• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Monofilowe to inaczej nici żyłkowe, wykonane w 100% z poliamidu. Jako że są przeźroczyste, mocne i cienkie znajdą zastosowanie w wielu projektach biżuteryjnych, gdzie użycie cienkich jest konieczne. Ich bezbarwność powoduje, że z powodzeniem wtapiają się w tło; są doskonałe zatem do pracy w technice beadingu i sutaszu. Wykorzystujmy więc wszędzie tam, gdzie chcemy aby koraliki z piękną poświatą i przeźroczyste grały pierwsze skrzypce. Żadna niteczka, która je mocuje nie powinna im tego piękna odbierać. Tak jest też przy jasnych koralikach w technice sutaszu. Traktując je jako nici do sutaszu, nie musimy przy każdej zmianie koloru sznurka zmieniać koloru nitki, bo ta jest uniwersalna. Dla zaczynających swoją przygodę z sutaszem, czy haftem koralikowym to wręcz niezbędny nabytek. Oszczędzi on zakupu wielu kolorów nici i sprostaniu dopasowywania ich do właściwych odcieni koralików, czy sznurków do sutaszu. To też idealne rozwiązanie dla wyplatających bransoletki na krosnach. Łączenie koralików w różnych kolorach i wzorach za pomocą tej nitki zapewni bransoletce jakość i odpowiednią sztywność. 

Ze względu na to, że są bardzo cienkie (zazwyczaj 0,10 lub 0,12mm) nadają się też do mocowania koralików. Dobrze współpracują z podkładami jak skóra czy filc, a dzięki ich mocy można przyszywać również kamienie i większe elementy. Nawet kilkakrotne przeciągnięcie ich przez tunel przedmiotu nie zakłóci estetycznego wykonania projektu. Ważne jest też to, że po nawleczeniu koralików zachowana zostaje odpowiednia sztywność. Sznur nie jest wiotki i lejący, co ma znaczenie w sznurach, np. przy wyplataniu bransoletek na dysku kumihimo, czy robieniu pętelek z koralików. Sprawdzają się również przy ozdabianiu odzieży cekinami, gdzie ich niewidoczność jest wręcz konieczna. Delikatność nitki sprawia, że łatwo przechodzi nawet przez najmniejsze koraliki i bardzo ciasno splecione sznurki, dlatego też polecana jest jako wspomniane już nici do sutaszu. Zapewni nam komfort pracy, bez stresu o zgranie kolorystyczne nitki z koralikami czy sutaszem, a przez swoją bezbarwność wybacza popełnione drobne błędy, ponieważ nie rzuca się w oczy.

 

Nici monofilowe

Dla zdolnych rękodzielniczek tworzących w beadingu lub sutaszu nici monofilowe to alternatywa, a dla początkujących lub mających wielką ochotę na wykonanie biżuterii sutasz, czy bransoletki koralikowej to wręcz konieczność.  To niteczki bezbarwne i pomimo że w różnych grubościach, wszystkie są bardzo cienkie i mocne. Zastosowanie ich tam, gdzie nitka nie powinna być widoczna a skutecznie łączy wszystkie elementy, powoduje że użyte do prac koraliki, sznurki, kamienie doskonale utrzymują formę a ich obraz nie jest zakłócony. Zatem, to również świetny produkt do techniki sutasz. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto je mieć. Zamiast wielu szpulek z nićmi o różnych kolorach, wystarczą jedne przeźroczyste. 

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.