• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki Seed Beads mają bardzo wszechstronne zastosowanie i można wykorzystać je zarówno przy wykonywaniu biżuterii jak i ozdabianiu wielu przedmiotów. Jeśli chodzi o ręcznie wykonywaną biżuterię, to pasują do wszelkich ozdób, ale najszerzej wykorzystywane są w technikach takich jak: haft koralikowy, gdzie w różnych kształtach i kolorach przyszywa się je do filcowej podstawy. Kolejną techniką jest beading czyli biżuteria i dodatki plecione z koralików. Można je wykonywać przy pomocy szydełka lub igły. Koraliki szklane drobne występują w niezwykle szerokim wachlarzu kolorów i wykończeń: od metalicznych, tęczowych po jednokolorowe lub matowe. Seed Beads są lekkie i mogą być ozdobą same w sobie lub być uzupełnieniem dla pozostałych elementów w biżuterii.
Koraliki wykonywane są głównie ze szkła, które barwione jest na tysiące rozmaitych kolorów oraz wykończeń. Niektóre wersje kolorystyczne pokrywane są dodatkowo na zewnątrz lub też w środku otworu błyszczącymi, tęczowymi lub matowymi powłokami, co jeszcze bardziej wzbogaca ich wygląd.
Warto również zwrócić uwagę na tzw. sieczkę szklaną, która w postaci maleńkich rurek może być stosowana jako przerywniki większych elementów lub naprzemiennie z koralikami okrągłymi. Bransoletki, kolczyki czy naszyjniki w postaci sznurów pojedyńczych lub wielokrotnych są ozdobą do wielu stylizacji. Koraliki Seed Beads ze względu na swoją przystępną cenę i masę objętościową mogą i są często wykorzystywane do ozdabiania za pomocą kleju przedmiotów zdobiących wnętrza, jako tło a także wkomponowywane do wykonywanych na szydełku chust, serwetek, bieżników, zabawek i odzieży.

Koraliki Seed Beads™

Hand – made to bardzo szerokie pojęcie. Dziedzina ta bardzo rozwinęła się w ostatnich kilku latach i zaczęła obejmować coraz więcej technik – również biżuteryjnych. Zaczęto przypominać sobie i coraz częściej sięgać po dawne sposoby wykonywania biżuterii i ozdób, między innymi: haft koralikowy oraz sutasz. Rozwinęły się również techniki takie jak beading, czyli koralikowanie. Do każdej z tych technik niezbędne są drobne koraliki, których jest bardzo wiele rodzajów oraz kolorów. Główne ich rodzaje ze względu na pochodzenie to koraliki czeskie, chińskie i koraliki japońskie. Niezależnie od tego, które z nich ostatecznie wybierzemy, warto spróbować pracy z każdym rodzajem.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 24 z 66
Sortuj wg:
strona: z 3