• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Dysk kumihimo to niewielki okrąg wykonany z pianki, na którego obwodzie znajdują się najczęściej trzydzieści dwa nacięcia. W tych właśnie nacięciach umieszczamy końcówki kolorowych sznurków, z których wyplatamy bransoletki czy naszyjniki. Nacięcia zatrzymują je bezpiecznie na miejscu. Dostępne są w wersji standardowej i mini. Technika wyplatania na tym produkcie, która przywędrowała do nas z Japonii, polega na przekładaniu kilku sznurków lub nici po okręgu w taki sposób, żeby nici, zaczepiając o siebie, tworzyły fantazyjne plecionki. Możemy użyć ośmiu, dwunastu, szesnastu czy nawet dwudziestu, dwudziestu czterech sznurków. W sieci możecie znaleźć mnóstwo gotowych wzorów. To naprawdę proste i niesamowicie wciągające – wystarczy spróbować! Wyplatać możemy zresztą nie tylko ze sznurka – podobne bransoletki można stworzyć też z nawleczonych na grubszą nić lub kordonek koralików, cieńszych rzemieni czy nawet drutu! Dysk kumihimo to też świetny sposób na stworzenie niesamowitych, długich koralikowych lariatów czy naszyjników, na przykład z koralików TOHO. To świetna alternatywa dla sznurów szydełkowo-koralikowych. Narzędzie to pozwala na wykonanie zarówno kolorowych i leciutkich letnich bransoletek ze sznurka satynowego lub sznurków bawełnianych. Jak również bardzo eleganckiej i szykownej biżuterii, wyplatanej z, na przykład, kamieni naturalnych. Możliwości wykorzystania tego narzędzia są naprawdę ogromne – wystarczy odrobina chęci i wolnego czasu. No i oczywiście sznurków ;).

Oprócz klasycznych okręgów możemy spotkać się też z tak zwanymi talerzami, czyli kumihimo plate, które od dysków różnią się przede wszystkim kształtem – są kwadratowe, a nie okrągłe. Dzięki temu pozwalają na tworzenie bransoletek płaskich lub prostokątnych w przekroju w przeciwieństwie do klasycznych, okrągłych sznurów tworzonych na dysku. Zasada ich tworzenia jest bardzo podobna – zamiast przekładać sznurki po okręgu, przeplatamy je na zmianę sznurkami z innego boku kwadratu. Piękne i niebanalne bransoletki powstaną niezależnie od tego, jaki typ narzędzia wybierzesz! Dokładną instrukcję wyplatania oraz kursy na najróżniejsze rodzaje bransoletek możecie znaleźć na naszym blogu.  

Dyski kumihimo

Technika wyplatania na talerzu z kolorowych sznurków przywędrowała do nas z Japonii. Tam służyła głównie do wyplatania pięknych jedwabnych pasów i sznurów. Współcześnie dysk kumihimo stosowany jest najczęściej do tworzenia rozmaitych typów biżuterii. Kolorowych, pachnących latem i słońcem bransoletek, leciutkich, barwnych naszyjników, czy też długich, eleganckich lariatów lub delikatnych kolczyków. Dysk kumihimo może stanowić też alternatywę dla typowych sznurów szydełkowo-koralikowych, pozwala bowiem stworzyć bransoletki z koralików, podobne do tych wykonywanych na szydełku, jednak powstające o wiele szybciej i nie wymagające tak dużego doświadczenia w tworzeniu biżuterii. Poza tym wyplatanie na tym narzędziu to sama przyjemność – i to jaka wciągająca!  

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 2 z 2
Sortuj wg:
strona: z 1