• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nici One-g są to nylonowe, bardzo mocne nici, wyprodukowane w Japonii przez firmę TOHO. Firma TOHO to światowy producent drobnych, szklanych koralików, który zajmuje czołowe miejsce na świecie wśród producentów tego typu koralików.

Posiadają bardzo wiele zalet. Po pierwsze są bardzo cienkie, dzięki czemu przechodzą nawet przez bardzo malutkie koraliki w rozmiarze 15o. Poza tym nie mechacą się i nie rozwarstwiają a to bardzo ważne nie tylko podczas nawlekania igły, ale też podczas szycia. Z gotowej biżuterii nie wystają nieestetycznie wyglądające nitki, praca wygląda gładko, czysto i schludnie. Przy tym są mocne i wytrzymałe. Biżuteria uszyta z użyciem tych właśnie nici jest mocniejsza, nie musimy obawiać się, że nić pęknie w połowie projektu a koraliki posypią się na podłogę. Nawet wielokrotne przeszywanie się przez koralikową pracę nie powoduje jej uszkodzenia. Jeśli zdarzy się, że podczas pracy nad projektem popełnisz błąd – możesz z powodzeniem spruć błędnie przyszyty fragment bez straty w niciach. Te nadają się do ponownego wykorzystania tyle razy ile potrzebujesz. Kolejną, i chyba najważniejszą zaletą tych nici do beadingu, jest to, że są pokryte specjalną substancją, dzięki czemu nie plącze się. Nie potrzeba już dodatkowo używać wosku. Wystarczy odwinąć ze szpulki potrzebną ilość, trochę ją rozciągnąć i wyprostować w palcach i od razu jest gotowa do użycia. Dodatkowo końce tej nitki można przypalać, wówczas łatwiej wykończyć pracę. Po przypaleniu i lekkim dociśnięciu palcem koniec niteczki przyklei się do koralików. Czy to nie jest genialne rozwiązanie? Pomyśl jak wiele czasu zaoszczędzisz. Koniec z plątaniną, koniec z ucinaniem splątanego kłębka i zaczynaniem pracy od nowa. Jak raz spróbujesz to zobaczysz różnicę.

Pomimo, iż nici One-g są dedykowane typowo do beadingu i doskonale sprawdzają się do takich ściegów jak: peyote, brick stitch, RAW, herringbone czy innych, znakomicie sprawdzą się również w innych technikach. Są idealne to haftu koralikowego i sutaszu. Można ich używać przy pracy na krośnie i wszędzie tam, gdzie potrzebna jest cienka, ale mocna nić.

Każda szpulka zawiera 46 metrów. Występują tylko w jednej grubości: 330 dtex, czyli około 0,35 mm i 22 kolorach.

Nici One-G™

To nici stworzone specjalnie z myślą o beadingu. Wyprodukowane przez japońską firmę TOHO, znaną i cenioną wśród rękodzielników tworzących prace z użyciem drobnych koralików. Nici One-g królują w rankingach najbardziej cenionych nici do beadingu. To profesjonalne, bardzo dobre jakościowo, nylonowe niteczki, dzięki którym zaoszczędzisz czas i nerwy, nie tracąc ich na wielokrotnym rozplątywaniu supełków. Plątanina supełków jest koszmarem każdej, a szczególnie początkującej koralikomaniaczki i może skutecznie zniechęcić do podejmowania kolejnych prób. Dlatego w Twoim warsztacie również nie może zabraknąć tych specjalistycznych produktów. Dostępne są w wielu kolorach, aby jak najlepiej dopasować je do każdego koralikowego projektu.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 6 z 6
Sortuj wg:
strona: z 1