• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Otwierasz właśnie firmę, zaczynasz coś nowego, albo planujesz nauczyć się nowej techniki rękodzieła? Zainwestuj w kaboszon awenturyn. Serio! Ten kamień ma moce przyciągania dobrobytu, szczęścia i tego, co sroki lubią najbardziej, czyli pieniędzy. 

Magiczne źródła zalecają noszenie awenturynu jako biżuterii, aby w pełni wykorzystać jego moce. Dobrze jest mieć go blisko serca, żeby mógł z pełną mocą poprawić pracę układu krążenia i wspomagać regenerację tkanek. Dla handmadowca taki naszyjnik, to nic prostszego, prawda? Wystarczy kaboszon awenturyn, baza na kaboszon, łańcuszek i gotowe. Jeśli dołączysz do tego chwosta, czy obszyjesz kaboszon wykonany z awenturynu sznurkiem czy koralikami TOHO, będziesz miała gwarancję nie tylko zdrowia ze względu na magiczne moce kamienia ale będą za Tobą będą godziny wyciszenia i relaksu, o których zdrowotnej mocy pewnie już wiesz. 

Awenturyn jest bardzo przydatny w dzisiejszym świecie elektroniki i zanieczyszczeń. Warto zainwestować w kaboszon awenturyn, kiedy jesteś alergikiem, albo pracujesz przy komputerze. Możesz nosić wtedy bransoletkę gdzie głównym elementem będzie kaboszon awenturyn albo postawić kamień awenturynu na biurku przy którym pracujesz. 

Co ciekawe, awenturyn jest kamieniem polecanym dla ludzi kreatywnych. Już w starożytnym Tybecie biżuteria z awenturynem była noszona dla wzmocnienia wizji, zetem wyobraź sobie, co za projekty będą powstawały, jak weźmiesz się za „obrabianie” awenturynu ;)

Właściwości awenturynu można by wymieniać i wymieniać. Poza walorami czysto estetycznymi, wspomagającymi nasze zdrowie i kreatywność, działa uspokajająco szczególnie w przypadku osób nadpobudliwych, kłótliwych czy wręcz agresywnych. Wierzymy, że największą siłę do zapanowania nad złymi emocjami mamy my sami, odpowiednia literatura i przede wszystkim idealna recepta na odstresowanie (jak na przykład rękodzieło), ale trzymanie w ręce zielonego kamyka nie zaszkodzi, prawda?  

Jeśli chcesz zrobić biżuterię z awenturynem, możesz wybrać kaboszony na naszyjniki, pierścionki czy kolczyki, kamienie na bransoletki, wielkie efektowne zawieszki niczym z chińskich straganów na naszyjniki, czy małe rzeźbione słoniki. Forma i kształt nie mają znaczenia – ważne, żeby spełniały swoje zadanie, czyli upiększały, rzeczywiście przynosiły dobrobyt i przede wszystkim Ci się podobały.

 

 

Awenturyn - kaboszony

Awenturyn kamień, to odmiana kwarcu o zielonej barwie. Jest kamieniem półszlachetnym o szklistym połysku i występuje w formie masy z bezbarwnego kwarcu, z nieregularnie rozmieszczonymi łuseczkami miki chromowej czyli fuchsytu. Zielonkawy odcień awenturynu nadają refleksy światła, które odbijają się właśnie od miki. Występuje także w kolorze niebieskim, brązowym, pomarańczowym, fioletowym, czerwonym, szarym, białym lub srebrzysto-żółtym. Współcześnie można kupić nawet kaboszon awenturyn, ale zanim człowiek zaczął wykorzystywać ten kamień do biżuterii, na długo przed tym produkował z tego surowca narzędzia, ze względu na wysoką twardość surowca i łatwość w rzeźbieniu w tym kamieniu. Kamień ten występuje we Włoszech, Brazylii, Indiach, Chinach, Tybecie, Nepalu i w Rosji. Nazywany jest „kamieniem możliwości i dobrobytu”.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.