• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Ekspozytory jubilerskie służą ładnemu zaprezentowaniu biżuterii. Są to produkty niezbędne zarówno do przechowywania biżuterii w domu jak i w sklepach jubilerskich czy warsztatach biżuteryjnych. Stojaki mogą służyć zarówno do umieszczania na nich naszyjników, bransoletek, kolczyków jak i pierścionków. Ich kształt i forma decydują o skonkretyzowanym przeznaczeniu, na przykład tylko do bransoletek lub tylko do kolczyków, ale są tez takie, na których zawiesić możemy kilka par kolczyków i wiele bransoletek. Biżuteria na nich umieszczona zawsze wygląda elegancko i profesjonalnie. Mogą mieć różne formy. Do prezentacji naszyjników często używane jest plastikowe popiersie. Często występuje też w wersji plastik pokryty welurem atłasem czy innym ozdobnym materiałem. Ekspozytory jubilerskie używane w celu prezentowania bransoletek najczęściej mają kształt walca. Ten stojak najczęściej pokryty jest ozdobna nawierzchnią, na przykład eko skórą lub tkaniną naturalną. Na wystawę pierścionków warto użyć takiego w kształcie dłoni. Najłatwiej zaprezentować jest kolczyki, gdyż potrzebujemy do tego elementu z dziurką, w której umieścimy kolczyk lub elementu, na którym kolczyk zawiesimy. Efektowne zaprezentowanie biżuterii to w czasach dużej konkurencji zadanie niełatwe, ale też takie któremu należy poświęcić wiele uwagi. Warto wówczas bliżej przyjrzeć się produktom wystawienniczym.
Produkty te muszą być konstrukcjami stabilnymi, dobrze wyglądającymi, zaprojektowanymi w sposób, który najlepiej z możliwych zaprezentuje biżuterię oraz musi być wykonany z takiego materiału, który nie będzie zmieniał kształtu czy wyglądu prezentowanej na nim biżuterii.
Wyróżniamy stojaki przeznaczone na pierścionki i obrączki, na kolczyki, zawieszki, bransolety i zegarki, na komplety a nawet specjalne na spinki do męskich koszul. Ważne jest, by charakteryzowały się one odpowiednią do prezentowanego charakteru biżuterii stylistyką i wysoka jakością wykonania. Warto wybierać te o ciekawych kształtach. Dotyczy to trównież prezentowania kolczyków. Mogą one przybrać formę drzewa z zakręconymi gałązkami, parasolki, kwiatów i wiele innych.
Przedmioty nadające się do pokazywania biżuterii wykonywane są z metalu (aluminium, mosiądz, stal nierdzewna,stopy metali o różnych kolorach), tworzyw sztucznych (akryl, PVC), plastiku pokrytego skórą ekologiczną, aksamitem, welurem, atłasem lub innymi ozdobnymi tekstyliami, z utwardzonej gąbki, z pianki poliuretanowej, drewna (drewno szlachetne, sklejka), szkła i innych.

Ekspozytory do biżuterii

Ekspozytory do biżuterii są bardzo przydatnymi przedmiotami w warsztacie każdego rękodzielnika. Są również często spotykane w sklepach jubilerskich, czy innych miejscach, gdzie ważne jest wyeksponowanie biżuterii. Ważne jest, by stojak rzeczywiście ukazywał najlepsze cechy produktu, podkreślał jego walory, zarówno konstrukcyjne, kompozycyjne jak i kolorystyczne. Warto dobrać jego wielkość do prezentowanego przedmiotu. Jeśli mamy do pokazania małe, drobne kolczyki to pokazujemy je w taki sposób, by nie zgubiły się na zbyt dużym stojaku do biżuterii. Warto by w miejscu pokazowym kolczyków nie mieściło się zbyt dużo. Będą wtedy zupełnie niewidoczne i będą zlewać się wizualnie w jedną całość. Prezentowanie biżuterii jest ważne na stoiskach jubilerskich, warsztatach rękodzielniczych, a także targach z rękodziełem. Wówczas warto dobrze i oryginalnie pokazać własne produkty.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.