Dyski kumihimo

Technika wyplatania na dysku kumihimo z kolorowych sznurków przywędrowała do nas z Japonii, gdzie służyła głównie do wyplatania pięknych jedwabnych pasów i sznurów. Współcześnie dysk kumihimo stosowany jest najczęściej do tworzenia rozmaitych typów biżuterii: kolorowych, pachnących latem i słońcem bransoletek, leciutkich, barwnych naszyjników, czy też długich, eleganckich lariatów lub delikatnych kolczyków. Dysk kumihimo może stanowić też alternatywę dla typowych sznurów szydełkowo-koralikowych, pozwala bowiem stworzyć bransoletki z koralików, podobne do tych wykonywanych na szydełku, jednak powstające o wiele szybciej i nie wymagające tak dużego doświadczenia w tworzeniu biżuterii. Poza tym wyplatanie na dysku kumihimo to sama przyjemność – i to jaka wciągająca!  

Dysk kumihimo to niewielki okrąg wykonany z pianki, na którego obwodzie znajdują się najczęściej trzydzieści dwa nacięcia. W tych właśnie nacięciach umieszczamy końcówki kolorowych sznurków, z których wyplatamy bransoletki czy naszyjniki – nacięcia zatrzymują je bezpiecznie na miejscu. Dyski kumihimo dostępne są w wersji standardowej i mini. Technika wyplatania na dysku kumihimo, która przywędrowała do nas z Japonii, polega na przekładaniu kilku sznurków lub nici po okręgu w taki sposób, żeby nici, zaczepiając o siebie, tworzyły fantazyjne plecionki. Możemy użyć ośmiu, dwunastu, szesnastu czy nawet dwudziestu, dwudziestu czterech sznurków. W sieci możecie znaleźć mnóstwo gotowych wzorów. To naprawdę proste i niesamowicie wciągające – wystarczy spróbować! Wyplatać możemy zresztą nie tylko ze sznurka – bransoletki kumihimo można stworzyć też z nawleczonych na grubszą nić lub kordonek koralików, cieńszych rzemieni czy nawet drutu! Dysk kumihimo to też świetny sposób na stworzenie niesamowitych, długich koralikowych lariatów czy naszyjników, na przykład z koralików TOHO. To świetna alternatywa dla sznurów szydełkowo-koralikowych. Dysk kumihimo pozwala na wykonanie zarówno kolorowych i leciutkich letnich bransoletek ze sznurka satynowego lub sznurków bawełnianych jak i bardzo eleganckiej i szykownej biżuterii, wyplatanej z, na przykład, kamieni naturalnych. Możliwości wykorzystania dysku kumihimo są naprawdę ogromne – wystarczy odrobina chęci i wolnego czasu. No i oczywiście sznurków ;).

 

Oprócz klasycznych dysków kumihimo możemy spotkać się też z tak zwanymi talerzami do kumihimo, czyli kumihimo plate, które od dysków różnią się przede wszystkim kształtem – są kwadratowe, a nie okrągłe. Dzięki temu pozwalają na tworzenie bransoletek płaskich lub prostokątnych w przekroju w przeciwieństwie do klasycznych, okrągłych sznurów tworzonych na dysku. Zasada ich tworzenia jest bardzo podobna – zamiast przekładać sznurki po okręgu, przeplatamy je na zmianę sznurkami z innego boku kwadratu. Piękne i niebanalne bransoletki powstaną niezależnie od tego, jaki rodzaj kumihimo wybierzesz!

 

Dokładną instrukcję wyplatania na dysku kumihimo oraz kursy na najróżniejsze rodzaje bransoletek możecie znaleźć na naszym blogu.  

Filtruj według:
Lista produktów
Sortuj według:
Bestseller
Powrót
Powiększ + BEADSMITH™ / Kumihimo Disk / 15x15x1cm / 1szt

BEADSMITH™ / Kumihimo Disk / 15x15x1cm / 1szt / S7108

Rewelacja! (4,96)
W opakowaniu: 1szt Wielkość: 15mm x 15mm x 1mm Technika: Kumihimo Marka: BEADSMITH™ Kolor: Biały
24h
9,99 zł
KUP
Bestseller
Powrót
Powiększ + BEADSMITH™ / mini Kumihimo Disk / 11x11x1cm / 1szt

BEADSMITH™ / mini Kumihimo Disk / 11x11x1cm / 1szt / T0682

Rewelacja! (4,97)
W opakowaniu: 1szt Wielkość: 11cm x 11cm x 1cm Technika: Kumihimo Marka: BEADSMITH™ Kolor: Biały
24h
9,99 zł
KUP
Bestseller
Powrót
Powiększ + BEADSMITH™ / Kumihimo Plate / 14x14x1cm / 1szt

BEADSMITH™ / Kumihimo Plate / 14x14x1cm / 1szt / T0515

Rewelacja! (4,93)
W opakowaniu: 1szt Wielkość: 14cm x 14cm x 1cm Technika: Kumihimo Marka: BEADSMITH™ Kolor: Biały
24h
9,99 zł
KUP