• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Jaspis to kamień, który w rękodzielniczych sercach zajmuje szczególne miejsce. Mówi się, że każdy kamień opowiada zupełnie inną historię, ukrytą w unikalnych wzorach zdobiących powierzchnię minerału. Delikatne, różnokolorowe wstęgi i plamki, tworzą się na powierzchni w malownicze i wyjątkowe wzory, które pobudzają Waszą wyobraźnię do tworzenia pięknej biżuterii.

Kaboszon z jaspisu odnajduje się w właściwie każdej rękodzielniczej technice. Z racji tego, że od spodu jest płaski, świetnie nadaje się do obszywania koralikami TOHO  lub sznurkami sutasz. Pięknie odnajduje się również w biżuterii wykonanej techniką makramy. Sznurki jubilerskie  w neutralnych kolorach, podkreślają naturalne piękno minerału. Kaboszony z kamienia są też często wykorzystywane przez rękodzielniczki rozmiłowane w hafcie koralikowym, które przy pomocy igły, nici i drobnych koralików, wyczarowują piękną, często bardzo misternie zdobioną biżuterię. Pięknie komponują się również z metalem, dlatego po ten rodzaj materiału sięgają często rękodzielniczki tworzące biżuterię techniką wire wrapping, tworząc zachwycające swoją surowością formy biżuteryjne.

To jednak nie wszystko, bo kaboszony często trafiają też w łapki mniej zaawansowanych handmadowców. Najprostszy patent na biżuterię, to wykorzystanie gotowych, metalowych baz. Wystarczy wkleić wybrany wzór w bazę zawieszki lub bransoletki, by uzyskać prostą, ale i piękną biżuterię. Jaspis jest tak piękny sam w sobie, że nie potrzebuje wcale wielu ozdobników, by zachwycać.

Najczęściej występuje w  kształcie okrągłym, owalnym lub kropli. Najprościej oprawić jest kaboszon okrągły lub owalny, ale wiemy, że większość rękodzieników nie boi się wyzwań i łączy w swoich projektach kamienie o różnych kształtach, uzyskując wyjątkowy efekt.

Jeśli ten minerał Cię zachwycił, a nie masz pomysłu na to jak go oprawić, zajrzyj koniecznie na naszego bloga gdzie znajdziesz mnóstwo inspiracji i kursów krok po kroku, również w formie video. Dzięki naszym darmowym kursom biżuterii samodzielnie opanujesz sutasz, beading i makramę, co pozwoli Ci na własnoręczne tworzenie pięknej biżuterii. 

Jaspis - kaboszony

Kaboszon z jaspisu to kamień naturalny o wyjątkowej urodzie, powszechnie wykorzystywany w rękodziele. Superhandmadowcy nadają mu wyjątkową formę, otaczając sutaszowymi sznurkami, drobnymi koralikami, drutem lub sznurkiem jubilerskiem, a także innymi kamieniami. W zależności od tego w jakie zdolne łapki trafi, zyskać może zupełnie inny charakter, uzależniony od indywidualnego stylu pracy rękodzielnika. Z racji tego, że jaspis jest minerałem pochodzenia naturalnego, każdy kamień jest nieco inny, a więc i wyjątkowy. Nie martw się jeśli teraz nie masz jeszcze na niego pomysłu, bo z doświadczenia wiemy, że najpewniej gdy już chwycisz go w dłoń, on sam natchnie Cię do stworzenia nowego projektu.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 50
Sortuj wg:
strona: z 3