• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Linka jubilerska służy do nawlekania na nią różnych elementów. Najczęściej wykorzystujemy linki jubilerskie do zrobienia naszyjnika. Zależnie od wielkości użytych koralików naszyjnik może być delikatny bądź bardziej okazały. Jeśli chcemy, by umieszczone na linkach koraliki swobodnie się na nich poruszały po prostu zakładamy je na linki. Jeśli natomiast mają one znajdować się w określonym miejscu należy stabilizować je za pomocą kulek zaciskowych. Z linki jubilerskiej możemy wykonać zakończenie typu "pętelka". Możemy potem do niego podczepić karabińczyk, bigiel, kółko montażowe czy inny element do produkcji biżuterii, który akurat będzie nam potrzebny. Aby wykonać pętelkę z linki jubilerskiej należ zgiąć linkę w taki sposób, by utworzyła ona oczko o pożądanej przez nas wielkości a następnie zamknąć oczko kulka zaciskową. Resztę linki, która zbytecznie wystaje poza koralik zaciskowy należy po prostu odciąć lub umieścić na niej elementy ozdobne, jeśli takie akurat przewiduje nasz projekt. Do stworzenia naszyjnika możemy także wykorzystać pojedynczą linkę. Wówczas nawlekamy na nią wybrane przez siebie koraliki, które możemy rozdzielić przekładkami ozdobnymi lub nakładami. Dzięki niewielkim grubościom przy jednocześnie dużej wytrzymałości elementu jakim jest linka jubilerska, pasuje ona niemal na każdy koralik, kulkę gładką czy stoper. Nawet koraliki o niewielkiej średnicy wewnętrznej mają dużą szansę, by zmieścić się na lince jubilerskiej.

Rodzaje:
Linki jubilerskie różnią się między sobą grubością i kolorem. Rozmiary linek mieszczą się w granicach 0,30mm do 1mm. Cieńsze linki używane są głównie do produkcji kolczyków, a grubsze (od 0,45mm w zwyż) do wytwarzania naszyjników bądź bransoletek. Mamy wówczas pewność, że biżuteria nie zerwie się. Kolorowe linki nadadzą projektowi lekkości. Można dostosować kolor linki jubilerskiej do konkretnego koloru koralików a później także do konkretnej stylizacji.

Materiały z jakich są wykonane:
Linka jubilerska to inaczej linka stalowa lub kilka bardzo cienkich linek stalowych bądź innych metalowych włókien, które zostały pokryte nylonem. Dzięki polimerowej powłoce linka jubilerska jest miękka i elastyczna. Daje to duże możliwości formowania jej w dowolne kształty.

Linki jubilerskie

Linka jubilerska jest elementem niezbędnym do tworzenia biżuterii na każdym poziomie zaawansowania twórcy. Można wykonać z niej proste formy rękodzielnicze lub bardziej skomplikowane wzory i prace. Linki jubilerskie są przydatne zarówno do robienia naszyjników, korali i wisiorków, ale także do stworzenia bransoletek czy kolczyków. Jej funkcjonalność zwiększa fakt, że linka jest produkowana w wielu rozmiarach i kolorach. Dzięki temu możemy dobrać kolorystycznie linkę do danego koloru koralików czy minerałów. Wierzchnie pokrycie linki warstwą nylonu powoduje, że jest ona elastyczna, dzięki czemu z łatwością możemy z niej formować łezki, kółka czy łuki. Szerokie zastosowanie linki jubilerskiej stawia ja w rzędzie najbardziej uniwersalnych akcesoriów do wyrobu biżuterii.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.