• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy


Kamienie naturalne powstały z minerałów i skał. Mają pochodzenie organiczne. Wiele z nich powstawało na Ziemi przez miliony lat po to by dziś trafić w Wasze zdolne łapki.
Kamienie jubilerskie dają twórcom biżuterii handmade ogromne pole do popisu, szczególnie jeśli chodzi o ich użycie w bransoletkach, naszyjnikach czy kolczykach. Można wykorzystać je dosłownie w każdej technice wykonywania biżuterii. Świetnie nadadzą się m.in. do haftu sutasz, haftu koralikowego oraz do tradycyjnej biżuterii. Ze względu na dużą ilość kolorów i kształtów do wyboru z kamieni jubilerskich stworzyć można ozdoby dopasowane do każdego stroju i okazji. Kamienie do bransoletek najczęściej umieszcza się na gumce jubilerskiej z przeróżnymi ozdobami np. zawieszkami czy przekładkami. Kamienie jubilerskie w kształcie kulek idealnie sprawdzają się też w bransoletkach na drucie pamięciowym. Kamienie do bransoletek idealnie komponują się z metalowymi elementami, koralikami czy innego rodzaju kamieniami, tworząc ciekawe i unikalne biżuteryjne kompozycje. Kamienie jubilerskie oplecione sznurkami sutasz wykorzystywane są do tworzenia imponujących naszyjników czy kolczyków. Kamienie oplecione drutem jubilerskim, w zdolnych łapkach osób zajmujących się wirewrappingiem, zamieniają się w fantazyjne elementy biżuteryjne. W biżuterii modowej, dodając do kamieni metalowe przekładki nawet najprostsze kamienie naturalne można zmienić w piękne kolczyki czy naszyjnik.
Najpopularniejsze kamienie do bransoletek to zdecydowanie jadeity, agaty i hematyty, ale w naszej ofercie znajdziecie aż kilkadziesiąt różnych kamieni, które pomogą Wam zrealizować nawet najwymyślniejsze projekty. Kto jak kto, ale my wiemy, że nie ma nic gorszego niż szalone rękodzielnicze pomysły tłumione przez brak odpowiednich materiałów. W ofercie mamy bardzo różne kamienie, co z kolei przekłada się na ich wyjątkowe cechy. Cechy zarówno wizualne, jak: kolory, wzory, wielkości, kształty i desenie, ale i też te wpływające na ich funkcjonalność, jak np. ciężar. Jest to o tyle ważne, że kamienie do bransoletek zazwyczaj są nieco cięższe niż te używane do kolczyków. Co ciekawe, wielu rękodzielników uważa, że kamienie do wyrobu biżuterii mają swoje unikalne właściwości uzdrawiające i ochronne, i często to właśnie te cechy decydują o tym na jaki kamień się decydują.
Kamienie do wyrobu biżuterii to nie tylko kamienie naturalne, ale i kamienie syntetyczne, takie jak np. noc kairu czy piasek pustyni. Kamienie te wytwarzane są przez człowieka, dzięki czemu choć wciąż piękne i wysokiej jakości, to jednak ciut tańsze od kamieni naturalnych i co najważniejsze: wprost uwielbiane przez handmadowców!

Kamienie jubilerskie

Kamienie naturalne to jedne z podstawowych elementów do wykonania biżuterii. Jak sama nazwa wskazuje są one stworzone z tego co dała nam natura. Występują w bardzo wielu odmianach i kolorach, a także w najróżniejszych kształtach – od kulek przez oponki, owale, aż po sześciany i krople. Kamienie do wyrobu biżuterii mogą mieć też różne powierzchnie – gładkie, matowe oraz fasetowane. Kamienie jubilerskie nadają się do wykonywania różnego rodzaju biżuterii, co niewątpliwie jest ich wielką zaletą. Użyte w biżuterii podkreślają jej wyjątkowość. Kamienie do wyrobu biżuterii często posiadają unikalne faktury, spękania i wzory na powierzchni, które sprawiają, że każdy kamień jest wyjątkowy, tak jak wyjątkowa jest ręcznie wykonywana przez Was biżuteria.

Filtry

Sortuj wg:
Kształt: Oponka

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Typ

Typ

Wielkość otworu

Wielkość otworu

Kształt

Kształt

Przewiercenie

Przewiercenie

Faktura

Faktura

1 - 24 z 66
Sortuj wg:
strona: z 3