• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Howlit to kamień naturalny o mlecznym zabarwieniu zawierający w swojej strukturze liczne wyraźne żyłki. Łatwo poddaje się barwieniu chemicznemu, stąd spotykane jego różne kolory. W wyrobie jest gładki, miły w dotyku o matowej, sprawiającej wrażenie lekko wypolerowanej powierzchni.  Jednym z najładniejszych kolorów howlitu jest kolor turkusowy, stąd też często nazywany jest turkusem, ale to nie on - zobacz na blogu. Z howlitu powstają różne formy koralików, zawieszek, kaboszonów.
  
Howlit kaboszon jest szlifowanym gładkim kamieniem o różnych kształtach, od spodu zawsze płaskim. Najpopularniejszy jest w kształcie okrągłym i owalnym ale spotykamy też prostokąty, lezki i wielokąty o ściętych lub zaokrąglonych bokach. Pozwala to na różne ich zastosowanie w wymyślonych przez siebie pracach.
  
Jedną z najprostszych form zastosowania kaboszonów jest ich wklejenie w gotową podstawę. Wystarczy wybrać jeden z nich, taki którego kształt i wymiar pokrywa się z bazą, przykleić stroną płaską do podstawy i gotowe. 
 
Howlit kaboszon poprzez wyraźne ciemne żyłki zostaje oznaczony jako wzór niepowtarzalny, mogący być atutem wyrobu. Ma to znaczenie np. przy sklejeniu dwóch takich samych kaboszonów howlitu z różnym rysunkiem i obramowanie go srebrnym drucikiem. Taki dwustronny amulet sprawiłby radość niejednej z nas i przyjemność w tworzeniu techniką wire wrapping.
  
Howlit kaboszon doskonale sprawdza się w technice sutaszu. Zajmując centralne miejsce w wyrobie, może być obszyty sutaszem połączonym z koralikami howlitowymi w tym samym lub kontrastowym kolorze. Znacznie ułatwia pracę płaska, lewa strona kaboszona, która ściśle przylega do podkładu.
 
Również w technice beadingu howlit kaboszon znajdzie swoich zwolenników. Duża gama kolorystyczna koralików toho do obszywania oraz znajomość tej metody pozwoli na skomponowanie własnego wisiorka czy kolczyków. Dla początkujących zachęta instruktażowa w postaci tutorialu. Zobacz, spróbuj, jeśli tu zaglądasz na pewno dasz radę http://blog.pasart.pl/2017/09/19/haft-koralikowy-obszyc-prace-murkiem/

Howlit - kaboszony

Howlit to jeden z ładniejszych minerałów. Z niego do dyspozycji mamy liczne wyroby jubilerskie, wśród których napotkamy również kaboszony.
Howlit kaboszon ze względu na nadaną formę i płaski spód jest wykorzystywany na wisiorki, kolczyki, bransoletki. Oplatany sutaszem pięknie prezentuje się w biżuterii sutasz. W koronie z koralików – w biżuterii beading a w połączeniu z drutem jubilerskim – w biżuterii wire wrapping. Natomiast na szybki efekt w postaci wisiorka, bransoletki czy kolczyków pozwoli kaboszon wklejony do gotowej bazy z metalu szlachetnego. Kaboszon z howlitu posiada naturalne wtrącenia w postaci żyłek w kolorze czarnym lub brązowym które tworzą niepowtarzające się obrazy.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1