• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Sznurki do makramy

Sznurki do makramy dzielą się na sznurki do biżuterii i sznurki na ozdoby ze sznurka. Te pierwsze są cienkie i nylononowe, drugie są grubsze i bawełniane.


Jaki sznurek do makramy wybrać?

Sznurek na bransoletki:
Makrama to jedna z popularniejszych technik biżuteryjnych, której fundamentem są sznurki jubilerskie i oczywiście Twoje zwinne dłonie. Co ważne, do tworzenia biżuterii makramowej nie potrzebujesz skomplikowanego sprzętu czy dużej ilości przydasi, bo na początek wystarczy Ci sam sznurek do makramy czyli sznurek na bransoletki. Z czasem, gdy nabierzesz wprawy, na pewno zamarzy Ci się łączenie sznurka z innymi półfabrykatami i tworzenie bardziej finezyjnych form. Sznurki na makramy dają Ci mnóstwo możliwości, a przy ich pomocy stworzyć możesz dosłownie wszystko, od kolczyków, przez bransoletki aż po imponujące kolie. 

Sznurki do makramy to jeden z tych biżuteryjnych elementów, który choć sam w sobie bardzo niepozorny, w połączeniu z utalentowanymi dłońmi superhandmadowca, daje wyjątkowy efekt. Makrama to bardzo wdzięczna technika, która daje Ci cały ogrom możliwości, z sznureczków wyplatać możesz: bransoletki, naszyjniki, wisiorki, breloczki, ozdoby i wiele, wiele innych (dosłownie, bo z makramy tworzy się nawet torebki czy kwietniki). Sznurek do makramy świetnie komponuje się też z innymi materiałami, takimi jak łączniki jubilerskie, koraliki, kamienie czy metalowe bazy. Nici do makramy, takie jak SuperLon™ Macrame mogą Ci się także przydać, jeśli chcesz oprawić kamień o nieregularnych kształtach. Z pomocą sznureczków z łatwością opleciesz kamienie, które trudno byłoby oprawić drobnymi koralikami. Węzły makramowe dają Ci cały ogrom możliwości tworzenia. Ich opanowanie nie jest trudne, ale wymaga cierpliwości i dokładności. Tu jak w każdej innej rękodzielniczej dziedzinie, to ćwiczenia czynią mistrza. Jedyną metodą na opanowanie makramy są więc sznurkowe ćwiczenia. Jeśli szukasz inspiracji na makramowe projekty, koniecznie zajrzyj na na naszego bloga, gdzie znajdziesz darmowe kursy tworzenia biżuterii. Swoich sił w makramie możesz spróbować zaczynając od najprostszych sznurkowych bransoletek lub bransoletek typu shamballa.

Sznurki na makramy to przede wszystkim sznurki nylonowe. Handmadowcy lubujący się w makramie upodobali sobie te sznurki nie bez powodu: są nie tylko przyjemne w wyplataniu i łatwo się wiążą, ale i topliwe, co ułatwia wykańczanie projektów. Prace wykonywane z nylonowego sznurka są delikatne i bardzo estetyczne. Nylonowy sznurek do makramy nadaje się nie tylko do zaplatania, ale i do tworzenia biżuterii na dyskach kumihimo.

Sznurki do makramy to jednak nie tylko sznurki nylonowe, ale i sznurki bawełniane woskowane lub powlekane. Każdy z tych sznurków ma nieco inne właściwości, które mają wpływ nie tylko na ostateczny kształt projektu, ale i łatwość zaplatania. Jeśli z kolei marzą Ci się micro makramy, które od jakiegoś czasu są bardzo modne, koniecznie zajrzyj do sznurków Macrammee, które z racji tego, że są znacznie cieńsze, umożliwiają tworzenie bardziej delikatnych projektów.

Sznurek na ozdoby ze sznurka:

Jeśli planujesz zrobić makatkę na ścianę, dywan lub łapacz snów, z pewnością poszukujesz sznurka bawełnianego. Sznurek bawełniany szturmem opanował mieszkania i domy, w ktorych mieszkają zrelaksowane kobiety, dla których makrama jest stylem życia. Dziewczyny, które zajmują się makramą, to skromne, świadome osoby, dla których dużą wartością jest dobre i owocne spędzenie czasu. Rękodzieło takie jak makrama, to doskonały sposób na porzucenie złych emocji, uporządkowanie myśli i ćwiczenia manualne dla zmęczonych klawiaturą rąk. 

Sznurek bawełniany 3mm i 5mm to doskonały materiał na:
- dywany,
- torby,
- lampiony
- osłonki na doniczkę z makramy

Sznurek skręcany, wykorzystasz na:
- łapacze snów,
- makatki na ścianę,
- lampiony,
- liście i pióra ze sznurka

Sznurek bawełniany 2mm, idealnie nadaje się na:
- torby,
- podkładki pod kubek czy doniczkę,
- łapacze snów.

Sznurki do makramy

Sznurki do makramy

Sznurki do makramy są cienkie, czyli takie które używa się do robienia biżuterii oraz grubsze, których używa się do robienia ozdób ze sznurka. Sznurek na bransoletki z makramy jest o średnicy od 0,6mm do 1,5mm. Sznurek na ozdoby jest o średnicy od 2mm do nawet 8mm. Sznurek do bransoletek jest nylonowy, co pomaga przy utrzymaiu makramowych splotów. Sznurek jest też topliwy, dlatego można przypalać końcówki, żeby bransoletka się nie rozwiązywała. Sznurki na łapacze, lampiony czy inne ozoby ze sznurka są głównie bawełniane

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 24 z 162
Sortuj wg:
strona: z 7