• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Z doświadczenia wiemy, że w pracy z drobnymi koralikami, najprzyjemniejszy jest etap właściwego tworzenia czyli szydełkowanie lub wyplatanie na dysku kumihimo, a tym najmniej przyjemnym – nawlekanie koralików. Ile razy podczas koralikowego tworzenia, marzyło Ci się by zastąpiła Cię jakaś sprytna maszynka do nawlekania koralików? No właśnie! Młynek do koralików nie jest może wyjątkowo nowoczesną maszynką, która nawlokła by za Ciebie te najbardziej wymyślne wzory, ale z jednokolorowymi projektami poradzi sobie świetnie. Omawiany produkt najczęściej wykorzystywany jest do nawlekania koralików TOHO np. na sznury koralikowe, bransoletki i naszyjniki wyplatane na dysku kumihimo czy długaśne lariaty. Świetnie nadaje się nie tylko do jednokolorowej biżuterii, ale i do wielokolorowych miszmaszy :). Jeśli wcześniej na samą myśl o nawlekaniu kilku tysięcy drobniutkich koralików robiło Ci się słabo, to od teraz młynek będzie Twoim wybawieniem.


Jak stosuje się taki młynek? To prostsze niż myślisz! Najpierw wypełniamy go koralikami (mniej więcej do połowy – jeśli koralików będzie zbyt mało, nawlekanie będzie utrudnione). Na igłę nawlekamy odpowiednią nić jubilerską. Igłę trzymamy pod kątem, tak by nie hamowała młynka (a więc nie stykała się z jego ściankami), a drugą ręką kręcimy uchwytem znajdującym się na środku. I to tyle! Czary mary – koraliki już się nawlekają – prawie, że same ;)! Koniecznie zajrzyj też na naszego bloga, a konkretniej do wpisu o akcesoriach do wyrobu beadingowej biżuterii, znajdziesz tam nie tylko szczegółową instrukcję, ale i krótkie video pokazujące jak wygląda użytkowanie młynka w praktyce. Oprócz tego podpatrzysz tam też inne przydatne porady oraz akcesoria. Między innymi takie produkty jak mata do koralików czy elastyczne motki do sznurów koralikowych.


Jak widzisz młynki to jedne z tych wyjątkowych akcesoriów, które choć nie są niezbędnej, to jednak bardzo przydatne w zabawie z drobnymi koralikami. Niby można by się bez niego obyć w warsztacie, ale po co, skoro znacznie ułatwia i przyśpiesza pracę. Szczególnie, że oszczędność czasu równa się większej ilości pięknych projektów!

Młynki do koralików

Młynek do koralików to najlepszy sposób na ułatwienie sobie nawlekania drobnych koralików na nić. Jako doświadczony handmadowiec wiesz już na pewno, że nawlekanie kilku milimetrowych koralików na cieniutką nić potrafi zająć długie godziny. Przy tak czasochłonnych projektach, produkt ten jest prawdziwym wybawieniem! Kręcisz młynkiem, a koraliki same wskakują na nić ;). Czyż nie brzmi jak marzenie? W pasartowej ofercie znajdziesz mniejszy, plastikowy, idealny na początek koralikowej przygody i większy, drewniany. Oba renomowanej marki BEADSMITH. Przygotowując się do zakupu warto zwróć uwagę na to, czy w zestawie znajduje się igła do koralików. Jeśli igły nie ma w zestawie, możesz dokupić ją osobno, nada się tu np. zakrzywiona igła big eye.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.