• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nici SuperLon Fine są produktem amerykańskiej firmy Beadsmith, która bardzo czujnie reaguje na sugestie branży jubilerskiej, przy okazji zadowalając inne strefy życia. Jak określa sam producent - SuperLon Fine są najnowszym członkiem rodziny S-Lon. Składają się z trójwarstwowej skręconej wielowłóknowej wiązki o średnicy 0,4mm. Nylon jako włókno niezwykle wytrzymałe wpływa znacząco na moc i wytrzymałość tych nici. Nie są wiotkie, do sztywnych zaliczyć ich też nie można, istotne w nich jest to, że użyte jako nitka pojedyńcza i cienka utrzymuje wymaganą sztywność plecionki. Podczas pracy nie rozciągają się, sprawdzają się w giętkości, a do tego w wyglądzie i dotyku przypominają jedwab. Cechy i właściwości szczególnie ważne przy wyrobie biżuterii, szczególnie makramowej, sznurów koralikowych, hafcie koralikowym i biżuterii paskowej tworzonej w oparciu o dyski kumihimo. Nici SuperLon Fine mają też tę przewagę, że występują w wielu kolorach, można więc je dopasować do barwy koralików i kamieni. Splecione lub skręcone w ozdobny sposób bedą stanowiły dekoracyjny sznur, na którym zawisnąć może duży kamień lub zawieszka. Wystarczy tylko wybrać stosowną krawatkę i wisior gotowy. Poprzez swój lekko błyszczący wygląd doskonale będą współgrały z chwostami, które na krótkim mikromakramowym uchwycie mogą stać się ładnym breloczkiem lub ożywiającą zawieszką do torebki. Takie drobiazgi możemy wykonać z nici SuperLon Fine metodą najprostszą. Jednak dla bardziej ambitnych handmadowych twórczyń, które chciałyby się pokusić o trudniejsze projekty pozostają sploty makramowe, które mogą stać się cudowną niepowtarzalną biżuterią nawet ślubną. Z samych nici lub w połączeniu z koralikami i kamieniami dopasowane kolorami do stroju, codzienne lub okazjonalne – to wszystko można wykonać samemu, niewielkim kosztem. Dla ułatwienia pokazujemy na blogu wykonanie prostej bransoletki, która jest połączeniem techniki makramowej z kumihimo z użyciem tych nici Blog lub wykonanie kolorowego naszyjnika na dysku kumihimo z użyciem SuperLon Fine Blog. Siła, wygląd i grubość są również dostatecznymi cechami do zastosowania tych nici w tapicerstwie, gdzie oprócz mocy znaczenie ma kolor nici dobrze dopasowanych do tła.

Nici SuperLon™ Fine

Nici SuperLon Fine są produktem należącym do grupy nici Beadsmith i są pochodnymi nici SuperLon. Te nylonowe nici występujące nie bez powodu w wielu kolorach i grubości 0,4mm posłużą nam w wyplataniu biżuterii koralikowej, splotach mikromakramowych oraz wyrobów z pomocą dysku kumihimo. Często też w połączeniu jednego z drugim. Nici SuperLon Fine są giętkie, gładkie, przyjemne w pracy i co najważniejsze – utrzymują sprężystość produktu, co oznacza, że zaplanowana przez nas okrągła obroża wykonana splotem makramowym będzie okrągłą obrożą. To ważne w przypadku kiedy zachowana ma być wyrazistość wzoru, a wplatany koralik ma pozostać na swoim miejscu. Jako mocne nici nylonowe dobrze współpracują ze skórą i tkaninami obiciowymi, nie dziwi więc fakt, że chętnie są używane przez tapicerów.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.