• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Sznurek powlekany jest produktem charakteryzującym się pięknym połyskiem na swojej powierzchni oraz szerokim zastosowaniem w robótkach hand made. Najczęściej jest używany do wyrobu bransoletek oraz do naszyjników, ale można zrobić z niego także kolczyki czy broszkę. Można też go wykorzystać w fantazyjny sposób, na przykład ozdobić nim ubrania, szale, kapelusze, apaszki, a nawet buty. Posłuży nam też do wykonania zawieszki na klucze. Dobrze wygląda jako baza do zamocowania na nim wisiorka czy ozdobnej zawieszki. Z jednego sznurka możemy wykonać prostą, minimalistyczną bransoletkę. Kilka różnokolorowych natomiast stworzy bardziej złożoną i kolorową kompozycję. Sznureczki możemy także zapleść w modną formę warkocza, a końce bransoletki czy naszyjnika stworzonego w ten sposób wkleić w zapięcia magnetyczne czy innego typu metalowe końcówki. Możemy z nich wyplatać bransoletki oraz nawlekać także koraliki. Dobierając odpowiednio kolory możemy wyczarować z nich biżuterię w wymarzonym stylu. I tak jeśli dobierzemy do projektu mocne, kontrastujące kolory, to stworzymy biżuterię w stylu etno. Jeśli zdecydujemy się na kolory pastelowe biżuteria będzie pasowała do stylizacji casual. W zależności od typu użytych kulek biżuteria nabiera mniej lub bardziej oficjalnego stylu.

Sznureczki możemy podzielić ze względu na ich grubość oraz kolory. Najczęściej spotykamy te o grubości 1mm, 1,5mm lub 2mm. Są one również produkowane w innych grubościach lecz nie są one już tak popularne i wygodne w użyciu. Kolorystyka dobranych do projektu elementów oraz metalowe dodatki będą stanowiły o charakterze biżuterii.

Produkt zrobiony jest z wysokiej jakości włókna poliestrowego. Włókna te odznaczają się dużą wytrzymałością na rozerwanie, zginanie i ścieranie. Są także odporne na działanie światła i czynników chemicznych. Istotnym faktem jest też to, że bardzo słabo chłoną wodę. Sznurek powlekany pokryty jest specjalną powłoką z połyskiem. Powłoka ta zabezpiecza przed szybkim przecieraniem się i niszczeniem.

Sznurki powlekane

Sznureczek ten jest podstawą wyposażenia każdego warsztatu rękodzielniczego. To wytrzymały materiał do prac jubilerskich i biżuteryjnych. Bransoletki czy naszyjniki wykonane na ich bazie są trwałe i ładnie się prezentują. A biżuteria z nich wykonana podbija serca projektantów i osób ceniących modę niemal rokrocznie. W każdym sezonie można odnaleźć inspiracje na modną, sznurkową biżuterię, której głównym komponentem są zazwyczaj sznurki powlekane. Mają one wiele zalet: bardzo ładnie wyglądają i są wytrzymałe, dostępne w wielu kolorach, można je wykorzystać na mnóstwo sposobów w wielu biżuteryjnych przedsięwzięciach, są też powszechnie dostępne i tanie. Produkt jest powleczony specjalną powłoką, która podnosi jego odporność na czynniki zewnętrzne a jednocześnie nadaje piękny połysk. Dzięki powłoce jest jednolity, nie mechaci się, a biżuteria zaprojektowana z jego udziałem jest ładna i trwała.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 72
Sortuj wg:
strona: z 4