• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Rzemienie jubilerskie

Ten rodzaj produktów to ulubiona baza do biżuterii we wszystkich technikach. Rzemyki skórzane, zamszowe, czy ze skóry ekologicznej, to dodatki do prac wykonanych w danej technice, ale mogą też być samodzielną biżuterią, jak na przykład skórzane bransoletki. Te naturalne to sposób na długie użytkowanie ręcznie robionej biżuterii. Te wąskie o szerokości 1mm mogą z powodzeniem zastąpić sznureczki i często są używane przy pracochłonnych technikach. Na przykład zawieszki sutaszowe najładniej prezentują się właśnie na rzemieniach, które zachowują formę i zawsze wyglądają elegancko. Kolorowe paski skórzane możesz dobrać do każdego koloru obszywanego kamienia.

Rzemyki ze skóry ekologicznej występują w bardzo różnych kształtach. Mogą być zamszowe, okrągłe gładkie albo okrągłe z wzorem. Najczęściej są używane do biżterii typu "fast fashion" czyli takiej, która nie wymaga dużego nakładu pracy i pasuje do określonej rzeczy, która jest akurat modna.

Sznurki jubilerskie

Są używane jako baza do zrobienia bransoletki, naszyjnika a nawet kolczyków. W zależności od tego, jakiego rodzaju materiałów chcemy użyć do zrobienia biżuterii, powinnyśmy dobrać odpowiedni sznurek. Znaczenie ma nie tylko skład, ale także szerokość i jego właściwości. Satynowy, to poliestrowy produkt o ładym połysku. Najczęściej używane są te o średnicy 1,5mm i 2mm. Wykorzystywane są do robienia biżuterii splotem celtyckim i do makramy. Dobrze komponują się z koralikami szklanymi, ceramiką i gładkimi kamieniami. Sznureczek satynowy to inaczej gosetowy. Ten produkt doskonale nadaje się do pracy z dyskiem kumihimo. Taki firmy Pega, to najpopularniejszy produkt do sutaszu. Pega, to czeska firma, która ma w swojej ofercie takie zrobione z wiskozy i acetatu. Typ odpowiedni do haftu soutache jest płaski i po środku ma wgłębienie, które jest jednocześnie ścieżką dla igły. Sznurek sutaszowy z wiskozy układa się w jodełkę w lewą stronę, natomiast soutache acetat - jodełka układa się w prawą stronę. Woskowane to bawełniane produkty pokryte cieniutką powłoką z wosku. Nadają się ba bransoletki i naszyjniki w stylu boho. Są naturalne, zatem dobrze komponują się z drewnem, ceramiką czy piórkami. Końcówki tego woskowanego zabezpieczamy klejem lub wklejamy do końcówek biżuteryjnych. Powlekane to poliestrowe produkty, które są lakierowane. Powlekane nadają się na makramę, a najczęściej są używane do bransoletek z zawieszką z węzłem przesuwnym. Ten poliestrowy rodzaj jest topliwy, co oznacza, że jego końcówki po przypalniu topią się. Ma to szczególne znaczenie przy bransoletkach z makramy, czy z węzłem przesuwnym, gdzie nie używa się metalowych końcówek.

Aksamitki

Aksamitki to inaczej poliestrowe tasiemki, które z jednej strony są gładkie, z drugiej mają aksamitną powłokę. Aksamitki najczęściej wykorzystuje jako bazę do naszyjnika typu choker. Aby zrobić taki naszyjnik wystarczy zakończyć tasiemkę końcówkami typu krokodylki.

Rzemienie, sznurki i aksamitki

Sznurki do bransoletek, sutaszu czy na naszyjnik, to często podstawa udanej pracy. Produkty firmy Pega to dobry kompan igły, a satynowe, powlekane i woskowane, to dobry wybór, jeśli chcesz się zabrać za kumihimo, makramę albo zrobić prostą bransoletkę z węzłem przesuwnym. Aksamitki wykorzystasz na chokery lub element do wykończenia pracy.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 489
Sortuj wg:
strona: z 21