• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Bransoletka to typ biżuterii damskiej noszonej na nadgarstku. Bazy do bransoletki są najprostszym półfabrykatem potrzebnym do jej stworzenia. Bransoletkę modułową z wykorzystaniem bazy tworzymy w prosty sposób. Nakładamy na nią poszczególne koraliki modułowe i elementy ozdobne. Ilość i rodzaj koralików możemy dowolnie zmieniać. Dlatego zakładając bransoletkę modułową za każdym razem możemy zaprojektować ją na nowo. Bazę bransoleti z zawieszkami stanowi łańcuszek z odpowiedniej wielkości ogniwami. Najczęściej jest nim łańcuszek typu rollo lub ankier, ale mogą to być również inne sploty. Najważniejsze jest by do ogniwa łańcuszka można było swobodnie podpiąć zawieszkę charms. Bardzo popularne są takżę takie wykonane ze sznurka lub rzemienia. Nakładamy na nią wówczas przekładki ozdobne wykonane z materiałów i w kolorach pasujących do bazy i mamy w prosty sposób gotową piękną bransoletkę.

Omawiane produkty możemy podzielić ze względu na materiał z jakiego są wykonane. Są to metal, rzemień, kauczuk i sznurek jubilerski. Inny podział to typ bransoletki jak ma być wykonana. I tak wyróżnimy tu bransoletki modułowe, bransoletki z zawieszkami, bransoletki typu bangles. Te ostatnie  mają kształt niedomkniętego koła. Bransoletkę taką zakłada się na rękę poprze lekkie rozchylenie bazy i nałożenie jej na nadgarstek. Często wykonywana jest z gładkich materiałów jak szkło, metal czy malowane drewno. Bywa też ozdabiana kamieniami szlachetnymi, nie ma klasycznego zapięcia. Wzór bangles pochodzi z Indii. W przypadku tej bransoletki nie używane jest zapięcie. Do innych typów bransoletek najczęściej używane są klasyczne karabińczyki.

Akcesoria bransoletkowe są wykonane z metalu, z rzemienia jubilerskiego (skręcanego, szytego, płaskiego lub okrągłego wykonanego ze skóry ekologicznej lub naturalnej), linki kauczukowej i sznurka jubilerskiego (powlekanego, satynowego lub woskowanego). Końcówki i zapięcia w bazach do bransoletek są metalowe.

Bazy do bransoletek

Bazy do bransoletek są wygodnym i popularnym elementem do ręcznego tworzenia biżuterii. Te proste w użyciu dodatki są chętnie wykorzystywane do produkcji bransoletek nie tylko przez początkujących rękodzielników, ale także przez osoby od dawna działające w obszarze hand made. W ofercie jest duży ich wybór. Są dostępne w różnych kolorach i wykonane z różnego typu materiałów. Do najpopularniejszych baz należą te modułowe, do zawieszek charms, typu bangles oraz wykonane na bazie sznurka czy rzemienia jubilerskiego. Te ostatnie pięknie prezentują się z założonymi na nie przekładkami jubilerskimi. Wykorzystując bazę możemy stworzyć piękną i pasującą do naszego stylu bransoletkę.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 25
Sortuj wg:
strona: z 2