• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Kulki, rurki i przekładki to wyjątkowe półfabrykaty biżuteryjne, dzięki którym niejedna bransoletka czy naszyjnik zyskały zupełnie nowy wygląd. Są to ozdobne elementy biżuterii, które nakładamy na nośnik w danym projekcie. Zakładamy je na linki, sznurki czy rzemienie jubilerskie w funkcji separatorów lub w funkcji ozdobnej. Kulki do biżuterii oraz rurki jubilerskie zazwyczaj pełnią rolę i oddzielającą od siebie poszczególne moduły projektu lub koraliki i jednocześnie pełnią rolę ozdobną. Przekładki jubilerskie pełnią funkcję ozdobną, najczęściej zakładamy je na rzemienie do bransoletek lub sznurki. Kulki i rurki częściej na linki jubilerskie lub cieńsze sznurki do biżuterii. Kolor metalu, z jakiego są wykonane należy dopasować do pozostałych metalowych elementów, które zostaną użyte w tej samej biżuterii. Różnorodność tych ozdobnych elementów jest tak duża, że dopasujemy je do każdego niemal stylu biżuteryjnego: od casual, poprzez rockowy czy boho po glamour.

Rodzaje:
Możemy podzielić ze względu na kształty, materiały z jakich są wykonane a także na rozmiary. Kulki do biżuterii mają jeden kształt, za to ich powierzchnia może być ozdobiona na wiele sposobów. I tak wśród wielu rodzajów kulek wyróżnić możemy: kulki gładkie, kulki karbowane, kulki diamentowe czy kulki ażurowe. Jeśli chodzi rurki jubilerskie to do najpopularniejszych zaliczyć możemy: rurki proste, rurki skręcane oraz rurki zaokrąglone. W kategorii przekładek do biżuterii mamy bardzo szeroki asortyment. Przekładki mają przede wszystkim różne kształty wewnętrzne co determinuje kształt rzemienia, na który mogą być nałożone. Wewnętrzny otwór przekładki w kształcie koła będzie pasował do rzemieni okrągłych lub do kilku sznurków, przez owalny otwór przekładki można przełożyć dwa lub więcej rzemieni okrągłych a przekładki z prostokątnymi wewnętrznymi otworami będą pasowały do rzemieni płaskich. Przekładki mogą być metalowe lub akrylowe. Są też dostępne przekładki do biżuterii modułowej. Mogą być wysadzane cyrkoniami lub mieć fakturowaną powierzchnię. Wielość dostępnych kształtów jest imponująca. Obok okrągłych czy owalnych przekładek znajdziemy także takie w kształcie serca, kwiatka czy innych. Ozdobią każdą biżuterię.

Z czego są zrobione:
Kulki, rurki i przekładki produkowane są ze stopów metali lub z akrylu. Akrylowe akcesoria są nieznacznie lżejsze.

Kulki, rurki i stopery

Kulki, rurki i przekładki są ozdobnymi półfabrykatami do wyrobu biżuterii. Te niewielkich gabarytów przedmioty potrafią zmienić wygląd i styl projektowanej z ich udziałem biżuterii. Kulki, rurki i przekładki stosujemy do ozdabiani zarówno bransoletek jak i naszyjników, a także kolczyków, broszek czy breloczków. Mają one różne formy, od prostych, gładkich po bardziej wyszukane kształty i rodzaje powierzchni, jak powierzchnie karbowane, o ornamentem czy nawet wysadzane cyrkoniami. Najczęściej wykonywane są z metalu lub akrylu. Kolory powierzchni to zazwyczaj odcienie srebra, złota, miedzi a także inne kolory, którymi pokryta jest powierzchnia elementów ozdobnych. Biżuteria ozdobiona tymi elementami potrafi nadać prostemu projektowi biżuteryjnemu zupełnie nowy wygląd i sprawić, że będzie to biżuteria wyjątkowa.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 71
Sortuj wg:
strona: z 3