• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Jaki sznurek do makramy wybrać?

Sznurki do makramy to jeden z tych biżuteryjnych elementów, który choć sam w sobie bardzo niepozorny, w połączeniu z utalentowanymi dłońmi superhandmadowca, daje wyjątkowy efekt. Makrama to bardzo wdzięczna technika, która daje Ci cały ogrom możliwości, z sznureczków wyplatać możesz: bransoletki, naszyjniki, wisiorki, breloczki, ozdoby i wiele, wiele innych (dosłownie, bo z makramy tworzy się nawet torebki czy kwietniki). Sznurek do makramy świetnie komponuje się też z innymi materiałami, takimi jak łączniki jubilerskie, koraliki, kamienie czy metalowe bazy. Nici do makramy może Ci się też przydać, jeśli chcesz oprawić kamień o nieregularnych kształtach. Z pomocą sznureczków z łatwością opleciesz kamienie, które trudno byłoby oprawić drobnymi koralikami. Węzły makramowe dają Ci cały ogrom możliwości tworzenia. Ich opanowanie nie jest trudne, ale wymaga cierpliwości i dokładności. Tu jak w każdej innej rękodzielniczej dziedzinie, to ćwiczenia czynią mistrza. Jedyną metodą na opanowanie makramy są więc sznurkowe ćwiczenia. Jeśli szukasz inspiracji na makramowe projekty, koniecznie zajrzyj na na naszego bloga, gdzie znajdziesz darmowe kursy tworzenia biżuterii. Swoich sił w makramie możesz spróbować zaczynając od najprostszych sznurkowych bransoletek lub bransoletek typu shamballa.

Sznurki na makramy to przede wszystkim sznurki nylonowe. Handmadowcy lubujący się w makramie upodobali sobie te sznurki nie bez powodu: są nie tylko przyjemne w wyplataniu i łatwo się wiążą, ale i topliwe, co ułatwia wykańczanie projektów. Prace wykonywane z nylonowego sznurka są delikatne i bardzo estetyczne. Nylonowy sznurek do makramy nadaje się nie tylko do zaplatania, ale i do tworzenia biżuterii na dyskach kumihimo.

Sznurki do makramy to jednak nie tylko sznurki nylonowe, ale i sznurki bawełniane woskowane lub powlekane. Każdy z tych sznurków ma nieco inne właściwości, które mają wpływ nie tylko na ostateczny kształt projektu, ale i łatwość zaplatania. Jeśli z kolei marzą Ci się micro makramy, które od jakiegoś czasu są bardzo modne, koniecznie zajrzyj do nici jubilerskich, które z racji tego, że są znacznie cieńsze, umożliwiają tworzenie bardziej delikatnych projektów.

Sznurki do makramy

Makrama to jedna z popularniejszych technik biżuteryjnych, której fundamentem są sznurki jubilerskie i oczywiście Twoje zwinne dłonie. Co ważne, do tworzenia biżuterii makramowej nie potrzebujesz skomplikowanego sprzętu czy dużej ilości przydasi, bo na początek wystarczy Ci sam sznurek do makramy. Z czasem, gdy nabierzesz wprawy, na pewno zamarzy Ci się łączenie sznurka z innymi półfabrykatami i tworzenie bardziej finezyjnych form. Sznurki na makramy dają Ci mnóstwo możliwości, a przy ich pomocy stworzyć możesz dosłownie wszystko, od kolczyków, przez bransoletki aż po imponujące kolie. Tworzenie z makramowych sznurków jest wyjątkowo satysfakcjonujące, osobom postronnym czasem trudno uwierzyć, że ta piękna biżuteria, którą właśnie masz na sobie, powstała z niepozornych sznureczków. Makrama jednak jak każda inna rękodzielnicza technika ma jeden minus – szalenie uzależnia, bo zaplatanie sznurków jest bardzo wciągające!

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 24 z 272
Sortuj wg:
strona: z 12