• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Jakie bazy wybrać?

Podstawy kolczyków oraz klipsów to wyjątkowy, ozdobny element służący do stworzenia niebanalnych ozdób do uszu. Mogą one mieć różnorodne kształty, ozdoby, ornamenty, style i wielkości. Dolną część elementu kolczyka ozdabiamy mocując do niej różnokolorowe koraliki czy zawieszki. Mogą to być koraliki TOHO z reguły doszywane do bazy kolczyka nicią jubilerską. Mogę być również mocowane z użyciem szpilek jubilerskich. Ten element kolczyka powinnien być dopasowany wielkością, kolorem i stylem do innych półproduktów użytych w projekcie. Jeśli uwzględnimy w pracy bazy do kolczyków ze stali chirurgicznej, konieczne jest użycie innych półfabrykatów również ze stali. Omawiane podstawy mają bardzo różne kształty. Najchętniej wybierane są koła i rozety. Trójkąty są doskonałą bazą to kolczyków typu indiańce. Można również użyć, jeśli chcesz zrobić kolczyki boho. W takim przypadku do podstawy podczepia się chwosty, koraliki Firepolish lub kryształki.

Kształty baz do kolczyków:
- koło - może być otwierana, gdzie na drucik można nawlec koraliki, a całość podwiesić na elemencie klipsa lub biglu. Mogą to też być małe koła do obszycia koralikami lub bazy do łapaczy snów,
- rozeta - to kształt misternych i symetrycznych wzorów, w stylu przypominającym wzory blisko-wschodnie,
- geometryczna - plastry miodu, trójkąty, z których można stworzyć proste w formie kształty, inspirowane origami
- wachlarz - bogata i lekka forma do romantycznych stylizacji

Z czego są zrobione:
Produkty te wykonane są ze stopów metali, które różnią się będą od siebie proporcjami użytych do ich produkcji metali. Najczęściej używane są miedź, mosiądz, srebro czy aluminium w różnych zestawieniach i proporcjach. Powoduje to, że uzyskujemy metale w różnych kolorach i o różnym stopniu twardości. Bestsellerem są antyalergiczne bazy ze stali chirurgicznej.

Bazy do kolczyków i klipsów

Ten typ elementów to podstawowe półfabrykaty biżuteryjne do tworzenia kolczyków oraz klipsów. Bazy są ozdobnymi elementami łączącymi wiszącą, ozdobną część kolczyka z biglem lub klipsem, nazywane też podstawą kolczyka. Ten element może mieć wzór zaprojektowany do wklejania kaboszonów umieszczany następnie na biglach lub sztyftach. Najczęściej spotykane bazy mają kształt koła i rozety. Koła cieszą się również niesłabnącą popularnością jako samodzielne kolczyki lub elementy do obszycia koralikami.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 19 z 19
Sortuj wg:
strona: z 1