• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Ekspozytory jubilerskie służą ładnemu zaprezentowaniu biżuterii. Są to produkty niezbędne zarówno do przechowywania biżuterii w domu jak i w sklepach jubilerskich czy warsztatach biżuteryjnych. Ekspozytory mogą służyć zarówno do umieszczania na nich naszyjników, bransoletek, kolczyków jak i pierścionków. Ich kształt i forma decydują o skonkretyzowanym przeznaczeniu, na przykład tylko do bransoletek lub tylko do kolczyków, ale są tez takie, na których zawiesić możemy kilka par kolczyków i wiele bransoletek. Biżuteria na nich umieszczona zawsze wygląda elegancko i profesjonalnie. Ekspozytory mogą mieć różne formy. Do prezentacji naszyjników często używane jest plastikowe popiersie. Często występuje też w wersji plastik pokryty welurem atłasem czy innym ozdobnym materiałem. Ekspozytor do bransoletek najczęściej ma kształt walca często pokrytego ozdobna nawierzchnią, na przykład eko skórą lub tkaniną naturalną. Na wystawę pierścionków warto użyć ekspozytora w kształcie dłoni. Najłatwiej zaprezentować jest kolczyki, gdyż potrzebujemy do tego elementu z dziurką, w której umieścimy kolczyk lub elementu, na którym kolczyk zawiesimy. Efektowne zaprezentowanie biżuterii to w czasach dużej konkurencji zadanie niełatwe, ale też takie któremu należy poświęcić wiele uwagi. warto wówczas bliżej przyjrzeć się ekspozytorom wystawienniczym.
Przedmioty będące ekspozytorami muszą być konstrukcjami stabilnymi, dobrze wyglądającymi, zaprojektowanymi w sposób, który najlepiej z możliwych zaprezentuje biżuterię oraz musi być wykonany z takiego materiału, który nie będzie zmieniał kształtu czy wyglądu prezentowanej na nim biżuterii.
Wyróżniamy ekspozytory przeznaczone na pierścionki i obrączki, na kolczyki, zawieszki, bransolety i zegarki, na komplety a nawet specjalne ekspozytory na spinki do męskich koszul. Ważne jest, by charakteryzowały się one odpowiednią do prezentowanego charakteru biżuterii stylistyką i wysoka jakością wykonania. Warto wybierać te o ciekawych kształtach. Dotyczy to trównież prezentowania kolczyków. Mogą one przybrać formę drzewa z zakręconymi gałązkami, parasolki, kwiatów i wiele innych.
 Przedmioty nadające się do ekspozycji biżuterii wykonywane są z metalu (aluminium, mosiądz, stal nierdzewna,stopy metali o różnych kolorach), tworzyw sztucznych (akryl, PVC), plastiku pokrytego skórą ekologiczną, aksamitem, welurem, atłasem lub innymi ozdobnymi tekstyliami, z utwardzonej gąbki, z pianki poliuretanowej, drewna (drewno szlachetne, sklejka), szkła i innych.

Ekspozytory do biżuterii

Ekspozytory do biżuterii są bardzo przydatnymi przedmiotami w warsztacie każdego rękodzielnika, a także w sklepach jubilerskich, czy innych miejscach, gdzie ważne jest wyeksponowanie biżuterii. Ważne jest, by ekspozytor rzeczywiście eksponował najlepsze cechy produktu, podkreślał jego walory, zarówno konstrukcyjne, kompozycyjne jak i kolorystyczne. Warto dobrać wielkość ekspozytora do prezentowanego przedmiotu. Jeśli mamy do pokazania małe, drobne kolczyki to pokazujemy je w taki sposób, by nie zgubiły się na zbyt dużym ekspozytorze do biżuterii, gdzie kolczyków zmieści się bardzo dużo, ale będą zupełnie niewidoczne, niewyeksponowane i będą zlewać się wizualnie w jedną całość. Ekspozycja biżuterii jest ważną na stoiskach z biżuterią, warsztatach rękodzielniczych, a także stoisk z rękodziełem, których jest niemało podczas rozmaitych imprez okolicznościowych. Wówczas tym bardziej warto dobrze i oryginalnie pokazać własne produkty.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1