• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Japońskie koraliki TOHO™

Japońskie koraliki TOHO™ są wyrobem japońskiej firmy, specjalizującej się w produkcji szklanych koralików od 1957 roku. Możemy sobie zatem wyobrazić długość drogi jaką przebyły, by stać się finalnym produktem w obecnej postaci. Wygląd, wykonanie, kolor, wykończenie – to cechy, które plasują je w czołówce wśród drobnych koralików. Japońskie koraliki TOHOcharakteryzują się równym wykończeniem, dlatego są najczęściej wybieranymi koralikami do beadingu i haftu koralikowego. Koraliki TOHO round 11 o wielkości około 2,2mm wykorzystuje się do sznurów koralikowo-szydełkowych oraz do haftu koralikowego. Koraliki TOHO™ treasure z kolei, równiutko układają się w płaski wzór bransoletki na krośnie. 

Aby japońskie koraliki TOHO™ dobrze się układały, należy do pracy dobrać mocne i odpowiednie nici jubilerskie oraz igły do koralików, często kluczowych przy tego typu projektach. Produkty TOHO™ swoją urodą potrafią zachwycić zarówno w małych jak i większych projektach, o czym możemy przekonać się zaglądając na pasartowego bloga. Jest tam pokazanych blisko 200 różnych kursów biżuterii dla początkujących w beadingu. Zawierają cenne informacje i wskazówki, które rozwiewają wszelkie wątpliwości i ułatwiają rozpoczęcie wielkiej przygody, jaką jest koralikowanie. Decydując się na wykonywanie własnej biżuterii z koralików TOHO™ musimy koniecznie zapoznać się bliżej z ich rozmiarami, które odbiegają od klasycznego określania w mm wielkości koralików. Rozmiar TOHO™ umieszczony przy danej grupie koralików oznacza ile sztuk takich koralików mieści się w 1 calu. I tak: rozmiar 15/0 oznacza, że tych koralików w 1 calu (2,54 centymetra) mieści się 15 sztuk i są to najmniejsze koraliki. Drugimi nieco większymi są TOHO™ 11/0 – co oznacza, że tych koralików w odcinku o długości 2,54 cm mieści się 11 sztuk, itd. Czyli, im większa liczba podana jako rozmiar, tym mniejszy koralik. Największymi są koraliki o rozmiarze 3/0, które odbiegają od zasady i mają wielkość 5,5 milimetra. Znajomość rozmiarów  pozwoli na dobrą orientację przy podejmowaniu decyzji, co również dotyczy różnych wykończeń.

Jeśli chcesz użyć koralików metalicznych, z których nie ściera się powłoka wybierz wykończenie PermaFinish lub Permanent. Matowe koraliki TOHO™ to wykończenie o nazwie Matte i Frosted, wnętrza ze srebrnym kolorem to Silver Lined a przezroczyste koraliki to Transparent. Koraliki TOHO™ z wykończeniem typu Hybrid należy wykorzystywać do biżuterii takiej jak kolczyki czy broszki zrobione haftem koralikowym, ponieważ w tych projektach jest mniejsza szansa, że powłoka nie będzie się ścierała. 

Koraliki TOHO™ treasure doskonale nadają się do ściegu peyote, którym można zrobić pierścionek i różne kształty roślin i zwierząt z koralików. TOHO round wykorzystuje się do obszycia baz biżuterii lub do obszycia prac sutaszowych. 

Koraliki TOHO™

Koraliki TOHO™

Koraliki TOHO™ to obowiązkowe wyposażenie dla rękodzielniczek tworzących biżuterię w technice beadingu. Jeśli się zastanawiasz jakie koraliki użyć do sznura szydełkowo-koralikowego lub do bransoletki na krośnie, TOHO będzie najlepszym wyborem. Dlaczego właśnie te japońskie koraliki są najchętniej wybierane? Przede wszystkim dlatego, że są równe. Wybierając na przykład TOHO 11/0 masz pewność, że koraliki będą równe i wszystkie koraliki z opakowania będą w identycznym kolorze. W przypadku takich pracochłonnych technik jak ścieg peyote, brick stich, RAW, sutasz czy kumihimo - to niezwykle ważne, żeby użyć równych koralików do wykonania estetycznej biżuterii. Największą popularnością cieszą się koraliki TOHO™ round, które mają kształt oponki. Kolejnym chętnie wybieranym kształtem są TOHO™ treasure, które mają kształt małych walców, co pięknie prezentuje się w przypadku płaskich wzorów, jak broszka czy bransoletka na krośnie.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Wykończenie

Wykończenie

1 - 24 z 448
Sortuj wg:
strona: z 19