• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Sztyfty do kolczyków są elementami bazowymi w procesie powstawania kolczyków o zazwyczaj niewielkich rozmiarach. Sztyfty składają się z krótkiego, prostego kawałka metalowego drucika, który wkładamy do ucha i części ozdobnej, która po założeniu kolczyka znajduje się z przodu ucha. Ta część często jest ozdobiona ornamentami, metalową kulką czy też jest tam miejsce do wklejenia kaboszona czy innego minerału lub ozdoby. U dołu przedniej części może być w niektórych rodzajach sztyftów umiejscowione oczko. Służy ono do mocowania ozdobnej części wiszącej kolczyka. Kolczyki sztyfty bez oczka u dołu są baza do kolczyków przylegających do ucha, bardzo bezpiecznych i wygodnych, zwłaszcza w noszeniu ich na co dzień. Są też kolczyki sztyfty, które panie zakładają na wielkie wyjścia. Małe złote kuleczki lub niewielkie sztyfty z ametystem umieszczonym w małej, srebrnej bazie doskonale sprawdza się jako dyskretna ozdoba skromnego wyjściowego stroju. Sztyfty to elementy, które przekładamy bezpośrednio przez ucho. Aby sztyfty dobrze trzymały się w uchy po przełożeniu na koniec drucika zakładamy zatyczkę, zwaną czasami barankiem. Zatyczki (baranki) mogą być wykonane z metalu, najlepiej z metalu w tym samym kolorze co cały sztyft lub z tworzywa sztucznego przypominającego silikon lub gumę.

Rodzaje:
Sztyfty jubilerskie możemy podzielić według koloru metalu z jakiego są wykonane i tak sztyfty w kolorze srebrnym są najczęściej używane i najbardziej uniwersalne. Można je nosić na co dzień. Występują też w wersji przyciemnionego koloru srebrnego, czyli w kolorze srebra oksydowanego.Kolor oksydowanego srebra powoduje, że elementy biżuterii wykonane z metalu o takim właśnie kolorze wyglądają bardziej tajemniczo. Sztyfty w kolorze złotym - to akcesoria dla osób lubiących błysk i styl glamour. Metal w kolorze złotym zawsze doda blichtru biżuterii, która jest z niego wykonana. Sztyftów kolorze miedzianym - to dobry kolor metalu do kolczyków tworzonych w stylu vintage i retro. Specjalnym rodzajem sztyftów do kolczyków są sztyfty do mocowania kryształów Swarovski. Góra sztyftu jest klasyczna, u dołu zaś występują dwa charakterystyczne bolce, na które zakładamy kryształowa zawieszkę Swarovski i w ten sposób powstają wytworne i piękne kolczyki.

Z czego są zrobione:
Sztyfty do kolczyków są wykonywane z metali. Dla osób alergicznych polecane są sztyfty wykonane ze srebra lub złota. Osoby o mniej wrażliwej skórze z powodzeniem mogą stosować sztyfty wykonane ze stopów metali nieszlachetnych.

Sztyfty do kolczyków

Sztyfty do kolczyków to popularne i bardzo wygodne elementy do wyrobu biżuterii. Są wytwarzane ze stopów metali w różnych kolorach, mają także bardzo zróżnicowane kształty i wielkości. Duża dostępność sztyftów na rynku półfabrykatów do wyrobu biżuterii daje projektantom i designerom duże możliwości w procesie tworzenia kolczyków w wybranej przez siebie formie i stylu. Sztyfty do kolczyków mogą być wykonane w różnych stylach. Proste, niewielkich rozmiarów będą pasowały do stylu minimalistycznego lub casual. Sztyfty do kolczyków ozdobione ornamentami sprawdzą się w stylizacjach wymagających większego rozmachu, jak stylizacje wieczorowe czy ślubne. Małe kolczyki sztyfty będą doskonałą formą ozdoby dla małej dziewczynki. Sprawdza się także w postaci prezentu, który podarowany w pięknie opakowanym pudełeczku jubilerskim przyniesie radość każdej kobiecie.