• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Bigle angielskie służą do wyrobu eleganckich i stylowych kolczyków. Składają się z trzech części: sztyftu, hokeja i bazy kolczyka. Sztyft jest częścią, którą przekładamy przez ucho. Hokej to ruchoma część angielskiego bigla, którą zamykamy lub odpinamy bigiel. Hokej jest przymocowany do bazy kolczyka małym zawiasem. Na dole bigla znajduje się oczko, do którego można przymocować dowolną część ozdobna kolczyka. Można na przykład na kółku montażowym umieścić kryształ Swarovskiego czy inna ozdobną zawieszkę i podczepić do dolnej części bigla. Można też do oczka podczepić łańcuszek i na końcu łańcuszka doczepić ozdobę. Pomysłów na wykorzystanie tak dobrze zaprojektowanego i wyglądającego bigla jest wiele. Daje to dużo możliwości osobie projektującej biżuterię. Te bigle są też zapięciami bardzo wygodnymi i stabilnymi. Są bardzo eleganckie i wygodne zarówno jeśli chodzi o ich zakładanie, jak i noszenie. Prezentują się niezwykle gustownie zarówno w kolczykach zakładanych do strojów wieczorowych, biznesowych ale także do codziennych stylizacji. Są wymarzone dla kobiety, która dobiera dodatki ze smakiem, dla kobiety modnej i wytwornej.

Rodzaje bigli angielskich:
*klasyczne - to bigle składające się z trzech charakterystycznych dla siebie części, czyli, sztyftu, hokeja i bazy. Taka budowa bigla klasycznego daje gwarancję, że kolczyk będzie stabilnie umieszczony w uchu. Klasyczne bigle angielskie będą dobrze wyglądały w towarzystwie kamieni i minerałów a także pereł naturalnych czy szklanych. Ich elegancja i klasa są ponadczasowe.
*angielskie ozdobne - budowa jak w biglu klasycznym. Z przodu bigla umieszczone są ozdoby, które nadają charakter całemu kolczykowi. Ozdoby mogą mieć różne kształty (kokardka, liść, kwiatek, figura geometryczna), mogą być dodatkowo ozdobione np. cyrkoniami lub ornamentem na metalu.

Materiały z jakich są wykonane:
Bigle angielskie wykonywane są z metalu. Zazwyczaj są to stopy metali o różnej zawartości poszczególnych pierwiastków. Daje to możliwość dostosowania twardości stopu do końcowego przeznaczenia wykonanego z niego półfabrykatu. Te w kolorze srebra będą uniwersalną i elegancką bazą kolczyków, które stanowić będą ozdobę kobiety ceniącej sobie szyk i wygodę.

Bigle otwarte to najbardziej popularne, metalowe półprodukty do wytwarzania kolczyków. Ich kształt został zaprojektowany w taki sposób, by z łatwością utrzymać kolczyk w uchu. Posiadają one także oczko, do którego mocujemy ozdobny moduł kolczyka. Może go stanowić kryształ Swarovskiego, koraliki w kształcie kulek, mogą to być także wiszące łańcuszki do biżuterii lub każdy inny kreatywny pomysł na wykonanie kolczyka jaki przyjdzie nam do głowy. Do mocowania zawieszek Swarovskiego lub minerałów mają na końcu specjalny uchwyt, który należy delikatnie zacisnąć szczypcami jubilerskimi w celu stabilnego umocowania minerału do bigla. Praktyczna rada: zaciskając bigle na krysztale Swarovskeigo lepiej zrobić to przez miękka szmatkę, którą bądź owiniemy metalowe części narzędzi jubilerskich bądź przyłożymy do bigla w miejscu zaciskania. W zależności od długości tej części bigla otwartego, którą wkładamy do ucha możemy z tyłu ucha założyć na bigiel zatyczkę popularnie zwaną barankiem do kolczyków. Ma ona na celu zapobieganie wysunięcia się bigla z ucha przy intensywnym poruszaniu się, jak na przykład podczas uprawiania sportu czy podczas tańca.

Rodzaje:
Można podzielić je na bigle proste, bigle ozdobione kulką i/lub sprężynką oraz na bigle specjalnego przeznaczenia. Proste to bigle bez dodatkowych ozdób. Na całej długości bigiel jest odpowiednio wyprofilowanym drutem w jednym rozmiarze zakończonym oczkiem do mocowania ozdobnej części kolczyka. Bigle otwarte ozdobne mogą mieć założoną ozdobna kulkę lub ozdobną sprężynkę. Są także bigle otwarte ozdobione jednocześnie i kulką i sprężynką. Natomiast te specjalnego przeznaczenia to bigle do mocowania kryształów Swarovskiego lub innych kamieni jubilerskich. Wykonane są zazwyczaj ze srebra o różnej wielkości jego próby.Im wyższa próba srebra tym bigiel zawiera w sobie więcej czystego srebra, ale jest też bardziej miękki. Inną oś podziału może stanowić metal, z którego bigle zostały wykonane. Metal ma także wpływa na kolor bigla otwartego. Najpopularniejsze kolory bigli otwartych to kolor srebrny, kolor złoty oraz kolor miedziany

Z czego są zrobione:
Zrobione są najczęściej ze stopów metali. Mogą być to stopy metali szlachetnych z nieszlachetnymi lub stopy metali nieszlachetnych.

Bigle zamknięte to metalowe półfabrykaty do wyrobu biżuterii, które stanowią bazę kolczyka. Są bardzo wygodnym i często używanym rodzajem bigli. Dzięki zamykanej konstrukcji są bezpieczne, uniemożliwiające wysunięcie się kolczyka z ucha. Ich niewątpliwa zaletą jest też dobra cena. Do zamocowania części ozdobnej kolczyka do bigla nie potrzebujemy, w odróżnieniu do bigli otwartych, zastosowania narzędzi jubilerskich. Część ozdobną po prostu nakładamy na bigiel i zapinamy go. Bigle zamknięte stanowią dobry komponent do kolczyków dla dzieci. A to dzięki temu, że mają bezpieczne zapięcie i są lekkie, bo wykonane zazwyczaj z cieńszego niż bigle otwarte drutu. Ich kształt został tak zaprojektowany, by utrzymanie kolczyka w uchu nie stanowiło żadnego problemu. Do bigli zamkniętych możemy przymocować na dole kółeczko montażowe, które będzie stanowiło podstawę części wiszącej kolczyka. Do kółka możemy wówczas przymocować kolorowe koraliki wykonane z różnych materiałów, jak szkło, akryl, zamsz czy kamienie naturalne. Możemy też zawiązać na kółku kolorowe sznurki jubilerskie, a na nich umieścić koraliki drobne lub koraliki toho. Pomysłów na wykorzystanie bigli zamkniętych do stworzenia kolczyków jest całe mnóstwo, należy tylko pozwolić puścić wodze fantazji i zrealizować swój artystyczny projekt.

Rodzaje:
Możemy podzielić na bigle proste i bigle ozdobione kulką. Bigle zamknięte proste, czyli tak zwane pętelki to bigle bez dodatkowych ozdób. Na całej długości bigiel jest odpowiednio wyprofilowanym drutem w jednym rozmiarze zakończonym zapięciem w postaci haczyka. Do bigli zamkniętych prostych zaliczamy, nieczęsto spotykane bigle rybki zapinane. Bigle te mogą także przybrać formę koła. Te z kulką to bigle, na których umieszczona kulka przeciwdziała zbytniemu przesuwaniu się części ozdobnej kolczyka podczas zakładania lub zdejmowania biżuterii. Można je też podzielić ze względu na metal z jakiego są wykonane. Bigle ze względu na to, że zakładane są bezpośrednio do ucha wykonuje się z materiałów antyalergicznych. Jednak dla osób o szczególnie wrażliwej skórze poleca się bigle srebrne. Produkowane są z różnej grubości drutu.

Z czego są zrobione:
Zrobione są ze stopów metali. Mogą być to stopy metali szlachetnych z nieszlachetnymi lub stopy metali nieszlachetnych.

Bigle do kolczyków

Bigle jubilerskie są jednymi z najbardziej popularnych elementów do biżuterii. Wsród bigli używanych do produktcji kolczyków najczęściej wyróżniamy takie typy jak: bigle angielskie, otwarte i zmknięte.
Bigle angielskie
to jedne z najbardziej eleganckich i wytwornych bigli. Cechą charakterystyczną bigla angielskiego jest jego zapięcie oraz sposób umieszczenia na nim ozdobnej części kolczyka. Przy zapinaniu go usłyszymy charakterystyczne kliknięcie, które da nam sygnał, że kolczyk jest bezpiecznie zapięty i nie wysunie się z ucha. Bigle angielskie zwane są czasem biglami zatrzaskowymi.
Bigle otwarte są wykończeniem całego projektu i mogą tak samo podnieść jego walory estetyczne jak i im zaszkodzić. Dlatego ważne jest, by bigle te były odpowiednio dobrane i stanowiły integralną część kolczyka zarówno pod względem estetycznym, kolorystycznym jak i kompozycyjnym. Dolna część bigla otwartego zakończona jest oczkiem, które łatwo otwiera się i zamyka przy pomocy narzędzi jubilerskich. Do niego mocujemy całą ozdobną część kolczyka. Bigle otwarte mogą być ozdobione niewielką kuleczką lub sprężynką w takim samym kolorze metalu jak cały bigiel.
Bigle zamknięte posiadają mechanizm pozwalający na zamknięcie kolczyka lub taką konstrukcję wyprofilowanego drutu, która pozwala zamknąć bigiel przełożony przez ucho. Mogą być biglami gładkimi, bez żadnych dodatków, ale mogą też być ozdobione małą kulką. Kuleczka, poza funkcją ozdobną pozwala zatrzymać wiszącą część kolczyka na miejscu i zapobiec jego wysunięciu z bigla przy zakładaniu lub zdejmowaniu kolczyków. Bigle zamknięte proste nazywane są czasem biglem z pętelką gdyż wyglądem rzeczywiście przypominają nieco pętelkę. Proste bigle dzięki ubogiej formie, nie odbierają blasku kolczykom i pozwalają na wyeksponowanie urody zawieszki.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 20 z 20
Sortuj wg:
strona: z 1