• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nici monofilowe to nici żyłkowe, wykonane w 100% z poliamidu. 

Jako że są przeźroczyste, mocne i cienkie znajdą zastosowanie w wielu projektach biżuteryjnych, gdzie użycie cienkich nici jest konieczne. 

Ich bezbarwność powoduje, że z powodzeniem wtapiają się w tło; są doskonałe zatem do pracy w technice boading i jako nici do sutaszu.
  

Nici monofilowe wykorzystujmy więc wszędzie tam, gdzie chcemy aby koraliki z piękną poświatą i przeźroczyste grały pierwsze skrzypce. Żadna nić, która je mocuje nie powinna im tego piękna odbierać. Tak jest też przy jasnych koralikach w technice sutaszu. Traktując je jako nici do sutaszu,

nie musimy przy każdej zmianie koloru sznurka zmieniać koloru nici, bo ta jest uniwersalna. 

 
Dla zaczynających swoją przygodę z sutaszem, czy haftem koralikowym nici te to wręcz niezbędny nabytek.  Oszczędzi on zakupu wielu kolorów nici i sprostaniu dopasowywania ich do właściwych odcieni koralików, czy sznurków do sutaszu.
  

Żyłkowe nici monofilowe to też idealne rozwiązanie dla wyplatających bransoletki na krosnach. Łączenie koralików w różnych kolorach i wzorach za pomocą tej nitki zapewni bransoletce jakość i odpowiednią sztywność. 

Ze względu na to, że te nici są bardzo cienkie (zazwyczaj 0,10 lub 0,12mm) nadają się też do mocowania koralików. Dobrze współpracują z podkładami jak skóra czy filc, a dzięki ich mocy można przyszywać również kamienie i większe elementy. Nawet kilkakrotne przeciągnięcie ich przez tunel przedmiotu nie zakłóci estetycznego wykonania projektu. Ważne jest też to, że po nawleczeniu koralików na nić monofilową zachowana zostaje odpowiednia sztywność. Sznur nie jest wiotki i lejący, co ma znaczenie w sznurach koralikowych, np. przy wyplataniu bransoletek na dysku kumihimo, czy robieniu pętelek z koralików.

 

Żyłkowe nici sprawdzają się również przy ozdabianiu odzieży koralikami czy cekinami, gdzie ich niewidoczność jest wręcz konieczna. Delikatność nitki sprawia, że łatwo przechodzi nawet przez najmniejsze koraliki i bardzo ciasno splecione sznurki, dlatego też polecana jest jako wspomniane już nici do sutaszu. Zapewni nam komfort pracy, bez stresu o zgranie kolorystyczne nitki z koralikami czy sutaszem, a przez swoją bezbarwność nić monofilowa wybacza popełnione drobne błędy, ponieważ nie rzuca się w oczy.

 

Nici monofilowe

Dla zdolnych rękodzielniczek tworzących w beadingu lub sutaszu nici monofilowe to alternatywa, a dla początkujących lub mających wielką ochotę na wykonanie biżuterii sutasz, czy bransoletki koralikowej to wręcz konieczność. 

To nici bezbarwne i pomimo że w różnych grubościach, wszystkie są bardzo cienkie i mocne. Zastosowanie ich tam, gdzie nitka nie powinna być widoczna a skutecznie łączy wszystkie elementy, powoduje że użyte do prac koraliki, sznurki, kamienie doskonale utrzymują formę a ich obraz nie jest zakłócony. Zatem, to również świetne nici do sutaszu. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto je mieć. Zamiast wielu szpulek z nićmi o różnych kolorach, wystarczą jedne przeźroczyste. 

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.