• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Rzemienie płaskie sprawdzają się przy wykonywaniu wszelkiej biżuterii hand- made, ale również przy ozdabianiu dodatków takich jak breloczki, torebki, paski i podobne. Ten typ bardzo często spotykamy w letnim obuwiu. To właśnie ze skóry naturalnej bądź ekologicznej wykonane są różne modele sandałów. Omawiane produkty charakteryzują się płaskim przekrojem i występują w bardzo szerokiej gamie kolorów i szerokości. Bywają też ozdabiane najróżniejszymi dżetami, cyrkoniami czy ćwiekami. Posiadają różne faktury lub zdobienia na powierzchni. Są często wykorzystywane przez twórców ponieważ od jakiegoś czasu wykonana z nich biżuteria, zwłaszcza bransoletki są tak zwanym modowym „must have”. Czyli po prostu ozdobą, którą każda dziewczyna, kobieta musi mieć w swojej szkatułce. Co raz częściej spotykane są również kolorowe imitujące skórę węża – to idealna propozycja dla wielbicielek odważniejszych wzorów.
Do wykończania takich materiałów używane są końcówki do wklejania o odpowiednich kształtach lub też końcówek do zaciskania. Rzemyki te świetnie sprawdzają się w wielu stylizacjach. Chcąc stworzyć coś rockowego wystarczy użyć rzemieni z ćwiekami lub dżetami. Dobrze sprawdzą się również w biżuterii męskiej. Te z cyrkoniami dzięki temu, że delikatnie połyskują mogą zostać użyte do ozdób  bardziej glamour. Natomiast wszelkie jednokolorowe, które posiadają gładką powierzchnię możemy dekorować i ozdabiać różnymi zawieszkami, czy przekładkami. W zależności od okazji, nastroju czy stylu z rzemieni płaskich zawsze możemy stworzyć unikalną ozdobę.

Z czego są wykonane:
Rzemień płaski wykonany jest z różnych materiałów co zapewnia bardzo szeroki wybór wśród tych produktów. Są to między innymi: skóra naturalna lub skóra sztuczna – zwana również skórą ekologiczną. W produkcji tego typu produktów często wykorzystywane są też dodatkowe materiały w różnych kształtach takie jak: metalowe ćwieki, dżety czy cyrkonie.
Dla uzyskania innych, ciekawych efektów pokrywane są czasem różnymi powłokami – jest tak na przykład w przypadku tych błyszczących lub imitujących skórę węża. Ze względu na materiał, z którego są wykonane, mogą być one bardzo lekkie i łatwe w formowaniu lub grubsze i mniej giętkie.

Rzemienie o płaskim kształcie dzielą się na kilka grup:
*ze względu na materiał:
- skóra naturalna
- skóra ekologiczna
*ze względu na rodzaj powierzchni:
- lakierowane
- matowe
- ozdabiane cyrkoniami, dżetami i ćwiekami
- o ozdobnej fakturze (na przykład imitujące wężową skórę)

Rzemienie płaskie

Tradycyjny rzemień to odpowiednio wyprawiona i wysuszona skóra zwierzęca, cięta na paski o różnej szerokości. Dawniej najczęściej stosowany do domowego użytku (sandały, uprzęże itd.) Bardzo często używano go też do wiązania różnych rzeczy. Jednak ze względu na rosnącą popularność tych produktów, zaczęto poszukiwać ich zamienników i uzupełnień. Stały się nimi te sztuczne o w wielu kolorach i kształtach – między innymi płaskie. Odkąd nastała moda na ręcznie wykonywane ozdoby i przedmioty produkt ten jest wręcz rozchwytywany przez twórców handmade. Wśród omawianych można wybrać proste lub zdobione i dopasować je dla każdego i na każdą okazję.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 22 z 22
Sortuj wg:
strona: z 1