• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kamienie naturalne do bransoletek

Koraliki naturalne powstały z minerałów i skał. Mają pochodzenie organiczne. Wiele z nich powstawało na Ziemi przez miliony lat po to by dziś trafić w Wasze zdolne łapki.

Dają twórcom biżuterii handmade ogromne pole do popisu, szczególnie jeśli chodzi o ich użycie w bransoletkach, naszyjnikach czy kolczykach. Można wykorzystać je dosłownie w każdej technice wykonywania biżuterii. Najchętniej wykorzystywane są jako koraliki na bransoletki.

Minerały do bransoletek najczęściej umieszcza się na gumce jubilerskiej z przeróżnymi ozdobami. Jeśli dodasz do tego zawieszki do bransoletek, chwosty czy przekładki, możesz stworzyć biżuterię osobistą. Kamyki jubilerskie w kształcie kulek idealnie sprawdzają się też w bransoletkach na drucie pamięciowym. Naturalne idealnie komponują się z półfabrykatami ze stali nierdzewnej, szklanymi koralikami czy innego rodzaju kamieniami, tworząc ciekawe i unikalne biżuteryjne kompozycje. A oplecione sznurkami do sutaszu wykorzystywane są do tworzenia imponujących naszyjników czy kolczyków. Minerały szlachetne oplecione drutem jubilerskim, w zdolnych łapkach osób zajmujących się wire-wrappingiem, zamieniają się w fantazyjne elementy biżuteryjne. W biżuterii modnej, dodając do nich metalowe przekładki nawet najprostsze korale można zmienić w piękne kolczyki czy naszyjniki. Najpopularniejsze kamienie do bransoletek to zdecydowanie jadeit, agat, hematyt i turkus. Są często wykorzystywane do stworzenia biżuterii dla osób, które interesują się wpływem natury na życie człowieka. Znaczenie kamieni naturalnych w naszym życiu, jeśli tylko w to wierzymy, może nam pomóc w osiągnięciu spokoju ducha, równowagi a nawet w stworzeniu dobrego związku. Agat i jadeit, który można kupić w przepięknych kolorach i różnych kształtach, pomaga w walce z depresją, bezsennością i pogodzeniu się ze sobą.

Minerały do biżuterii

To nie tylko kamienie szlachetne, półszlachetne, czy syntetyczne, takie jak np. noc kairu, piasek pustyni czy kocie oko. W Indiach wierzy się, że kocie oko chroni dzieci przed złym urokiem a dorosłym daje radość i poczucie humoru. Syntetyczne koraliki są wytwarzane przez człowieka. Wciąż piękne i wysokiej jakości, ale jednak ciut tańsze od tych szlachetnych. Co jednak najważniejsze wprost uwielbiane przez twórców biżuterii.

Kamienie jubilerskie

To jedne z podstawowych elementów do wykonania biżuterii. Jak sama nazwa wskazuje są one stworzone z tego co dała nam natura. Występują w bardzo wielu odmianach i kolorach, a także w najróżniejszych kształtach – od kulek przez oponki, owale, aż po sześciany i krople. Szlachetne mogą mieć różne powierzchnie – gładkie, matowe oraz fasetowane. Nadają się do wykonywania różnego rodzaju biżuterii. Najczęściej wybierane są przez swoją trwałość. Nie pękają przy upadku na ziemię oraz są eleganckie w porównaniu do koralików szklanych. Aby kamienie jubilerskie na długo zachowały swoje właściwości, należy je przechowywać w zamkniętym pudełku na biżuterię lub nieprzepuszczającym promienie słoneczne przewiewnym woreczku. Najlepiej sprzedające się rodzaje kamieni to agat, jadeit, jaspis, howlit, kocie oko, piasek pustyni i onyks. Uniwersalne znaczenie i bardzo bogata kolorystyka powoduje, że właśnie one są najczęściej wybieranymi kamieniami naturalnymi.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 1183
Sortuj wg:
strona: z 50