonych.

Koraliki Miyuki są cenione przez twórców biżuterii za swoją równomierność, ostrość i kolorystykę. Dzięki precyzyjnemu wykończeniu i dużej różnorodności kolorów i wzorów. Pozwalają na tworzenie bardzo szczegółowych wzorów i motywów.

Koraliki Miyuki są często wykorzystywane w technice brick stitch, herringbone stitch, square stitch, peyote stitch, loom weaving i innych technikach tkackich, aby stworzyć biżuterię, taką jak bransoletki, kolczyki, naszyjniki i wiele innych ozdób. Wzory wykonane z Miyuki charakteryzują się bardzo równą powierzchną. Prace położone na płasko, wyglądają niemalże jak obrazek. 

Na przestrzeni dziejów koraliki oczarowywały ludzi zarówno z kultur wschodnich, jak i zachodnich. Kultury te uważały koraliki za cenny skarb i walutę, ozdoby świętych ceremonii i rytuałów oraz jako piękne akcesoria. Rzemieślnicy wytwarzali koraliki w różnych kształtach i rozmiarach z rzadkich kamieni, muszli, rogów, drewna, metali, żywic, a nawet kości. Szkło stało się jednak szczególnie cenionym materiałem do wyrobu koralików ze względu na swoje właściwości migotania i połysku. Nawet dziś zarówno światowej sławy projektanci, jak i miłośnicy codziennych koralików włączają szklane koraliki do swoich modowych kreacji. Oscar de la Renta większość swoich projektów opiera na wzorach wyszytych drobnymi koralikami. 

Koraliki Miyuki są wykorzystywane do prac robionych metodą beadingu lub przy użyciu krosna do biżuterii. Koraliki te możesz kupić w sklepie pasart.pl.

pixel