• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nici KO zostały wymyślone przez japońską kreatorkę Nozue Sonoko autorkę książki: „Japanese Beadwork with Sonoko Nozue: 25 Jewelry Designs from a Master Artist”. Znajomość tematu od podszewki na pewno pozwolila wyeliminować wszystkie albo prawie wszystkie napotykane po drodze problemy i stworzyć nylonowe Nici jubilerskie KO bez skazy. Dodatkową korzyścią tych nici jest ich 18 kolorów tak skomponowanych, że dadzą się wykorzystywać do wielu barw koralików TOHO, najczęściej używanych w beadingu. 
Nici KO są nićmi wstępnie nawoskowanymi, co znacznie zapobiega ich mechaceniu się przy wielokrotnym przewlekaniu przez koraliki, nić jest śliska, łatwo się przewleka nawet przez matowe przewiercenia. Nici jubilerskie KO są cienkie, świadczy o tym wskaźnik umieszczony na szpulce dtex, który wynosi 330. Łatwo je więc przewlekać za pomocą specjalnej cienkiej igły jubilerskiej, np. Big Eye przez bardzo drobne koraliki, jakimi są TOHO 15/0. Nici KO są skręcone i płaskie w przekroju, co zapobiega ich plątaniu się i skręcaniu przy wielokrotnym operowaniu igłą oraz pozwalają na kilkakrotne przewlekanie przez ten sam koralik. Jakie to ważne, wiedzą rękodzielniczki lubujące się w wykonywaniu sznurów koralikowych np. ściegiem chenille stitch; jak powstaje biżuteria o takim ściegu i na czym polega możemy zobaczyć na naszym blogu. Nylonowe Nici jubilerskie KO mogą pochwalić się niesamowitą wytrzymałością, która określana jest na 1,8kg Taka nić udźwignie więc ciężar kamieni, które chcielibyśmy umieścić w swoim projekcie jakim może być bogato zdobiony naszyjnik wykonany metodą haftu koralikowego. Tak silne nici pozwolą też na zastąpienie nimi żyłki lub linki jubilerskiej, które układają się zbyt sztywno.
Zastosowanie nici KO w wymyślonych handmadowych, własnych projektach odwdzięczy się jakością i wysokim poziomem wykonania, bo czyż nie jest tak, że dobrych nici w beadingu nie powinno być widać?

Nici KO™

Nici KO to japońskie nylonowe nici jubilerskie KO o idealnych właściwościach stworzonych z myślą o koralikowaniu w technikach biżuteryjnych. Wykorzystywane przede wszystkim w beadingu, sznurach koralikowych, krośnie jubilerskim i sutaszu nie przysparzają trudności podczas wielu przewlekań i przeciągnięć, pozostając gładkimi, niezmechaconymi i silnymi nićmi. Nici KO dzięki swej wytrzymałości i niebywałej sile mogą być użyte jako nośniki w naszyjnikach z kamieniami i naszyjnikach wykonywanych metodą haftu koralikowego. Nici jubilerskie KO zostały stworzone w oparciu o fachową wiedzę i znajomość ich zastosowania. Wstępnie nawoskowane, spłaszczone z lekkim skręceniem wątku to ich podstawowe cechy bardzo ważne w koralikowaniu.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 6 z 6
Sortuj wg:
strona: z 1