• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Czeska marka Pega ma w swojej ofercie sznurki, cieszące się doskonałą opinią wśród zwolenniczek hand made, zwłaszcza specjalizujących się w biżuterii sutasz.
  
Biżuteria nietypowa, często z akcentami orientalnymi, bywa stonowana, wytworna lub bardzo kolorowa, zabawna. Nie jest to biżuteria łatwa, coś trzeba potrafić, znać się, mieć polot,  wyobraźnię, no i orientować się z czego tę biżuterię zrobić.
Podstawowym materiałem do wyrobu biżuterii sutasz są sznurki, występujące pod tą samą nazwą.
Wysoką jakość wyrobu zapewni sznurek pega, oferowany w kilku rodzajach.
  
Sutasz pega ze sztucznego jedwabiu – wiskoza 100% – z lekkim połyskiem, dosyć miękki, bardzo układny. Nadaje się do prac misternych, z licznymi zawijasami, np. do kolczyków. Łatwo łączy się z innymi sztywniejszymi sznurkami np. metalizowanymi, co pozwala też usztywnić  pracę.
Dużą zaletą wiskozowego sutasz pega jest budowa sznurków. Szerokość ich wynosi 3mm Oplot jest w kształcie ścisłej jodełki, dzięki czemu się nie rozchodzi przy łukach i przy wkłuwaniu igły, a rdzeń składa się z kilku nitek w tym samym kolorze. Poza tym trzeba też zwracać uwagę na prawą i lewą stronę sutaszu i nie odwracać podczas pracy. Warto przechowywać je nawinięte na szpulę, ponieważ łatwo ulegają zgnieceniu, ale zaletą jest też to że można je prasować.
  
Sutasz pega wiskozowy łączony z acetatem, zachowuje wszystkie właściwości sutaszu wiskozowego, ale jest sztywniejszy. Ten jest numerem jeden wśród sutaszystek, zwłaszcza początkujących. Nie wyślizguje się spod palców, łatwo się prowadzi i wygina, co dla wykonujących bez doświadczenia jest wielką zaletą. Uwaga: rdzeń w innym kolorze niż oplot i raczej nie prasować bo może stracić swoją mięsistość.
Sutasz pega metalizowany - bawełna lub wiskoza łączona z włóknem kawowym. Te sznurki przepięknie się mienią, utrzymują formę i nadają się do wyrobów ażurowych. Występują w różnych wielkościach, od 2 do 6mm w kolorze srebrnym i złotym. Sznurek pega do sutaszu metalizowany ma oplot wykonany z przędzy metalizowanej. Przędza ta jest dosyć sztywna i przy szyciu należy uważać, by nie wypchnąć z oplotu nitki. Na pewno przyda się cienka, giętka igła, za pomocą której będzie łatwiej, szybciej i relaksacyjnie.
  
Sznurek pega skręcony - używany jest głównie do ozdabiania i wykończania biżuterii sutaszowej a także jako baza do wisiorków i bransoletek. Latwo je dobrać kolorystycznie, bo ich gama współgra z gamą sznurków wiskozowych. Oplot i rdzeń w różnych kolorach. Grubości od 2 do 6,5mm 
Reasumując: Sznurek tej marki ze względu na swą jakość zasługuje na szerokie stosowanie w rękodzielnictwie, szczególnie wśród rozpoczynających swoją przygodę w tworzeniu biżuterii niebanalnej, wymagającej  starannego doboru materiałów i perfekcyjnego wykonania. Taka jest właśnie biżuteria sutasz.
 

Sznurek PEGA™

Sutasz pega na półce nie oddaje swej magii, jest podobny do innych sznurków tego typu. Magicznym staje dopiero w połączeniu ze zmysłem i kunsztem wykonującego. Jest miękki i plastyczny zwłaszcza ten wiskozowy, a jego oplot składa się z nici w tym samym kolorze co rdzeń. Dopiero przy pracy z nim, widać jakie to ważne. Ale nie tylko ten, jest jeszcze sznurek pega do sutaszu wiskozowo-poliestrowy, nieco sztywniejszy, bardziej mięsisty, idealny do ażurowych konstrukcji i kolejny pięknie się mieniący -  metalizowany. Zobaczcie biżuterię z sutaszem. Jest naprawdę magiczna. Kamienie naturalne, kaboszony, kryształy, koraliki – i wszystko oplecione sutaszem. Niepowtarzalna, cudna jest taka biżuteria.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Skład

Skład

Marka

Marka

1 - 12 z 12
Sortuj wg:
strona: z 1