• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Własnoręcznie wykonany naszyjnik to taki rodzaj biżuterii, jakim możemy się cieszyć nawet bez dużego wkładu pracy i czasu. Baza do naszyjnika to produkt, z którego wykorzystaniem poradzi sobie nawet osoba bardzo początkująca, a zrobienie z niej finalnej biżuterii może zająć dosłownie chwilkę! Dodatkowo duża różnorodność ornamentów jubilerskich sprawia, że z pomocą tych elementów można wykonać nie tylko proste i błyskawiczne, spersonalizowane wisiorki i naszyjniki, ale też większe, ciekawe projekty z użyciem na przykład drobnych koralików TOHO czy kolorowych sznureczków do makramy techniką zaplatania.

Podstawy do wisiorów zazwyczaj metalowy element, mniejszy lub większy, który stanowi jego centralną część, do której następnie dołączane są wybrane przez nas elementy. Akcesoria mogą przybierać najróżniejsze kształty. Może to być na przykład rozeta, mająca miejsca kilka oczek do doczepiania na dole, ale także jeden uchwyt na górze koła, pozwalający wypełnić pusta przestrzeń wewnątrz dowolną zawieszką, kamieniem naturalnym, czy chwostem. Możemy też je spotkać w kształcie gałązki lub wachlarza, które w pewnych miejscach mają kółeczka lub otwory, pozwalające doczepić do nich dowolnie wybrane przez nas ozdobne elementy.

Bardzo często spotykaniem kształtem podstawy jest tunel, wykonany najczęściej z metalu i pusty w środku. Od spodu takiego tunelu możemy znaleźć kilka otworów, do których możemy za pomocą łańcuszków czy szpilek doczepić dowolne elementy, bądź też wykorzystać je jako bazę do wyplatania ozdobnych makramowych wzorów. W środek tunelu możemy natomiast, w zależności od jego rozmiaru, włożyć na przykład rzemień, sznurek jubilerski, sznur mniejszych koralików nawleczonych na linkę jubilerską czy nawet niewielki sznur szydełkowo-koralikowy – będzie on stanowił część nośną naszego naszyjnika. Innym spotykanym przykładem bazy jest taka z miejscem do wklejenia kaboszonu. Do takiej wystarczy wkleić dowolnie wybrany kaboszon z kamienia naturalnego, szklany czy kaboszon z własną grafiką lub zdjęciem. Następnie zawiesić na łańcuszku lub rzemieniu, dołączyć zapięcie i już mamy piękny, spersonalizowany naszyjnik, który świetnie sprawdzi się też jako prezent dla bliskiej osoby.  

Bazy do naszyjników

Kto nie kocha naszyjników? Długie, krótkie, ozdobne lub minimalistyczne, kolorowe i stonowane – od lat stanowią nieodłączną ozdobę kobiecej (i nie tylko!) szyi. W kwestii ich zakupu można oczywiście polegać na jubilerach, sklepach z biżuterią czy sieciówkach, ale nasza propozycja jest taka – zrób własny wisior! Tylko wtedy możesz mieć pewność, że będzie dokładnie dopasowany do Twoich potrzeb. Pomóc w tym mogą bazy do naszyjników, które pozwolą stworzyć niesamowite, unikatowe projekty – także dla osób zupełnie początkujących w handmade - z wybranych przez Ciebie materiałów, dostosowane do Ciebie i w Twoich ulubionych kolorach. I to bez ruszania się z domu ;).  

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 19 z 19
Sortuj wg:
strona: z 1