• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Seed Beads mają bardzo wszechstronne zastosowanie i można wykorzystać je zarówno przy wykonywaniu biżuterii jak i ozdabianiu wielu przedmiotów. Te malusieńskie kulki pasują do wszelkich ozdób, ale najszerzej wykorzystywane są w technikach takich jak: haft koralikowy, gdzie w różnych kształtach i kolorach przyszywa się je do filcowej podstawy.
Kolejną techniką jest beading czyli szycie koralikami. Do tej techniki niezbędne jest szydełko lub igła.
Koraliki drobne występują w niezwykle szerokim wachlarzu kolorów i wykończeń: od metalicznych, tęczowych po jednokolorowe lub matowe. Są lekkie i mogą być ozdobą same w sobie lub być uzupełnieniem dla pozostałych elementów w biżuterii.
Wykonywane są ze szkła, które barwione jest na tysiące rozmaitych kolorów oraz wykończeń. Niektóre wersje kolorystyczne pokrywane są dodatkowo na zewnątrz lub też w środku otworu błyszczącymi, tęczowymi lub matowymi powłokami, co jeszcze bardziej wzbogaca ich wygląd.
Warto również zwrócić uwagę na tzw. sieczkę szklaną, która w postaci maleńkich rurek może być stosowana jako przerywniki większych elementów (np. płaskich kostek czy owali). Bransoletki, kolczyki czy naszyjniki w postaci sznurów pojedyńczych lub wielokrotnych są ozdobą do wielu stylizacji. Ze względu na swoją przystępną cenę i masę objętościową mogą i są często wykorzystywane do ozdabiania za pomocą kleju przedmiotów zdobiących wnętrza, jako tło a także wkomponowywane do wykonywanych na szydełku chust, serwetek, bieżników, zabawek i odzieży.

Koraliki Seed Beads™

Handmade to bardzo szerokie pojęcie. Dziedzina ta bardzo rozwinęła się w ostatnich kilku latach i zaczęła obejmować coraz więcej technik – również biżuteryjnych. Zaczęto przypominać sobie i coraz częściej sięgać po dawne sposoby wykonywania biżuterii i ozdób, między innymi: haft koralikowy oraz sutasz. Rozwinęły się również techniki takie jak beading. Do każdej z tych technik niezbędne są drobne koraliki, których jest bardzo wiele rodzajów oraz kolorów. Główne ich rodzaje ze względu na pochodzenie to te pochodzące z  Czech, Chin i Japonii. Niezależnie od tego, które z nich ostatecznie wybierzemy, warto spróbować pracy z każdym rodzajem.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 17 z 17
Sortuj wg:
strona: z 1