Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gumki jubilerskie

( ilość produktów: 14 )

Są podstawą pięknych, zawsze modnych i niezwykle wygodnych bransoletek. Gumka silikonowa sprawdza się niezwykle dobrze do tworzenia bransoletek dla kobiet w każdym wieku. Zarówno dla tych dojrzałych, jak i młodszych. Bransoletki takie nie wymagają montowania zapięcia w związku z tym odpada kłopot z zapinaniem i odpinaniem bransoletki podczas jej użytkowania. Żyłka do bransoletek służyć może do nawlekania koralików różnego rodzaju i różnej wielkości. Nadają się zarówno kamienie jubilerskie wykonane z naturalnych minerałów oraz koraliki szklane. Gumka jubilerska sprawdzi się jako baza bransoletki, którą można z powodzeniem podarować w prezencie bliskiej osobie. Bransoletka na żyłce elastycznej sprawdzi się w każdej sytuacji i przyniesie radość każdej kobiecie.

Bransoletki z użyciem gumki silikonowej

Każda kobieta kocha piękne i proste bransoletki. Te, gdzie bazą jest gumka silikonowa są właśnie takie: piękne, proste i pożądane. Ich wykonanie jest wyjątkowo łatwe. Jest to świetny pomysł, by właśnie od takich bransoletek zacząć swoją przygodę w tworzeniem biżuterii. Na dostosowany do obwodu nadgarstka kawałek gumki do robienia biżuterii nawlekamy jeden po drugim wybrane koraliki. Jeśli sznur koralików osiągnie już zaplanowaną długość, wówczas koniec gumeczki zawiązujemy dwu lub trzykrotnie supełkiem płaskim. Końce jej wkładamy z powrotem w wewnętrzne otwory kulek znajdujących się tuż przy węźle. Aby supeł był bardziej trwały możemy na niego nałożyć kropelkę kleju do biżuterii, szybkoschnącego lub zwykłego lakieru do paznokci. Nie zaleca się nakładania kleju cyjanowego na żyłeczki silikonowe. W takim wypadku, mogą ulec rozkruszeniu. Na gumeczki do bransoletek możemy nawlec przeróżne koraliki. Obok tych w kształcie kulek czy kwadratów mogą to być talarki z drewna kokosowego, wówczas powstanie bransoletka talarkowa. Pomiędzy kulki umieszczone na elastycznych żyłkach możemy ulokować ozdobne nakładki czy zawieszki. Taką sama metoda możemy zrobić także naszyjnik. Żyłki do bransoletek są produktami chętnie stosowanymi przez twórców biżuterii, gdyż bransoletki wykonane na ich bazie są mocne, trwałe, dobrej jakości i bardzo wygodne.

Gumki do bransoletek

Bransoletkowe gumeczki mają różne grubości i kolory. Ich średnice wahają się od 0,3mm do 1mm. Jeśli zależy nam na tym, by gumka była niezauważalna w biżuterii używamy tej przezroczystej. Jeśli zaś jej kolor ma być widoczny, dobieramy go w taki sposób, żeby pasował do całego projektu. Dobór powinien też uwzględniać odpowiednią grubość. Gumki do biżuterii dzielimy także na silikonowe, elastyczne - stretch i okrągłe kapeluszowe. Kapeluszowa sprawdzi się do nawlekania koralików o dużych otworach. Ma taką strukturę, jakby składała się z kilu cienkich nitek scalonych w jedną całość gumka do bransoletek jest rozciągliwa, miękka i dobrze sprężynuje. Ma szerokie zastosowanie do koralików o małych otworach wewnętrznych. Jest w porównaniu z gumką stretch mniej rozciągliwa i mniej sprężynuje. Zwykle są wykonane z silikonu. Mogą być domieszkowane innymi polimerami. Są rozciągliwe, miękkie i wytrzymałe oraz bardziej sprężyste niż silikonowe.

pixel