• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Jadeit kaboszon możesz wkomponować w biżuteryjne projekty na różne sposoby. Świetnie odnajdzie się w projektach makramowych, gdzie wkomponować go możesz między sznurki jubilerskie, tworząc imponujący naszyjnik czy wisior. Równie pięknie prezentować będzie się w stworzonym przez Ciebie koralikowym ubranku. Od Ciebie zależy czy jadeit stanie się sercem ręcznie robionego naszyjnika, kolczyków, czy bransoletki. Kaboszon z kamienia świetnie dogaduje się z nie tylko z drobnymi koralikami TOHO, ale i z sutaszowymi sznurkami. Nie bez powodu to jeden z częściej wybieranych przez sutaszystki kamieni. Misternie zszyte sznurki wspaniale podkreślają piękno kamienia. Z racji tego, że kaboszony z jadeitów występują również w niewielkich rozmiarach (np. 12 czy 14mm) często wkomponowywane są w kolczyki i bardzo rozbudowane naszyjniki i sutaszowe kolie, w których każdy sznurkowy zawijas skrywa inny kamień czy koralik.

Nikt nie powiedział jednak, że jadeit kaboszon to kamień przeznaczony wyłącznie do skomplikowanych i rozbudowanych biżuteryjnych projektów. Ba, kamień ten idealnie nadaje się również do prostej i minimalistycznej biżuterii. W pasartowej ofercie znajdziesz najróżniejsze bazy do kaboszonów, dzięki którym w łatwy i szybki sposób, stworzysz efektowną biżuterię. Tym sposobem stworzyć możesz kolczyki, bransoletki, naszyjniki i wisiorki. Jedyne czego jeszcze Ci potrzeba to dobry klej jubilerski.

Jadeit przyciąga do siebie nie tylko pięknem i bogactwem kolorów, ale i właściwościami. Już w starożytności jadeit uważany był za cenny kamień o niezwykłej energii i właściwościach ochronnych, a nawet leczniczych. W właściwości kamieni nie każdy wierzy, ale nie sposób odmówić jadeitom energii (może to te piękne kolory?), która potrafi ożywić każdy biżuteryjny projekt.

Jeśli jadeit kaboszon wpadł Ci w oko, ale nie bardzo wiesz, co możesz z niego wyczarować, zajrzyj koniecznie na naszego bloga. Znajdziesz tam mnóstwo handmadowych kursów z najróżniejszych technik, również w formie video. Z kursów dowiesz się np. jak obszyć kaboszon koralikami TOHO lub sznurkami sutasz czy jaki klej jubilerski będzie najlepszy do podklejenia kamienia. Po biżuteryjne inspiracje zaglądaj też na naszego instagrama.

Jadeit - kaboszony

Jeśli lubisz kamienie w różnorodnych, często bardzo energetycznych kolorach, na pewno wpadnie Ci w oko jadeit kaboszon. Handmadowe wieści głoszą, że jadeity podbijają serca większości biżuteryjnych sroczek, bez względu na to w jakiej technice tworzą. Tym kolorom nie oprze się ani zapalona koralikomaniaczka, która na co dzień tworzy beadingowe cuda, ani miłośniczka sutaszowych sznurków, ani nawet fanka prostych biżuteryjnych form. I nic dziwnego, bo jadeit to piękny kamień, który wprost idealnie nadaje się do stworzenia serca biżuteryjnego projektu. W pasartowej ofercie jadeit kaboszon ma najczęściej kształt owalu, koła lub prostokąta. Kaboszon od spodu jest płaski, co umożliwia jego obszycie lub przyklejenie do biżuteryjnych baz.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.