• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nici jubilerskie potrafią być dla handmadowca prawdziwym utrapieniem! Zwykłe niteczki czasem się rozdwajają, plączą, przerywają... Każdy twórca wcześniej czy później zaczyna szukać nici lepszej jakości. I znajduje nici Beadsmith ;). Duża różnorodność czyni z nich idealne do rękodzieła. Nie bez znaczenia wydaje się też fakt, że są dostępne w wielu różnych wariantach, kolorach i grubościach. Najczęściej spotkać można cztery rodzaje: S-lon, SuperLon Fine i SuperLon Macrame. Amerykańska firma Beadsmith jest też producentem bardzo popularnej wśród miłośników beadingu nitki Fireline, czyli bardzo dobrej jakościowo żyłki do beadingu.

S-lon to taki maleńki, cichy bohater wielu projektów. Są cieniutkie nici nylonowe, wręcz niezastąpione przy pracy z drobnymi koralikami TOHO, zarówno przy beadingowych plecionkach, jak i pracach wykonywanych metodą haftu koralikowego, czy nawet sutaszu. Dzięki ich niewielkiej średnicy i temu, że są lekko spłaszczone, bez żadnego problemu przejdą nawet przez najmniejsze igły – nie wspominając już koralikach.

SuperLon Fine to nieco inna bajka – są to również nici nylonowe, ale skręcone i o wiele sztywniejsze. Mają rozmiar ok 0,4mm, co czyni z nich świetny materiał do maluteńkich, misternych plecionek makramowych. Doskonale sprawdzają się też jako rdzeń we wszystkich bransoletkach wyplatanych na dysku kumihimo z użyciem koralików.

Kolejny rodzaj to SuperLon Macrame – są skręcone podobnie jak SuperLon Fine, ale o wiele od nich grubsze – mają ok, 0,9mm średnicy. Nici te przeznaczone są w szczególności do projektów wyplatanych metodą makramy – sztywne i matowe nici świetnie trzymają kształt i bardzo łatwo się na nich pracuje.

Fireline stanowią już swoistą legendę w handmadowych kręgach. Te bardzo trwałe nici zostały stworzone ze spienionego żelem poliakrylu, który ma stanowić najmocniejsze włókno w stosunku do jego średnicy. Dodatkowo żyłka Fireline pokryta jest niesamowicie trwałym wykończeniem, dzięki czemu mamy gwarancję trwałości koloru i co za tym idzie – jakości gotowej biżuterii.

Nici BEADSMITH™

Do makramy, beadingu, kumihimo, transparentne, kolorowe, cienkie i grubsze, sztywne i lejące... Ogrom nici Beadsmith, z których możemy wybierać, niejednego rękodzielnika może przyprawić o zawroty głowy ;). W ofercie amerykańskiego producenta możemy znaleźć między innymi cieniutkie, nylonowe S-lon – czyli bardzo cienkie i wytrzymałe nici do beadingu. Jak również SuperLon Fine – nici idealne do mikromakramy i kumihimo. Na uwagę zasługują też perfekcyjne do skomplikowanych wyplatanek sztywne SuperLon Macrame. Natomiast wielbicielki i wielbicieli koralikowych splotów z pewnością ucieszy kultowa już w beadingowych kręgach nić Fireline. Z całą pewnością każdy miłośnik rękodzieła znajdzie coś dla siebie – nic tylko wybierać i tworzyć! 

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 113
Sortuj wg:
strona: z 5