• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Jaspis to kamień, który w rękodzielniczych sercach zajmuje miejsce szczególne. Mówi się, że każdy jaspis kaboszon opowiada zupełnie inną historię, ukrytą w unikalnych wzorach zdobiących powierzchnię kamienia. Delikatne, różnokolorowe wstęgi i plamki, tworzą na powierzchni kamienia malownicze i wyjątkowe wzory, które pobudzają Waszą wyobraźnię do tworzenia pięknej biżuterii.

Jaspis kaboszon odnajduje się w właściwie każdej rękodzielniczej technice. Z racji tego, że kaboszon od spodu jest płaski, świetnie nadaje się do obszywania koralikami TOHO  lub sznurkami sutasz. Kaboszon z jaspisu pięknie odnajduje się również w biżuterii wykonanej techniką makramy. Sznurki jubilerskie  w neutralnych kolorach, podkreślają naturalne piękno kamienia. Kaboszony z kamienia są też często wykorzystywane przez rękodzielniczki rozmiłowane w hafcie koralikowym, które przy pomocy igły, nici i drobnych koralików, wyczarowują piękną, często bardzo misternie zdobioną biżuterię. Kamienie naturalne pięknie komponują się również z metalem, dlatego po kaboszony z jaspisu sięgają często rękodzielniczki tworzące biżuterię techniką wire wrapping, tworząc zachwycające swoją surowością formy biżuteryjne.

To jednak nie wszystko, bo kaboszony często trafiają też w łapki mniej zaawansowanych handmadowców. Najprostszy patent na biżuterię z kaboszonem z kamienia, to wykorzystanie gotowych, metalowych baz. Wystarczy wkleić kaboszon w bazę zawieszki lub bransoletki, by uzyskać prostą, ale i piękną biżuterię. Jaspis jest tak piękny sam w sobie, że nie potrzebuje wcale wielu ozdobników, by zachwycać.

Jaspis kaboszon najczęściej ma kształt okrągły, owalny lub kropli. Najprościej oprawić jest kaboszon okrągły lub owalny, ale wiemy, że większość superhandmadowców nie boi się wyzwań i łączy w swoich projektach kamienie o różnych kształtach, uzyskując wyjątkowy efekt.

Jeśli jaspisowy kamień Cię zachwycił, a nie masz pomysłu na to jak go oprawić, zajrzyj koniecznie na naszego bloga gdzie znajdziesz mnóstwo inspiracji i kursów krok po kroku, również w formie video. Dzięki naszym darmowym kursom biżuterii samodzielnie opanujesz sutasz, beading i makramę, co pozwoli Ci na własnoręczne tworzenie pięknej biżuterii. Pamiętaj, że najpiękniejsza oprawa dla kamienia to ta, którą możesz stworzyć swoimi zdolnymi łapkami!

Jaspis - kaboszony

Jaspis kaboszon to kamień naturalny o wyjątkowej urodzie, powszechnie wykorzystywany w rękodziele. Superhandmadowcy nadają mu wyjątkową formę, otaczając sutaszowymi sznurkami, drobnymi koralikami, drutem lub sznurkiem jubilerskiem, a także innymi kamieniami. W zależności od tego w jakie zdolne łapki jaspis trafi, zyskać może zupełnie inny charakter, uzależniony od indywidualnego stylu pracy rękodzielnika. Z racji tego, że jaspis jest kamieniem pochodzenia naturalnego, każdy kamień jest nieco inny, a więc i wyjątkowy. Nie martw się jeśli teraz nie masz jeszcze na niego pomysłu, bo z doświadczenia wiemy, że najpewniej gdy już chwycisz go w dłoń, on sam natchnie Cię do stworzenia nowego projektu.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 10 z 10
Sortuj wg:
strona: z 1