• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Sznurek SuperLon Macrame

Sznurek SuperLon Macrame to nici bardzo podobne do SuperLon Fine, ale znacznie sztywniejsze i grubsze, bo o średnicy 0,9mm. Są dwa razy grubsze niż nici S-Lon Fine i wyprodukowane głównie z myślą o projektach, w których użyta nić odgrywa znaczącą rolę. Nić ta ma prawo być widoczna, powinna przyciągać wzrok swoją estetyką i posiadać właściwości, które sprostają długiemu użytkowaniu bez śladów zużycia. Chociaż grubszy od typowych nici, jak na sznurek przystało, ciągle jednak mieszczący się w malutkich koralikach, które mogą stworzyć jego oprawę wprawiając w zachwyt nad misterną i czasochłonną pracą oraz podziw dla użytych wzorów, splotów i kolorów.

Nici Superlon do makramy

Nici SuperLon do makramy sprawdzą się idealnie przy splotach makramowych większych i masywniejszych, solo lub w połączeniu z koralikami zarówno tymi małymi jak i większymi do kamieni jubilerskich włącznie. Estetyka wykonania tego sznurka pozwala na zastosowanie go w plecionkach lub skrętach jako bazy do naszyjników lub bransoletek oraz w sznurach szydełkowych z wplecionymi wybranymi koralikami. Do takich nici warto posiadać odpowiednią igłę do nawlekania, aby praca okazała się łatwa i przyjemna oraz ciężarek obciążający zapewniający równomierne napięcie nici, szczególnie wtedy, kiedy mamy projekt wielowątkowy, jak w przypadku bransoletki wykonywanej na dysku kumihimo. 
Sznurek SuperLon Macrame to nici-sznurek idealne do wyplatania projektów makramowych. Biżuteria, w której sploty odgrywają główną rolę, często przyozdobiona wyraźnym większym kamieniem lub kilkoma powtarzającymi się. Super pracuje się z nićmi, których nie  musimy za wszelką cenę ukrywać, a wręcz przeciwnie mogą stanowić istotny elegancki element całości. Zapewnią to nici tylko dobrej jakości o idealnym wyglądzie. Ważne też są kolory, w jakich dostępny jest SuperLon Macrame, chodzi tu zapewne o możliwość dopasowania go do kolorów koralików, ale też przy okazji możemy użyć go w stosownym kolorze do przyszywania i zszywania skór, futer oraz tkanin tapicerskich.
Nici Superlon są topliwe, czyli można je na końcach przypalać, co jest powszechną praktyką przy wyokonywaniu biżuterii techniką mikro makramy.

Sznurek SuperLon™ Macrame

Sznurek SuperLon Macrame

Sznurek SuperLon Macrame jest cienkim sznurkiem i wchodzi w skład rodziny SuperLon. Jego grubość wynosi 0,9mm a wszystko po to, żeby ładnie prezentował się w splotach macramowych, gdzie nić lub sznurek odgrywa rolę wiodącą. Nić taka musi być silna, odporna na działanie warunków atmosferycznych oraz na zamoczenia i urazy mechaniczne  Nie bez znaczenia jest też wygląd nici i jej prezentowanie się w skrętach i splotach. W makramie sploty i węzełki są szczególnie ważne, nie powinny się zlepiać, każde prowadzenie nitki powinno być wyraźne i budzić zachwyt. Dlatego też tak ważna jest odpowiednia baza i taką będzie ten cienki sznurek SuperLon Macrame. Wykonany jest z nylonu, grubo i równo - trójwarstwowo skręcony, wielowłóknowy. Wyprodukowała go amerykańska firma Beadsmith od lat specjalizująca się w ułatwiających pracę i niezbędnych produktach do beadingu.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 35
Sortuj wg:
strona: z 2