• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Początkiem niemal każdego projektu koralikowego jest wybór odpowiedniej nici super-lon. Należy wybrać przede wszystkim jej rodzaj. Na rynku dostępnych jest kilka typów nici do beadingu. Upewnij się, że właściwą zanim zaczniesz pracę. Nici s-lon, dzięki temu, że są bardzo cienkie, mogą być wykorzystane do tworzenia skomplikowanych wzorów beadingowych  wymagających często kilkukrotnego przeprowadzenia nici przez ciasny koralik. Mogą równie dobrze sprawdzić się w prostych w formie naszyjnikach, kolczykach czy też bransoletkach.
 
Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze nici jest jej kolor. Najlepiej będzie jeśli kolor nici będzie współgrał z dominującym kolorem koralików w projekcie. Wyjątkiem od tej zasady jest to, że jeśli krawędzie w pracy są w innym kolorze niż ten, którego jest najwięcej, wówczas należy użyć nici w kolorze odpowiadającym  koralikom na brzegu. Jeśli natomiast praca składa się w większości z koralików transparentnych kolor nici może wpłynąć na kolorystykę całej pracy. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku  będzie neutralny odcień, taki jak szary.

Jakiej długości nici super-lon potrzebuję?

Zazwyczaj najwygodniej jest użyć odcinka o długości około 1m. Pozwoli to zachować komfort pracy nad projektem. Kiedy używasz dłuższych odcinków nici są one wówczas bardziej narażone na przecieranie i zmechacenie, ponieważ znacznie częściej przeciągane są przez elementy pracy.

Jaką grubość nici wybrać?

Nici s-lon występują w dwóch rozmiarach: 

- D (tex 45) – około 70 m na szpulce, o grubości 0,11 mm. Jest to standardowa grubość nici odpowiednia do koralików w rozmiarze 11o i większych. Może być wykorzystywana do tworzenia biżuterii na krośnie oraz wszelkich plecionek koralikowych z użyciem takich ściegów jak brick stitch, peyote, CRAW i wielu innych. Świetnie sprawdzi się również w hafcie koralikowym i sutaszu.

- AA (tex 35) – około 70 m na szpulce, o grubości 0,09 mm. Przeznaczone są do koralików w rozmiarze 15o i większych. Nici te są jeszcze bardziej cienkie niż tex 45 i również można ich użyć do krosna i ściegów brick stitch, peyote, CRAW i innych. Różnicą jest to, że nici AA znacznie więcej razy przejdą przez koralik, producent zapewnia, że nawet dwa razy więcej.

Nici S-LON™

Nici s-lon (zwane również nici Super-lon) to wysokiej jakości, profesjonalne, wielowłóknowe nici nylonowe dedykowane do beadingu.  Wyprodukowane przez amerykańskiego potentata  koralikowego, firmę Beadsmith, wiodącą prym w produkcji materiałów do ręcznego wyrobu biżuterii. Nici s-lon są bardzo mocne i wytrzymałe a przy tym bardzo cienkie, można ich z powodzeniem użyć do prac z wykorzystaniem nawet bardzo malutkich koralików w rozmiarze 15o.  Dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej, dzięki czemu z łatwością można dobrać nić współgrającą z barwą koralików i zgodną z kolorystyką danej pracy. Nici super-lon są dobrze nawoskowane i nie plączą się, a ich spłaszczony przekrój sprawia, że z łatwością można je nawlec na igłę. Wszystkie te cechy zapewniają rękodzielnikowi znacznie większy komfort pracy niż przy wykorzystaniu zwykłych nici. 

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.