• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Bransoletka to typ biżuterii damskiej noszonej na nadgarstku. Baza do bransoletki jest najprostszym półfabrykatem potrzebnym do jej stworzenia. Bransoletkę modułowa z wykorzystaniem bazy tworzymy w prosty sposób nakładając na bazę poszczególne koraliki modułowe i elementy ozdobne. Ilość i rodzaj koralików modułowych możemy dowolnie zmieniać dlatego zakładając bransoletkę modułową za każdym razem możemy zaprojektować ją na nowo. Bazę bransoletek charms stanowi łańcuszek o odpowiedniej wielkości ogniwach. Najczęściej bazą jest łańcuszek typu rollo, ale mogą to być również inne sploty. Najważniejsze jest by do ogniwa łańcuszka można było swobodnie podpiąć zawieszkę charms. Bardzo popularne są bazy bransoletek wykonane ze sznurka lub rzemienia jubilerskiego. Nakładamy na nią wówczas przekładki ozdobne wykonane z materiałów i w kolorach pasujących do bazy i mamy w prosty sposób gotową piękną bransoletkę.

Rodzaje:
Bazy bransoletki możemy podzielić ze względu na materiał z jakiego baza jest wykonana. Są to: metal, rzemień, kauczuk i sznurek jubilerski. Inny podział to typ bransoletki jak ma być wykonana na danej bazie. I tak wyróżnimy tu bransoletki modułowe, do zrobienia których użyjemy bazy do bransoletki modułowej, bazy do bransoletki charms, która często wykonana jest z łańcuszka o splocie rollo lub innego łańcuszka o odpowiednio dużych ogniwkach. Bazy do bransoletek charms mają łatwo regulowaną dugość dzięki temu, że są wykonane z łańcuszka. Bazy bransoletki typu bangles mają kształt niedomkniętego koła. Bransoletkę zakłada się na rękę poprze lekkie rozchylenie obwodu bransoletki i nałożenie jej na nadgarstek. Często wykonywana jest z gładkich materiałów jak szkło, metal czy malowane drewno, bywa też ozdabiana kamieniami szlachetnymi, nie ma klasycznego zapięcia. Typ bazy bransoletki bangles pochodzi z Indii. Zapięcia w bazach do bransoletek mogą być na zatrzask (baza do bransoletki modułowej), klasyczny karabińczyk lub może ich nie być wcale jak w bazach do bransoletek typu bangles.

Z czego jest zrobiona:
Bazy do bransoletek są wykonane z metalu (bazy do bransoletek modułowych, baza do bransoletek charms, baza do bransoletek z kaboszonami, baza typu bangle), rzemienia jubilerskiego (rzemienia skręcanego, szytego, płaskiego lub okrągłego wykonanego ze skóry ekologicznej lub naturalnej), linki kauczukowej i sznurka jubilerskiego (sznurka powlekanego, satynowego lub woskowanego). Końcówki i zapięcia w bazach do bransoletek są metalowe.

Bazy do bransoletek

Bazy bransoletek są wygodnym i popularnym elementem do ręcznego tworzenia biżuterii. Te proste w użyciu dodatki są chętnie wykorzystywane do produkcji bransoletek nie tylko przez początkujących rękodzielników, ale także przez osoby od dawna działające w obszarze hand made. Na rynku jest szeroki wybór baz do bransoletek. Są one dostępne w różnych kolorach i wykonane z różnego typu materiałów. Do najpopularniejszych baz do bransoletek zaliczamy bazy do bransoletek modułowych, bazy do bransoletek charms, bazy typu bangles czy tez bazy wykonane na bazie sznurka czy rzemienia jubilerskiego, które pięknie prezentują się z założonymi na nie przekładkami jubilerskimi. Wykorzystując bazę do bransoletki możemy stworzyć piękną i pasującą do naszego stylu biżuterię.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Materiał

Materiał

Kolor metalu

Kolor metalu

1 - 10 z 10
Sortuj wg:
strona: z 1